۵ مزیت یک محل کار بدون مواد مخدر – وبلاگ Credihealth


هنگامی که کارفرمایان برنامه های آزمایش مواد مخدر را ایجاد و اجرا می کنند، می توانند یک بازدارنده قوی در برابر سوء مصرف مواد در محل کار ایجاد کنند. در حالی که برنامه‌های آزمایش دوره‌ای دارو کل نیروی کار را پوشش می‌دهد، برنامه‌های غربالگری تصادفی دارو مجموعه‌ای تصادفی از کارگران را پوشش می‌دهد. در هر صورت، کارگران می دانند که در صورت استفاده از مواد غیرقانونی یا داروهای تجویزی گرفتار خواهند شد.

بر اساس گزارش اداره خدمات بهداشت روانی و سوء مصرف مواد (SAMHSA)، مصرف مواد مخدر برای کسب و کارهای ایالات متحده هزینه های زیادی را به همراه دارد. ۱۴۰ میلیارد دلار در سال. این هزینه شامل نرخ بالای گردش مالی برای کارگرانی است که از مواد مخدر متامفتامین، هروئین، کوکائین و اکستازی سوء مصرف می کنند.

سازمان‌ها در سرتاسر جهان در حال اجرای سیاست‌های غربالگری مواد مخدر برای از بین بردن کارگرانی هستند که در حین کار یا در ساعات غیرکاری در خانه سوء مصرف می‌کنند. حتی کسب‌وکارهایی که از نظر قانونی ملزم به بررسی استخدام‌های جدید یا کارگران فعلی برای مصرف مواد نیستند، اکنون مشتاق هستند تا از سوء مصرف مواد در محل کار جلوگیری کنند.

در اینجا در این پست، پنج مزیت اصلی یک محل کار بدون مواد مخدر را مورد بحث قرار خواهیم داد

کاهش مطالبات غرامت و حق بیمه کارگران

بیمه غرامت کارگران اگر کارگران شما در حین کار مجروح یا مریض شوند، پوشش می دهد. اگر سوء مصرف مواد مخدر در محل کار کنترل نشود، احتمالاً سازمان شما بیشتر برای مطالبات غرامت و حق بیمه کارگران هزینه خواهد کرد.

سیستم ایمنی ضعیف مشخصه مصرف مزمن دارو است. اگر در نیروی کار خود مصرف کنندگان مزمن مواد مخدر دارید، احتمالاً بیشتر هزینه های پزشکی را مطالبه می کنند.

هنگامی که برنامه غربالگری مواد مخدر را اجرا می کنید و با موفقیت مصرف مواد مخدر را در بین کارگران کاهش می دهید، سازمان شما باید پول کمتری را برای ادعای غرامت کارگران خرج کند.

در برخی از حوزه های قضایی، اگر کارفرمایان برنامه های محل کار بدون مواد مخدر را اجرا کنند، در حق بیمه های جبرانی کارگران تخفیف دریافت می کنند. به عنوان مثال، کارفرمایان در ایالت هایی مانند واشنگتن، فلوریدا، تگزاس، جورجیا و ویرجینیا می توانند ۵٪ تا ۱۰٪ اعتبار (نوعی مشوق بیمه) تحت برنامه های محل کار بدون مواد مخدر ویژه ایالت دریافت کنند.

بهره وری بهبود یافته است

در ایالات متحده، سوء مصرف مواد مخدر در محل کار برای کارفرمایان هزینه دارد ۲۵ میلیارد دلار هر سال به دلیل:

  • بهره وری از دست رفته
  • غیبت

مختلف مطالعات ارتباط بین کاهش بهره وری و استفاده از الکل و مواد مخدر را نشان داده اند.

کارمندانی که به طور معمول مواد مخدر مصرف می کنند اغلب دیر سر کار می آیند و در تمرکز یا انجام کارهای مختلف مشکل دارند. در یک محل کار عاری از مواد مخدر، کارمندان به طور طبیعی بهره وری بیشتری دارند.

کارگرانی که مواد مخدر مصرف می کنند –

  • اغلب مفقود شده در صندلی های خود پیدا می شوند
  • اغلب بدون دلیل در محل کار غایب هستند
  • اغلب اوقات “بیمار” تماس بگیرید

در حالی که بسیاری از کارگران پس از یک مهمانی آخر هفته با بیمار تماس می گیرند، مصرف کنندگان مواد مخدر به سرعت به عنوان مجرمان مکرر ظاهر می شوند. در چنین مواقعی می‌توان آزمایش‌های دارویی مبتنی بر سوء ظن را انجام داد تا مطمئن شود که کارگر به دلیل سوءمصرف مواد مخدر بیمار نیست یا اغلب غیبت نمی‌کند.

محل کار ایمن تر

یک محل کار بدون مواد مخدر در واقع محل کار امن تری است. این نه تنها برای سازمان‌هایی که در ساخت و ساز، حمل‌ونقل و سایر فعالیت‌هایی از این قبیل فعالیت می‌کنند، بلکه در مورد مشاغل سنتی نیز صدق می‌کند.

به هر حال درصد بیشتری از مصرف کنندگان مواد مخدر شاغل هستند. طبق نظرسنجی ملی مصرف مواد مخدر و سلامت، ۷۰% آمریکایی هایی که مواد مخدر مصرف می کنند شاغل هستند (تمام وقت یا پاره وقت). بنابراین، صرف نظر از ماهیت کسب و کار، این احتمال وجود دارد که برخی از کارکنان در حال حاضر از مواد غیرقانونی، ماری جوانا یا داروهای تجویزی استفاده کنند.

کارگران تحت تأثیر مواد مخدر تهدیدی برای خود، همکارانشان و عموم مردم هستند. عدم تمرکز، عدم قضاوت لحظه ای و تصمیم گیری ضعیف می تواند منجر به صدمات و حتی مرگ شود.

اگر کارگری که تحت تأثیر داروهای غیرقانونی یا داروهای تجویزی باشد، از ماشین آلات سنگین استفاده کند یا از ابزارهای تیز استفاده کند، خطر حوادث در محل کار بیشتر است.

خط مشی آزمایش مواد مخدر نه تنها مصرف فعال مواد مخدر را منع می کند، بلکه به کارفرمایان کمک می کند تا تعیین کنند که آیا کارگران درگیر در یک حادثه محل کار تحت تأثیر الکل یا مواد مخدر بوده اند یا خیر. معمولاً به آن پس از تصادف گفته می شود غربالگری مواد مخدر و شامل آزمایش ادرار یا نمونه خون است.

به کارمندان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید

افراد حرفه ای که مواد مخدر مصرف نمی کنند، ترجیح می دهند در محیطی عاری از مواد مخدر کار کنند. هنگامی که شما یک محل کار بدون مواد مخدر دارید، ثابت می کند که شما به سلامت و ایمنی همه کارکنان، مشتریان و عموم مردم علاقه مند هستید.

مدیریت شرکت و کارکنان برای دستیابی به اهداف مشترک زمانی که روابط سالم در محل کار وجود دارد، هماهنگ کار می کنند. یک محل کار بدون مواد مخدر یکی از بهترین راه ها برای ارتقای چنین روابطی است.

شهرت سازمان خود را بهبود بخشید

هنگامی که شما به طور فعال از مصرف مواد مخدر در محل کار خودداری می کنید، سازمان شما عملا این پیام را ارسال می کند که به آن اهمیت می دهد.

پس از اجرای غربالگری دارو قبل از استخدام به تنهایی، با نامزدهای کمتری مواجه خواهید شد که آزمایش داروهای مختلف مثبت باشد. هنگامی که مردم بدانند سازمان شما آزمایش مواد مخدر متقاضی را انجام می دهد، معتادان به مواد مخدر بسیار کمتر احتمال دارد که درخواست دهند.

کلمات پایانی

دزدی در محل کار یا مشاجره های خشونت آمیز و روابط سمی بین کارگران به طور مستقیم با مصرف مواد مخدر در محل کار مرتبط نیست. مصرف کنندگان مواد مخدر بیشتر درگیر مشاجره های شدید یا روابط ضعیف با همکاران یا مشتریان هستند.

مزایای یک محل کار بدون مواد مخدر بسیار بیشتر از هزینه آن است. با در دسترس بودن کیت های تست داروی چند پانل، اکنون می توان بسیاری از داروهای مختلف را در یک لحظه شناسایی کرد.

به همین دلیل است که میلیون‌ها کسب‌وکار در مقیاس کوچک، متوسط ​​و بزرگ در سراسر جهان اکنون مشتاق بررسی متقاضیان شغل یا کارگران موجود برای مصرف مواد هستند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر