۵ موقعیتی که ممکن است به مراقبت های کایروپراکتیک نیاز داشته باشید – وبلاگ Credihealth


اگر به دنبال آسیب دیدگی درد عضلانی یا مفاصل را تجربه می کنید، مراقبت کایروپراکتیک وسیله ای غیرجراحی برای درمان سلامت و تندرستی کلی شما است. در حالی که کایروپراکتیک ها در درجه اول مشکلات کمر و گردن را درمان می کنند، روش های مراقبتی آنها می تواند به بیماران در مدیریت طیف گسترده ای از سایر نگرانی های سلامتی کمک کند. بسیاری از افراد ممکن است ندانند که دیدن یک کایروپراکتیک یک گزینه مناسب برای مدیریت درد و علائم آنها است. پزشکان و متخصصان بهداشتی دارای مجوز در محل شما مرکز ستون فقرات کایروپراکتیک از روش‌های درمانی غیرتهاجمی و طبیعی استفاده می‌کند تا به شما کمک کند احساس شادی و سلامتی بیشتری داشته باشید، بدون توجه به نگرانی‌های فعلی‌تان برای سلامتی.

پس از آسیب، اولین نقطه تماس شما همچنان باید پزشک عمومی شما باشد. هنگامی که شرایطی را که نیاز به مراقبت پزشکی رسمی دارد رد کردید، می توانید با یک متخصص کایروپراکتیک محلی تماس بگیرید. با تراز و موقعیت مناسب مفاصل، اغلب شاهد بهبود قابل توجهی در روند بهبودی خود خواهید بود. مطمئن نیستید که آیا مراقبت کایروپراکتیک برای شما مناسب است؟ ابتدا، اجازه دهید به اصول اولیه مراقبت های کایروپراکتیک و روش های درمانی مرتبط بپردازیم.

مراقبت کایروپراکتیک چیست؟

مراقبت کایروپراکتیک روشی ایمن و مؤثر برای کاهش علائم آسیب بدون دارو یا اقدامات پزشکی رسمی است. روش‌های درمانی که برای وضعیت سلامتی شما اعمال می‌شود، بسته به مکان و دلیلی که درد را تجربه می‌کنید، بسیار متفاوت است. در قرار ملاقات شما، پزشک کایروپراکتیک شما ابتدا ارزیابی عمیقی از علائم شما انجام می دهد، از جمله یک عکس اشعه ایکس که می تواند تشخیص دهد که چگونه می توانند مراقبت را بدون تداخل در روند بهبودی شما انجام دهند. بسیاری از کایروپراکتیک ها از طریق بیمه تحت پوشش قرار می گیرند، اگرچه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات باید با بیمه گر خود مشورت کنید.

کایروپراککتور من از چه روش های درمانی استفاده می کند؟

دستکاری و تنظیم ستون فقرات رایج ترین شکل مراقبت کایروپراکتیک است. این روش‌های درمانی، استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و نواحی مفصلی را در داخل و اطراف پشت و گردن هدف قرار می‌دهند تا درد را کاهش داده و علائم آسیب را به حداقل برسانند. با این حال، یک متخصص کایروپراکتیک با خدمات کامل می‌تواند گزینه‌های درمانی بیشتری را نسبت به تنظیمات ساده به شما ارائه دهد. بر خلاف تصور رایج، این روش های درمانی بعید است که باعث درد شما شوند، اگرچه ممکن است هر از گاهی صدای ترکیدن مفاصل خود را بشنوید.

طب سوزنی و سوزن خشک افزودنی های متداول به تنظیمات کایروپراکتیک هستند و به آرامش اعصاب و نقاط ماشه ای اطراف ناحیه آسیب دیده کمک می کنند. ماساژ درمانی نیز نسبتاً رایج است. علاوه بر این، برخی از متخصصان کایروپراکتیک روال های فیزیوتراپی را ارائه می دهند که بسیاری از آنها به طور خاص برای هدف قرار دادن آسیب های مرتبط با ورزش طراحی شده اند.

روش های درمانی که پزشک کایروپراکتیک شما برای کمک به بهبودی به کار می گیرد، به طور قابل توجهی به ماهیت آسیب یا نگرانی های سلامتی شما بستگی دارد. بهترین پزشکان کایروپراکتیک به جای ارائه یک رویکرد استاندارد و جهانی، درمان ها را برای هر بیمار سفارشی می کنند.

موقعیت هایی که در آن باید با یک کایروپراکتیک تماس بگیرید

مراقبت کایروپراکتیک می تواند برای انواع آسیب ها و نگرانی های سلامتی ارزشمند باشد. مزایای آن عبارتند از بهبودی سریعتر، کاهش درد و تسکین کلی استرس. حتی اگر از نظر فنی آسیب ندیده باشید، مراقبت کایروپراکتیک ممکن است همچنان ارزشمند باشد. در اینجا پنج مورد از رایج‌ترین موقعیت‌هایی که در آن‌ها دیدن یک کایروپراکتیک برای سلامتی و تندرستی شما مفید است، آورده شده است.

نگرانی های بهداشتی پس از تصادف اتومبیل

تصادفات اتومبیل یا سایر حوادث وسایل نقلیه می تواند فوق العاده خطرناک باشد و ممکن است منجر به صدمات قابل توجهی برای همه طرف های درگیر شود. یکی از شایع‌ترین آسیب‌های ناشی از تصادف رانندگی ضربه شلاقی است که می‌تواند زمانی رخ دهد که مفاصل گردن در لحظه تصادف به سرعت به عقب رانده شوند. به دلیل افزایش آدرنالینی که بدن شما در چنین تصادفی دریافت می کند، حتی ممکن است تا زمانی که وسیله نقلیه را ترک نکنید بلافاصله متوجه آسیب دیدگی خود نشوید. اگر دردهای طولانی مدت در پشت، گردن یا عضلات خود دارید، منتظر مراقبت های کایروپراکتیک نباشید.

در بسیاری از ورزش ها، صدمات به سادگی بخشی از بازی است. در ورزش های تماسی مانند فوتبال و هاکی، آنها اجتناب ناپذیر هستند. اسکی، اسنوبورد و اسکیت بازی نیز می تواند منجر به آسیب هایی شود که در آن کایروپراکتیک می تواند کمک کند. برنامه درمانی شما باید در جهت کاهش درد، حفظ تحرک سیستم و بازگرداندن شما به میدان یا روی یخ کار کند. پزشک کایروپراکتیک شما همچنین می تواند با تشخیص اینکه چه زمانی باید برای شرایطی مانند شکستگی یا رگ به رگ شدن به دنبال کمک پزشکی رسمی باشید، به شما کمک کند.

اضطراب، استرس یا میگرن

میگرن و سردردهای تنشی می تواند منجر به سطوح استرس بالا شود و اغلب در جنبه های مختلف زندگی روزمره شما تداخل ایجاد کند. اگر از مصرف داروهایی با عوارض جانبی شدید برای کمک به مدیریت این دوره‌ها خسته شده‌اید، ممکن است کایروپراکتیک مناسب شما باشد. اگر سطح بالایی از اضطراب یا خستگی فراتر از این سردردها را تجربه می کنید، کایروپراکتیک می تواند به شما کمک کند تا تنش عضلانی را با روش های ایمن، غیر جراحی و غیر تهاجمی مانند ماساژ درمانی و طب سوزنی کاهش دهید.

درد طولانی مدت کمر یا گردن

اگر کمردرد یا گردن درد طولانی مدتی را تجربه می کنید اما از منبع آن مطمئن نیستید، مراقبت های کایروپراکتیک ممکن است گزینه خوبی باشد. همه چیز از نحوه نشستن گرفته تا ارگونومی میز می تواند بر احساس قسمت بالایی و پایین کمر شما تأثیر بگذارد، به خصوص اگر در طول روز فعال نباشید. در این شرایط، تنظیمات و دستکاری ستون فقرات موثرترین شکل درمان است.

اسکولیوز

اسکولیوز یک انحنای جانبی در ستون فقرات است که در صورت عدم درمان ممکن است منجر به درد شدید و دیستروفی عضلانی شود. اسکولیوز اغلب در کودکان و نوجوانان تشخیص داده می شود، اگرچه ممکن است هر فردی را درگیر کند. در حالی که پزشکان کایروپراکتیک لزوما نمی توانند این وضعیت سلامتی را “درمان” کنند، آنها همچنان می توانند کمک ارزشمندی برای بهبودی پس از یک روش جراحی رسمی باشند. با این راهنمای علل اسکولیوز و عوامل خطر بیشتر بیاموزید.

نتیجه گیری- شرایطی که ممکن است به مراقبت کایروپراکتیک نیاز داشته باشید

مراقبت های کایروپراکتیک می تواند درد شما را کاهش دهد، تحرک را بهبود بخشد و بهبودی شما را پس از آسیب تسریع بخشد. این نوع درمان غیرجراحی می تواند در موقعیت های مختلف یک مزیت سلامتی قابل توجه باشد. اگر مطمئن نیستید که آیا مراقبت کایروپراکتیک برای شما مناسب است، در تماس با مرکز ستون فقرات کایروپراکتیک محلی خود تردید نکنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر