۵ استراتژی برتر برای استخدام در مراقبت های بهداشتی – وبلاگ Credihealth


مشاغل مراقبت های بهداشتی به تعداد فزاینده ای در دسترس هستند زیرا افزایش سلامت از راه دور نیاز به افزایش تعداد کارمندان در این فضای جدید دارد. استخدام در بخش بهداشت و درمان اغلب بسیار رقابتی است، به ویژه هنگامی که به دنبال کارکنان مجرب برای مدیریت یا برای پزشکان و پرستاران با تجربه هستید. حتی ممکن است متوجه شوید که در تلاش برای یافتن کسی هستید که حتی حداقل شرایط آگهی های شغلی شما را برآورده کند.

اگر در زمینه استخدام کار می کنید و در تلاش بوده اید که انتخاب اول خود را برای بسیاری از موقعیت های شغلی باز خود تضمین کنید، تنها نیستید. در حال حاضر موقعیت های باز زیادی در صنعت مراقبت های بهداشتی وجود دارد، اما به نظر می رسد که هرگز کارکنان واجد شرایط کافی برای پر کردن این موقعیت ها وجود نداشته باشد. این به این معنی است که استخدام کنندگان با تجربه زمانی که به دنبال شغل هستند، تقریباً تعداد نامحدودی از گزینه ها پیش روی خود دارند.

ممکن است رقابت در این نوع بازار برای استخدام‌کنندگان سخت باشد، اما می‌توانید با استفاده از این نکات و نکات مفید، فرآیند استخدام خود را بهینه کنید.

۵ استراتژی برتر برای استخدام در مراقبت های بهداشتی

۱. جذب نیرو در پردیس ها

این می تواند یکی از بهترین مکان ها باشد برای بیمارستان یا کلینیک خود دیده شوید. دانش آموزان با گزینه های زیادی برای استخدام روبرو هستند، اما احتمالاً برنامه مشخصی برای پایان تحصیل ندارند. شما می توانید در ایجاد ارتباط با این فارغ التحصیلان امیدوار کننده در زمانی که در حال ترک تحصیل هستند کمک کنید تا پس از اتمام مدرسه به فکر آمدن برای سازمان شما باشند.

استخدام در مدارس می تواند یک راه عالی برای ایجاد ارتباطات زیاد به شیوه ای کارآمد نیز باشد. بسیاری از محیط های دیگر وجود ندارد که در آن شما به تعداد زیادی نیروی بالقوه ماهر و با استعداد دسترسی داشته باشید. می‌توانید کارت‌های ویزیت یا مطالب دیگری درباره سازمان خود ارائه دهید و مطمئن شوید که دانش‌آموزانی که ملاقات کرده‌اید، زمانی که برای یافتن شغل آماده هستند، زمان صرف شده با آنها را به خاطر بسپارند.

۲. فرآیند استخدام را آسان کنید

افرادی که به دنبال شغل هستند، در هنگام کار در فرآیند استخدام، نسبت به مسائل فنی صبورتر هستند. اگر گذراندن مراحل استخدام را برای افراد سخت می کنید، ممکن است قبل از اینکه سوار شوند، از آنجا عقب نشینی کنند. هیچ چیزی بیش از فناوری ناامیدکننده یا ناامیدکننده ای که در طول فرآیند استخدام استفاده می شود، بر اعتماد به نفس در شغل جدید تأثیر نمی گذارد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که باید فرآیند استخدام را سریع و دقیق نگه دارید. بازار کار امروز به سرعت در حال حرکت است و هیچ کس نمی خواهد هفته ها برای استخدام صبر کند. حتی اگر یک کارمند بالقوه پیشنهاد شرکت شما را ترجیح دهد، اگر فرآیند استخدام بیش از حد طولانی شود، احتمالاً ادامه خواهد داد.

۳. مطمئن شوید که بسته های جبرانی شما رقابتی هستند

این می تواند عامل اصلی موفقیت شما در جذب انواع کارمندان مناسب. شما باید مطمئن شوید که مزایایی را ارائه می دهید که همگام با رقبای شما باشد. همچنین می‌خواهید مشخص کنید که برنامه‌های کاری انعطاف‌پذیر یا زمان انعطاف‌پذیر قابل استفاده برای کارمندانی که بچه‌ها دارند یا سایر نیازهای تعادل بین کار و زندگی ارائه می‌دهید.

دیگر ارائه طرح بازنشستگی و سلامت کافی نیست. شما باید ارزش واقعی را به استخدام‌کنندگان جدید بالقوه خود نشان دهید تا مطمئن شوید که آنها برای همکاری با شرکت شما انگیزه دارند. این نوع غرامت همچنین باعث می شود که شما بتوانید کارمندان را برای مدت طولانی نگه دارید. انجام دادن کار برای آموزش کارکنان جدید هر بار که کسی می‌رود می‌تواند بسیار سخت باشد و می‌خواهید فرسایش را به حداقل برسانید.

۴. استخدام از درون را در نظر بگیرید

نگاه کردن به استخدام های خارجی برای هر موقعیت جدیدی که باز می شود می تواند وسوسه انگیز باشد، اما گاهی اوقات بهترین گزینه برای این شغل از قبل برای شما کار می کند. اگر به کارمندان دیگری در سازمان خود نگاه کنید که شرایط لازم برای موقعیت‌های آزاد را دارند، احتمالاً متوجه می‌شوید که نامزدهای واجد شرایط زیادی برای هر یک وجود دارد.

بزرگترین مزیت استخدام از درون این است که این افراد نیازی به حضور یا آموزش در مورد اطلاعات اولیه ای که هر کارمند جدید باید بداند، نخواهند بود. آنها فقط به آموزش خاص برای نقش شغلی جدید خود نیاز دارند. استخدام از درون می تواند در درازمدت باعث صرفه جویی در زمان و دردسر شما شود و کارمندانی وفادار و سرمایه گذاری عمیق ایجاد کند.

۵. از تابلوهای شغلی مراقبت های بهداشتی استفاده کنید

اگر موقعیت‌های آزاد خود را در سایت‌های شغلی ویژه مراقبت‌های بهداشتی پست نکنید، می‌تواند زمان زیادی را تلف کند. هیچ چیز برای افرادی که به دنبال مشاغل مراقبت های بهداشتی هستند ناامید کننده تر از این نیست که مجبور شوند در هر جستجوی نتایج زیادی را که شغل مراقبت های بهداشتی نیستند بنشینند. اگر به دنبال شریک بالینی هستید، شرکت locum tenens را امتحان کنید. این امر باعث شده است که بسیاری از افراد برای یافتن شغل جدید خود به سایت های شغلی خاص مراقبت های بهداشتی مراجعه کنند.

می توانید پست های خود را در تابلوهای شغلی عمومی به اشتراک بگذارید، اما فراموش نکنید که همه آنها را در تابلوهای شغلی خاص مراقبت های بهداشتی پست کنید. این تابلوهای شغلی اغلب متقاضیان بسیار خوبی را برای مشاغل شما به ارمغان می آورند و شما شانس بیشتری برای یافتن افرادی با اعتبار مورد نظر خود در هنگام ارسال پست در این تابلوهای شغلی خواهید داشت.

الزامات مراقبت های بهداشتی اغلب برای هر شغل بسیار خاص است، و این تابلوهای شغلی به شما کمک می کنند با افرادی که دارای گواهینامه ها، تحصیلات و مجوزهای مناسب برای موقعیت های باز شما هستند، ارتباط برقرار کنید.

در صورت استفاده از استراتژی های مناسب، استخدام در بخش بهداشت و درمان می تواند آسان باشد

استفاده از راهبردهای استخدام بهداشتی مناسب می تواند تفاوت بین پیدا کردن افراد مناسب برای کار کردن با شما و تلاش برای واداشتن افراد به مصاحبه با شما باشد. ارائه خدمات به صنعت مراقبت های بهداشتی با فرآیندهای استخدام به موقع و استفاده از تابلوهای شغلی مراقبت های بهداشتی می تواند تفاوت بزرگی در روند استخدام شما ایجاد کند. این را با مزایا و غرامت عالی متعادل کنید و شاهد تغییر بزرگی در نرخ استخدام خود خواهید بود!

بهداشت و درمان صنعتی پرمشغله است که همیشه به افراد واجد شرایط و دلسوز برای کار در آن نیاز دارد. اگر از این نکات و ترفندها استفاده کنید، به راحتی می توانید این افراد دلسوز و با استعداد را پیدا کنید!

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر