۵ نکته ضروری برای محافظت از خود در برابر COVID-19 – بلاگ Credihealth


از آنجایی که کرونا در سراسر جهان از بین رفتن خودداری می کند و در بالاترین حد خود قرار دارد، برای زندگی در آن محیط بسیار ترسناکی می شود. ترس از ابتلا به یک بیماری کشنده برای همه ما احساس می شود. هنوز افراد زیادی هستند که نمی دانند چگونه با تهدید ویروس کرونا که باعث ترس و استرس غیر ضروری آنها می شود، مقابله کنند. با این حال، پس از قرار گرفتن در معرض حضور گسترده‌تر COVID-19 در زندگی خود برای بیش از یک سال، چیزهای زیادی در مورد خود ویروس آموخته‌ایم. اکنون که می دانیم چگونه کار می کند، بسیاری از شرکت های پزشکی بین المللی از قبل شروع به تولید میلیون ها واکسن برای حمایت از محرک های واکسیناسیون در بسیاری از کشورها کرده اند. حتی فراتر از آن، دانش زیادی در مورد مقابله با COVID-19 حتی در خارج از دنیای پزشکی واکسن ها و بیمارستان ها به دست آمده است. چندین کار کوچک وجود دارد که خودمان می توانیم به عنوان افراد انجام دهیم که احتمال ابتلای ما به ویروس را به حداقل می رساند. هدف این مقاله توضیح چگونگی ابتلا به ویروس COVID-19 و ۵ نکته و روش ضروری برای محافظت از خود در برابر آن است (نکاتی برای کرونا).

چگونه به ویروس کرونا مبتلا می شوید

علت اصلی کووید-۱۹ انتقال ویروس SARS-CoV-2 است که به نام کرونا نیز شناخته می شود. ویروس از طریق بینی و دهان فرد آلوده پخش می شود. هنگامی که افراد سرفه، عطسه می کنند یا سایر عملکردهای بویایی را انجام می دهند، ذرات ریز مایع را آزاد می کنند. این قطرات محل حضور ویروس هستند. زمانی که این ذرات از طریق بینی، دهان یا چشم توسط میزبان بعدی خورده شود، ویروس توسط میزبان بعدی منتقل می شود.

این انتقال می تواند از طریق هوا باشد، مستقیماً به دهان فرد منتقل شود یا از طریق ذرات ویروس معلق در هوا منتقل شود. ویروس کرونا همچنین می تواند از طریق تماس سطحی گسترش یابد. قطرات ممکن است روی سطحی فرود بیایند و ویروس در آنجا باقی بماند. هنگامی که افراد آن را لمس می کنند، احتمالاً می توانند ویروس را از طریق اقدامات مختلف به دهان یا بینی خود منتقل کنند. در نهایت، هنگامی که ویروس وارد بدن ما می شود، به ریه ها حمله می کند و باعث ایجاد یک بیماری تنفسی به نام COVID-19 می شود.

نکاتی برای محافظت

شاید اساسی ترین روش برای جلوگیری از ابتلا به ویروس این باشد که حتی با هیچ تماس انسانی که شما را در معرض انتقال قرار می دهد قرار نگیرید. کاهش میزان تماس انسان مستقیماً شانس ابتلا به ویروس را کاهش می دهد. اکنون که بسیاری از مدارس، کالج‌ها و ادارات برای مطالعه یا کار با مدل خانه سازگار شده‌اند، دلیل کمی برای بیرون رفتن از امکانات رفاهی خانه وجود دارد.

به حداقل رساندن تماس منجر به احتمال شکستن زنجیره انتقال ویروس به طوری که انتشار آن مهار شود. برعکس، حتی پس از اینکه بیمار شدید، باز هم بهتر است در خانه بمانید تا دیگران را در معرض خطر ویروس قرار ندهید.

اکثر دانشمندان اعلام کرده اند که مسافتی که ذرات مایع بدن شما در هوا طی می کنند خیلی دور نمی رود. به این ترتیب، فاصله ایمن ۶ فوت توسط متخصصان پزشکی توصیه می شود. فایده این کار چیست؟ با حفظ فاصله، اطمینان حاصل می کنید که هر زمان که مجبور هستید برای اهداف ضروری مانند غذا یا کمک های پزشکی به بیرون بروید، می توانید هرگونه احتمال انتقال ویروس توسط شخص دیگری را به شما کاهش دهید.

هدف ماسک این است که به عنوان سپری برای دهان و بینی شما عمل کند. بسیاری از مردم هدف از پوشیدن ماسک را اشتباه می دانند. ماسک‌ها عمدتاً برای جلوگیری از انتشار ویروس توسط میزبان‌های حامل ویروس از طریق سرفه، عطسه یا صحبت کردن استفاده می‌شوند. اگرچه می توان از آن برای محافظت از خود در برابر ورود ویروس به بدن شما نیز استفاده کرد، اما هدف اصلی آن نیست و محافظت بیش از حد ارائه نمی دهد.

ماسک ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند. کارشناسان به شدت توصیه کرده اند که افراد باید از ماسک های خوش ساخت و ایمن استفاده کنند زیرا بستن دستمال یا روسری یا استفاده از ماسک های پارچه ای کافی نیست. این ویروس آنقدر میکروسکوپی است که می تواند از سوراخ های ریز فیبر عبور کند. شما همچنین می توانید خرید ماسک های طراح اگر می خواهید از ماسک به عنوان یک وسیله جانبی مد ثانویه استفاده کنید.

استفاده از محلول های الکلی برای ضدعفونی و از بین بردن ویروس شاید بهترین روش برای محافظت از خود در برابر انتقال غیر مستقیم باشد. همانطور که قبلا توضیح داده شد، قطرات ویروس کرونا می توانند چندین ساعت قبل از غیرفعال شدن روی سطوح باقی بمانند. در نتیجه، بسیار مهم است که اقلام مختلفی را که به صورت روزانه لمس می‌کنید با یک ضدعفونی‌کننده سطحی ضدعفونی کنید تا مطمئن شوید که وارد بدن شما نمی‌شوند. و برای این، شما باید استخدام کنید floridabreathesafe.com متخصصانی که بهترین خدمات نظافت و ضد عفونی مورد نیاز شما را ارائه می دهند.

ثانیاً، ضدعفونی‌کننده‌های دست هدفشان این است که سطح پوست ما را ضدعفونی کنند. در صورتی که ویروس را به بدن خود منتقل کرده‌ایم، ضدعفونی منظم می‌تواند تضمین کند که به اشتباه دهان یا بینی خود را لمس نکرده و ویروس را از آنجا منتقل نمی‌کنیم. درست مانند ماسک‌ها، ضدعفونی‌کننده‌ها نیز به‌طور گسترده تولید شده‌اند و حتی با بودجه کمی در دسترس هستند.

واکسن ها به سادگی بهترین شکل محافظت برای ایجاد مصونیت در برابر COVID-19 هستند. اکنون که ده ها واکسن در سرتاسر جهان موجود است، وظیفه ما این است که خود را در اسرع وقت واکسینه کنیم. نیازی به باور هیچ یک از شایعات بد پیرامون واکسن ها نیست زیرا همه آنها بی خطر و موثر هستند. در صورتی که هنوز واجد شرایط دریافت واکسن نیستید، باید مطمئن شوید که دوستان و خانواده واجد شرایط شما واکسن دریافت می کنند، زیرا بیشتر با آنها تماس خواهید گرفت.

به یاد داشته باشید، واکسیناسیون فوراً شما را مصون نمی کند. تمام واکسن‌ها در مجموع ۳ تا ۵ هفته طول می‌کشند تا ایمنی ایجاد کنند. در طول این مدت، لازم است دستورالعمل های معمول را دنبال کنید زیرا هنوز هم می توانید به این بیماری مبتلا شوید.

امیدواریم این نکات ضروری به شما کمک کند از خود در برابر COVID-19 محافظت کنید. به یاد داشته باشید، اگرچه این بیماری بسیار کشنده است، اما هنوز بسیار قابل اجتناب و درمان است. با در نظر گرفتن این موارد ضروری، نه تنها از خود محافظت می کنید، بلکه از خانواده، دوستان نزدیک و جامعه بزرگتر نیز مراقبت می کنید و نقش خود را در مهار گسترش COVID-19 انجام می دهید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه های درمان از مراکز مختلف و به روز رسانی های پزشکی به موقع کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر