۶ ترفند ساده برای نگهداری غذا در یخچال


همشهری: به طور کلی غذا باید از بسته بندی آن خارج شود تا بتواند نفس بکشد.
کارشناسان می گویند زیاد خرید نکنید، اقلام بسته بندی شده زیادی را در یخچال نگهداری نکنید و برای کنترل کیفیت و هزینه های غذا در مورد نگهداری مواد غذایی اطلاعاتی کسب کنید.

بسیاری از اختلالات خوردن به خرید بیش از حد در یک زمان مربوط می شود. اگرچه خرید چیزهای کوچک همیشه خوب نیست، اما همانطور که رابرتسون، نویسنده کتاب نکات کوچک آشپزخانه توصیه می کند، هر روز، “اگر بتوانیم انگیزه خود را برای خرید زیاد مهار کنیم، شانس بیشتری داریم.”

یک برنامه غذایی می تواند کمک کننده باشد، اما نباید خیلی پیچیده باشد: “فقط چند ایده در مورد غذاهایی که در هفته باید بپزید بنویسید و چیز واقعی را بخرید.”

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفت یخچال و محیط آن است. رابرتسون می گوید که دمای یخچال را باید بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد نگه داریم، او معتقد است که اکثر یخچال ها آنقدر که ما فکر می کنیم سرد نیستند. هوای اطراف یخچال باید در گردش باشد تا ظرفیت خنک کنندگی آن حفظ شود.

به طور کلی، غذاها (مثلاً میوه ها و سبزیجات) باید از بسته بندی خود حذف شوند تا بتوانند تنفس کنند. برای جلوگیری از کپک زدن، اقلامی را که قرار است کهنه شوند، در ظروف در بسته و اقلامی را که قرار است بپوشید در ظروف دربسته قرار دهید.

سیب زمینی و سبزیجات ریشه ای را در کیسه های تاریک و قابل تنفس قرار دهید. کیف خود را عوض کنند؛ نگهداری آنها در یخچال ضروری نیست، بلکه باید خشک و خنک باشند. همچنین نگهداری سبزیجات در کیسه های مخصوص که باعث ماندگاری بیشتر آنها می شود مفید است.

نصف لیمو و پیاز را با سیلیکون یا سلفون بپوشانید. انواع رب ها و سس ها مانند پستو را در ظرفی بریزید و یک لایه روغن روی آن قرار دهید تا کپک نزند. رابرتسون می گوید: وسایل داخل یخچال باید به سرعت استفاده شوند. تاریخ را روی ظروف تنظیم کنید. این واقعا مهم است.