۵ سال زندان برای ستاره فوتبال؟/ نگران دادگاهی که یک بار شکست خوردنیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن با جنجال جدیدی روبرو شده است که البته این ماجرا ربطی به تیم فعلی او ندارد و مربوط به دوران نقل و انتقالات به بارسلونا است.

او باید هفته آینده در دادگاه حاضر شود تا از خود در پرونده ای که بر سر انتقالش به بارسلونا باز شده است، دفاع کند.

در سال ۲۰۱۳، نیمار از باشگاه برزیلی سانتوس به بارسلونا پیوست. یک شرکت سرمایه گذاری برزیلی از نیمار شکایت کرد و او را به کلاهبرداری و فساد متهم کرد که در سال ۲۰۱۳ به بارسا منتقل شد.

شرکت DIS در آن زمان چهل درصد از حق و حقوق انتقال نیمار را در اختیار داشت. این شرکت مدعی است نیمار و مدیران برنامه هایش مبلغ انتقال او به بارسا را ​​کمتر از آنچه بوده اعلام کرده اند و در نتیجه از پرداخت دستمزد این شرکت خودداری کرده اند.

نیمار این اتهام را رد کرد که در سال ۲۰۱۷ زمانی که برای همین پرونده در دادگاه تجدیدنظر اسپانیا حاضر شد شکست خورد و دادستانی ملی پرونده او را دوباره باز کرد.

ستاره تیم ملی برزیل اکنون باید دوشنبه هفته آینده برای پاسخگویی به اتهامات در دادگاه اسپانیا حاضر شود. پیش بینی می شود بررسی این پرونده حداقل دو هفته طول بکشد.

دیگر متهمان این پرونده پدر و مادر نیمار و دو باشگاه سانتوس و بارسلونا هستند. اودیلیو رودریگز، رئیس وقت باشگاه سانتوس و دو رئیس سابق بارسلونا، ماریا بارتومئو و ساندرو روسل نیز به نمایندگی از باشگاه کاتالانی در دادگاه حضور خواهند داشت.

شرکت برزیلی DIS زمانی که نیمار تنها ۱۷ سال داشت با او قرارداد بست و با پرداخت ۲ میلیون یورو به این نوجوان برزیلی چهل درصد از حق و حق نقل و انتقالات آینده خود را گرفت. در صورت عدم موفقیت نیمار در این مورد، احتمال محکومیت او به پنج سال زندان وجود دارد.