۵ نکته مراقبت در منزل هنگام مراقبت از سالمندان مبتلا به زوال عقل – وبلاگ Credihealth


این می تواند گیج کننده باشد که بدانید چگونه از عزیزان مبتلا به زوال عقل به بهترین شکل مراقبت کنید. منابع زیادی برای تسهیل مراقبت از سالمند مبتلا به زوال عقل وجود دارد، اما همه آنها برای شرایط شما مناسب نیستند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که بخواهید به عزیزان خود مراقبت های خانگی ارائه دهید.

اگر تصمیم دارید مراقب خانه عزیزتان باشید، نیازی به احساس درماندگی و ناامیدی ندارید. مراقبین آموزش دیده اند و با استراتژی هایی برای کمک به افرادی که تازه وارد مراقبت های خانگی شده اند و در حال مبارزه هستند، اختصاص داده شده است. مهمترین بخش برای شما، به عنوان یک مراقب در خانه، انتخاب استراتژی است که برای عزیزان سالمند شما کارآمد باشد.

هیچ دو بیمار مسن زوال عقل به یک استراتژی مراقبت در منزل پاسخ مشابهی نمی دهند. به همین دلیل است که ما برخی از مؤثرترین استراتژی‌های مراقبت در منزل را برای کمک به عزیزان مبتلا به زوال عقل گردآوری کرده‌ایم، زیرا می‌دانیم که تعیین استراتژی مناسب به زمان و تلاش نیاز دارد. در ادامه بخوانید تا مفیدترین روش‌های مراقبتی را که می‌توانید برای ارائه کیفیت مراقبت در منزل به عزیزان سالمند خود که شایسته آن است، به کار ببرید.

برقراری ارتباط روتین

در صورت ابتلا به زوال عقل، برقراری ارتباط واضح و مداوم با عزیزانتان دشوار است. یک استراتژی خوب برای اتخاذ در اوایل چرخه زندگی مراقبت در منزل، استفاده از مزایای زمانی است که می توانید انجام دهید یکی از عزیزان ارتباط برقرار می کند. این می تواند در زمان معینی از روز، قبل یا بعد از غذا، یا حتی زمانی که آنها درگیر یک سرگرمی یا فعالیت مورد علاقه هستند، باشد.

هنگامی که فهمیدید چه زمانی ارتباط با عزیزتان راحت‌تر است، می‌توانید با او در مورد موضوعات مهمی مانند بهداشت شخصی، ورزش، و قرار ملاقات‌های پزشکی درگیر شوید. اگر آنها احساس سردرگمی یا ناامیدی داشته باشند، صحبت کردن با این موضوعات ممکن است دشوار باشد. با این حال، مهم است که تا آنجا که ممکن است یک گفتگوی مداوم با عزیز خود داشته باشید.

همیشه آرام و صبور باشید

فرد مورد علاقه شما مبتلا به زوال عقل لحظاتی از سردرگمی، ترس و عصبانیت قابل توجه را تجربه می کند. وقتی متوجه شدید که آنها در حال آشفتگی هستند، این به شما بستگی دارد که آرام بمانید و با آنها صبور باشید. یکی از رایج‌ترین چالش‌هایی که مراقبان خانگی با آن مواجه هستند، اجازه دادن به احساساتشان است که بهترین آنها را به دست آورند.

به عنوان یک مراقب در خانه، هرگز نمی خواهید عزیزتان احساس کند که نمی تواند کمک شما را بپذیرد. اما اگر زمانی که آنها شروع به لجبازی می کنند با عصبانیت واکنش نشان دهید، در نهایت مشکل را بدتر خواهید کرد. شما می توانید با توجه بیشتر به زبان بدن خود و کلماتی که در زمانی که عزیزتان امتناع می کند یا به سادگی قادر به گوش دادن به شما نیست، می گویید، روی این موضوع کار کنید.

گاهی اوقات، به خصوص زمانی که فرد مورد علاقه شما به سادگی از پذیرش کمک شما امتناع می کند، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که فقط گوش دهید. گوش دادن به صحبت های یک فرد مسن مبتلا به زوال عقل زمانی که احساس ناراحتی یا ترس می کند می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چرا در برابر کمک شما مقاومت می کند. این به شما کمک می‌کند تا آرام بمانید و با عزیزتان صبور باشید، حتی زمانی که او سرسختانه به مراقبت‌های شما پاسخ می‌دهد.

بیشتر از آنچه صحبت می کنید گوش کنید

مراقبت از زوال عقل برای افراد مسن

بسیاری از مراقبان خانگی می خواهند با سخنان خود قاطعانه رفتار کنند. آنها فکر می کنند که اگر حرف آخر را با عزیزشان بزنند، همکاری و ارتباط برایشان راحت تر می شود. اما بسیاری از مواقع که این اتفاق می افتد، عزیز شما در واقع کسی است که سعی می کند حرفی را وارد کند.

به طور کلی، ایده خوبی است که به عزیزتان اجازه دهید وقتی در طول بحث با شما بداخلاقی می کنند صحبت کند. ممکن است متوجه نشوید که چه چیزی آنها را تحریک می کند مگر اینکه صحبت را متوقف کنید و به آنها گوش دهید. چیزی به سادگی محیط یا زمان روز می تواند باعث سردرگمی و ناامیدی فرد مورد علاقه شما شود.

یاد بگیرید که بیشتر به حرف های عزیزتان گوش دهید کلمات و زبان بدن. همیشه اینطور نیست که آنها در مورد آنچه که آنها را آزار می دهد واضح باشند، بنابراین شما باید تلاش کنید تا هم به سخنان و هم به بدن آنها گوش دهید. گوش دادن بیشتر همچنین یک راه موثر برای بهبود سطح صبر و توانایی های شما به عنوان یک مراقب خانگی است.

[highlight color=”yellow”]همچنین بخوانید: زوال عقل: بیشتر یک علامت است تا یک بیماری[/highlight]

درباره زوال عقل و چگونگی تأثیر آن بر فرد مورد علاقه خود بیشتر بدانید

زوال عقل می تواند همانقدر که برای شما ترسناک باشد برای عزیزتان هم ترسناک باشد. این یک اختلال عصبی است که قسمت های مختلف مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. این بدان معنی است که نحوه بروز زوال عقل در فرد مورد علاقه شما می تواند بر شخصیت و همچنین حافظه آنها تأثیر بگذارد.

اگرچه سخت است و تقریباً همیشه از نظر عاطفی خسته کننده است، اما باید با روش های مختلفی که زوال عقل می تواند بر روی عزیزتان تأثیر بگذارد آشنا شوید. زوال عقل همیشه منجر به الف کاهش مداوم عملکرد مغزبنابراین تغییرات در رفتار، خلق و خو و حافظه محتمل است. بسیاری از مراقبین خانه جدید انتظار دارند که زوال عقل فقط بر حافظه عزیزانشان تأثیر بگذارد و متأسفانه معمولاً اینطور نیست.

با درک علائم مختلف زوال عقل، می‌توانید با روش‌های مختلف رفتار معشوقتان بهتر کنار بیایید. مراقبت خانگی با کیفیت تغییرات خلق و خو و شخصیت را بخشی از مراحل زوال عقل می داند. همانطور که زوال عقل عزیزتان به مراحل بعدی پیش می‌رود، به نحوه تغییر شخصیت او توجه کنید و چگونه می‌توانید با همدلی پاسخ دهید.

کمی انعطاف پذیری راه طولانی را طی می کند

مراقبت از زوال عقل برای افراد مسن

به عنوان یک مراقب در خانه برای یکی از عزیزان مبتلا به زوال عقل، برخی از روزها همیشه راحت تر از روزهای دیگر خواهند بود. به همین دلیل است که باید به خود اجازه دهید انعطاف پذیر باشید و یاد بگیرید که در نیمه راه با محبوب خود ملاقات کنید. این باعث می شود که شما از قدرت ذهنی و عاطفی بسیار مورد نیاز شما صرفه جویی کنید.

شما می توانید با بحث کردن با عزیزتان و ناامید شدن زمانی که او چیزهایی را به خاطر نمی آورد، انرژی زیادی خرج کنید. بدانید که افراد مسن مبتلا به زوال عقل همیشه نمی توانند وظایفی را که به آنها می دهید به پایان برسانند یا آنطور که انتظار دارید عمل کنند. در این موارد با آنها همدلی کنید و با ملایمت رفتار کنید تا آنها را راضی نگه دارید.

انعطاف پذیری و همدلی ساده پایه و اساس عادات خوب برای مراقبت در منزل را ایجاد می کند. اگر با معشوق خود انعطاف نداشته باشید زیرا رفتارهای او همچنان در حال تغییر است، از نظر عاطفی و ذهنی خسته خواهید شد. به یاد داشته باشید که همیشه شفقت را در اولویت قرار دهید زیرا یاد می گیرید چگونه مراقب خانه بهتری شوید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر