۵ علامت اصلی سرطان گلو که باید مراقب آنها باشید


برای شروع، سرطان گروهی از بیماری هاست که شامل رشد غیرطبیعی سلول ها و جهش بدخیم آنها می شود. این رشد غیر طبیعی می تواند در هر قسمتی از بدن رخ دهد. مستعدترین مناطق گلو، ریه و سینه هستند. هنگامی که رشد غیرطبیعی سلول ها در ناحیه گلو مشاهده می شود، پزشکان به این بیماری به عنوان سرطان گلو اشاره می کنند. با نگاهی به برخی از علائم سرطان گلو، بیمار ایده ای تقریبی از انواع اشاره گرهایی که باید به آنها توجه کند به دست می آورد. این علائم سرطان گلو به تشخیص و درمان زودرس این بیماری کمک می کند.

مراحل سرطان گلو

برای درک سرطان گلو، توجه به مراحل سرطان گلو قابل توجه است. این به کشف مراحل بعدی پس از شناسایی علائم سرطان کمک می کند.

مرحله ۰:

در مرحله ۰ سلول های تنها لایه بالایی گلو تحت تاثیر قرار می گیرند. سرطان در این مرحله به ویژه قابل درمان است.

مرحله ی ۱:

سلول های سرطانی مرحله ۱ گلو در این مرحله فقط حدود ۲ سانتی متر رشد می کنند و محدود به منشاء آن هستند.

مرحله ۲:

مرحله ۲ سرطان گلو تقریباً ۲ تا ۴ سانتی متر در اطراف ناحیه مبدا را تحت تأثیر قرار می دهد.

مرحله ۳:

در مرحله ۳ دامنه درمان کاملاً محدود می شود. دلیل اصلی این است که تومور در اینجا بیش از ۴ سانتی متر در اطراف ناحیه مبدا رشد می کند. سلول ها شروع به گسترش به سایر قسمت های گلو می کنند.

مرحله ۴:

در این مرحله، سلول های سرطانی به غدد لنفاوی یا اندام های دورتر رشد کرده اند. موارد در این مرحله پایانی یا غیر قابل درمان در نظر گرفته می شوند.

۵ علامت اصلی سرطان گلو

سرطان گلو با رشد غیر طبیعی سلول های گلو مرتبط است. بنابراین، بیایید نگاهی به ۵ علامت اصلی سرطان گلو بیندازیم.

۱. تغییرات ناگهانی در صدا / زیر و بم

یکی از نشانه های سرطان گلو تغییر ناگهانی صدا است، اگر فردی دچار تغییر ناگهانی در گام خود شد، بهتر است با پزشک مشورت شود. گرفتگی صدا می تواند یکی از علائم سرطان گلو باشد.

همچنین بخوانید: تفاوت بین سلول های طبیعی و سلول های سرطانی.

۲. مشکل در بلع غذا یا نوشیدنی

ناتوانی یا مشکل در بلع غذا یا نوشیدنی می تواند یکی از علائم سرطان گلو باشد. مشکل در بلع می تواند منجر به خفگی فرد در غذای خود شود. این وضعیت به نام دیسفاژی نیز شناخته می شود. اگرچه، دیسفاژی به تنهایی یک علامت قابل توجه سرطان گلو نیست.

۳. کاهش وزن نامنظم

این یکی از علائم سرطان گلو است که باید همراه با سایر علائم سرطان گلو بررسی شود. افراد مبتلا به سرطان پیشرفته از کاهش وزن رنج می برند. یک توضیح اساسی برای کاهش وزن در بیماران سرطانی وجود دارد. به دلیل سرطان، سیستم ایمنی دچار تغییرات شدید می شود، این تغییرات می تواند در فرآیند متابولیسم بدن نیز اتفاق بیفتد.

حتما بخوانید: داستان سرطان یووراج سینگ.

۴. سرفه های خونی

در فهرست علائم سرطان گلو، سرفه های خونی یکی از جدی ترین نشانه ها هستند. اگر بیمار خون سرفه می کند، مراقبت های پزشکی فوری توصیه می شود. اصطلاح پزشکی برای خون سرفه هموپتیزی است.

۵. درد دهان

درد دهان نیز می تواند یکی از علائم سرطان گلو باشد. شدت درد دهان می تواند متفاوت باشد، اما به دلیل درد، ناراحتی در جویدن، نوشیدن و بلع غذا دردناک می شود. بنابراین، مراقبت فوری پزشکی برای دهان درد ضروری است.

همچنین بخوانید: چگونه از سرطان جلوگیری کنیم

بردن

مراحل بعدی پس از شناسایی علائم، مراجعه به یکی از بهترین بیمارستان های سرطان مانند بیمارستان ترنا، بیمارستان اس ال راحجا، بیمارستان دکتر LH Hiranandani بمبئی، و غیره. در زمان ملاقات، پزشک ممکن است سابقه پزشکی بیمار را بررسی کند. اگر علائم سرطان گلو مداوم باشد، بیمار تحت درمان های لازم قرار می گیرد. در بیشتر موارد، سرطان گلو قابل درمان است، بنابراین یک دیدگاه مثبت در هنگام انجام مراحل درمانی ضروری است. در صورتی که بیمار در مورد طرح درمانی یا تشخیص قانع نشد، از یک اقدام کنید نظر دوم در مورد تشخیص سرطان

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات سلامتی خود به Credihealth مراجعه کنید یا با کارشناسان پزشکی Credihealth با شماره +۹۱۸۰۱۰۹۹۴۹۹۴ صحبت کنید یا روی لینک زیر کلیک کنید.
کمک های پزشکی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر