۴ چیز شگفت انگیز که می تواند باعث مشکلات قلبی شما شود – بلاگ Credihealth


بیماری قلبی یکی از قاتل های اصلی است. حتی زمانی که شما را می کشد، نمی تواند بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد. ممکن است در نهایت به دلیل مشکلات قلبی دچار ناتوانی شوید یا حتی زندگی جنسی خود را از بین ببرید.

هنگامی که سلامت قلب خود را جدی بگیرید و زندگی سالمی داشته باشید، یک دنیا خیر برای قلب خود انجام می دهید که در طول زندگی به شما جبران خواهد کرد. با این حال، حتی زمانی که فکر می‌کنید همه کارها را درست انجام می‌دهید، این احتمال وجود دارد که نیروهایی که از آنها آگاه نیستید آسیب جدی به قلب شما وارد کنند.

در این مرحله همه ما می دانیم که کشیدن سیگار، خوردن یک رژیم غذایی نامناسب و داشتن یک سبک زندگی کم تحرک می تواند ما را به دلیل بیماری قلبی در قبر اولیه قرار دهد. اما، عوامل دیگری وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

در این مقاله، من به چند عامل شگفت‌انگیز که می‌تواند منجر به بیماری قلبی شود، می‌پردازم.

۱- آلودگی

آلودگی هوا یکی از دلایل بزرگ بیماری قلبی است که بسیاری حتی از آن آگاه نیستند. هوایی که ما تنفس می کنیم می تواند مملو از سموم ناشی از آلودگی ماشین ها، مناطق صنعتی و گاهی اوقات حتی آتش سوزی های جنگلی باشد.

مشکل اینجاست که وقتی هوای آلوده تنفس می کنیم، ذرات ریز را وارد ریه هایمان می کنیم که باعث التهاب می شوند. سپس بر عروق خونی و سپس قلب تأثیر می گذارد. بدتر این است که ما حتی متوجه نمی شویم که این اتفاق می افتد. مثل اینکه سیگار میکشی فقط تو کسی نیستی که سیگار میخره.

راه حل این مشکل این است که از فیلترهای هوای خوب در خانه خود استفاده کنید تا حداقل میزان هوای آلوده تنفسی را کاهش دهید. و ورزش کردن راه خوبی برای تمیز کردن ریه ها برای کاهش التهاب است.

۲- سلامت دندان

دندان های بد و پوسیده فقط باعث بوی بد دهان و لبخند زشت نمی شوند. همچنین می تواند باعث برخی مشکلات جدی قلبی شود. اگر حفره ای دارید که برای مدت طولانی باقی می ماند، ممکن است عفونی شود. سپس باکتری هایی که در حال رشد هستند می توانند لثه ها را آلوده کنند. اینجاست که شما مویرگ های زیادی دارید که نزدیک به سطح لثه هستند.

این یک بزرگراه عالی برای باکتری ها از دهان شما به قلب شما می سازد. و هنگامی که در قلب خود عفونت دارید، در معرض خطر سکته مغزی هستید.

این یکی از قابل پیشگیری ترین علل بیماری قلبی است، زیرا فقط باید از مراقبت از دندان های خود اطمینان حاصل کنید تا مطمئن شوید که پریودنتیت که باعث بیماری قلبی می شود، نمی شود.

مطمئن شوید که به خوبی نخ دندان می کشید، دو بار در روز مسواک بزنید و دندان های خود را به طور منظم چک کنید تا روی هر حفره ای باقی بمانید.

۳- استرس

استرس یک قاتل واقعی است که به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرد. وقتی استرس داریم، بدن ما کورتیزول تولید می کند. این باعث افزایش سطح گلوکز در جریان خون و سرکوب سیستم ایمنی بدن شما می شود. به عبارت دیگر، تعادل شما را در کل سیستم شما کاملاً از بین می برد.

و سپس این در نهایت منجر به بیماری های قلبی و حتی سکته می شود. و هیچکدام از اینها به این نیست که بدانیم چگونه بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد. هر کس با استرس متفاوت برخورد می کند و بسیاری از راه های مقابله با آن ناسالم هستند. از پرخوری گرفته تا نوشیدن بیش از حد و حتی مصرف مواد مخدر می تواند کشنده باشد.

سعی کنید از خود بیزار شوید تا به قلب خود استراحت دهید. یوگا و مدیتیشن انجام دهید. پیاده روی کنید و مطمئن شوید که خواب کافی دارید. تعطیلات یک راه مهم برای کاهش فشار و کاهش سطح استرس شما است، بنابراین اگر احساس استرس می کنید، فوراً آن سفر را برنامه ریزی کنید.

۴- بی خوابی

نخوابیدن نه تنها آزاردهنده است و باعث سستی می شود، بلکه می تواند برای قلب شما نیز بسیار مضر باشد. وقتی به اندازه کافی نمی خوابید، بدن شما قادر به انجام تعمیرات مورد نیاز نیست. و این می تواند منجر به فشار خون بالا شود.

و کمبود خواب نیز به ناچار منجر به عادات ناسالم می شود. شما احتمالاً غذاهای بدتری می خورید، کمتر ورزش می کنید و کمتر به روش های دیگر از خود مراقبت می کنید.

اگر مشکل خواب دارید، روش هایی مانند مصرف مکمل ها قبل از خواب را امتحان کنید. چیزهایی مانند ملاتونین به تنظیم مجدد ساعت بدن شما کمک می کند و به مغز شما هشدار می دهد که زمان شروع حالت خواب است. طبق یک برنامه منظم به رختخواب بروید و با خلاص شدن از شر عواملی مانند تبلت و تلفن، اتاق خواب خود را برای خواب آماده کنید.

یک حمام گرم با مقداری روغن‌های ضروری آرامش‌بخش نیز راهی عالی برای آرامش و آمادگی برای خواب قبل از خواب است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر