۶ تصور اشتباه رایج در مورد نیکوتین ویپینگ – وبلاگ Credihealth


ما از زمان معرفی ویپ مدرن در سال ۲۰۰۳ راه زیادی را پیموده ایم. اکنون به بخارسازهای بهتر و قدرتمندتر از همیشه دسترسی دارید و می توانید از آن لذت ببرید. بخار نیکوتین با برخی از خوش طعم ترین طعم هایی که تا کنون اختراع شده است.

اندازه بازار سیگارهای الکترونیکی و ویپ طی چند سال گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته و به ارزش ۱۲.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹، با انتظارات برای ادامه رشد با نرخ رشد مرکب سالانه ۲۳.۸٪. چنین فعالیتی در بازار طبیعتاً توجه بسیاری را به خود جلب کرده و باعث شده است که بسیاری اطلاعات نادرست و تصورات نادرست در مورد ویپینگ منتشر کنند.

بنابراین، اجازه دهید برخی از رایج‌ترین تصورات غلط را روشن کنیم و ببینیم که نیکوتین بخار واقعاً در مورد چیست.

  1. ویپینگ نیکوتین به همان اندازه مضر است که سیگار کشیدن

اولین و رایج‌ترین تصور غلط این است که استعمال دخانیات به اندازه سیگار کشیدن مضر است. این در نهایت بسیاری را به این نتیجه می‌رساند که فقط باید سیگار بکشند، زیرا انتقال به سیگارهای الکترونیکی تفاوت چشمگیری ایجاد نمی‌کند.

با این حال، حقیقت این است که سیگار کشیدن به طور غیرقابل مقایسه بدتر است، و شما باید تمام تلاش خود را برای ترک آن انجام دهید. در طی فرآیند احتراق، وقتی سیگاری را روشن می کنید، حداقل هزاران ماده شیمیایی مضر آزاد می شود. ۷۰ مورد از آنها باعث سرطان می شوند.

البته، ویپینگ نیز کاملاً بی ضرر نیست. از این گذشته، استنشاق هر آئروسل معایب خاص خود را دارد. اما، از آنجایی که بخار کردن شامل فرآیند احتراق نمی‌شود، مواد شیمیایی کمتری آزاد می‌شود، بنابراین واقعاً مانند سیگار کشیدن نیست.

  1. بخارسازها محصولات تنباکو هستند

تصور اشتباه بعدی این است که بخارسازها و مایعات الکترونیکی محصولات تنباکو هستند زیرا بسیاری از خرده فروشان آنها را به عنوان جایگزین های محبوب تنباکو تبلیغ می کنند. با وجود نام سیگارهای الکترونیکی، این محصولات ارتباط زیادی با تنباکو ندارند.

اکثر مایعات الکترونیکی فقط حاوی چند ماده هستند: آب، مایع حامل، طعم دهنده و نیکوتین اختیاری. اگرچه نیکوتین به طور کلی از گیاه تنباکو گرفته می شود، اما شباهت بین بخارسازها و سایر محصولات تنباکو در اینجا متوقف می شود.

سیگارهای تنباکو حاوی ده ها ماده تشکیل دهنده هستند و هزاران ماده شیمیایی مضر فوق را تولید می کنند. بخارسازها و مواد اندک آنها تقریباً به همان اندازه تولید نمی کنند، و اختیاری نیکوتین تنها چیزی است که آنها را به تنباکو مرتبط می کند.

  1. مایعات الکترونیکی نیکوتین حاوی ضد یخ

هر بخارساز با تجربه این ادعا را شنیده است – “مایعات الکترونیکی دارای ضد یخ هستند!”. این به سادگی درست نیست، حداقل نه زمانی که در حال خرید محصولات از خرده فروشان معتبر با آزمایش شخص ثالث هستید.

حقیقت این است که بیشتر مایعات الکترونیکی حاوی پروپیلن گلیکول (PG) – مایع الکترونیکی را چسبناک می کند و به آن اجازه می دهد بدون سوختن طعم و مزه داشته باشد و تبخیر شود. PG در بسیاری از غذاها استفاده می شود: نوشابه ها، ذرت بو داده، مخلوط کیک، سوپ خشک، نان، و محصولات لبنی، به نام چند مورد. این همچنین یکی از بسیاری از مواد تشکیل دهنده ضد یخ است که این ادعا از آنجا سرچشمه گرفته است.

فقط به این دلیل که یک ماده در هر دو ضد یخ و مایع الکترونیکی استفاده می شود به این معنی نیست که آنها یک محصول هستند. ضد یخ همچنین حاوی آب است و نوشیدنی گازدار مورد علاقه شما نیز همینطور است. این بدان معنا نیست که نوشابه مورد علاقه شما حاوی ضد یخ است.

  1. شما نمی توانید به مایعات الکترونیکی نیکوتین معتاد شوید!

در حالی که ویپ ها محصولات تنباکو نیستند و مانند سیگار نیستند، اکثر آنها حاوی نیکوتین هستند که صرف نظر از نحوه مصرف آن یک ماده اعتیادآور است. بنابراین، بله، شما می توانید به نیکوتین موجود در مایعات الکترونیکی معتاد شوید.

با این حال، هنگام خرید مایع الکترونیکی خود می توانید غلظت نیکوتین خود را انتخاب کنید. بسیاری از محصولات می توانند بین ۳ تا ۵۰ میلی گرم نیکوتین داشته باشند. و همچنین می توانید از آبمیوه بدون نیکوتین استفاده کنید که حاوی هیچ یک از این مواد اعتیاد آور نیست.

  1. شما می توانید نیکوتین را در هر کجا که می خواهید بریزید

یکی از رایج‌ترین تصورات غلط در بین بخارپزها این است که آنها می‌توانند از بخارساز خود در هر کجا که بخواهند استفاده کنند – در رستوران‌ها، کافه‌ها، ساختمان‌های اداری و غیره. از این گذشته، ویپینگ همان سیگار کشیدن نیست، بنابراین قوانین ضد سیگار اعمال نمی شود، درست است؟ اشتباه.

مکان‌های زیادی را خواهید یافت که به ویپرها اجازه می‌دهند از مایعات الکترونیکی خود حتی در مناطق غیرسیگاری استفاده کنند، اما هر روز بیشتر مراجع محلی و ایالتی شروع به ممنوع کردن بخار در مکان‌هایی که سیگار کشیدن مجاز نیست، کرده‌اند.

بنابراین، به عنوان یک قاعده کلی، اگر می‌خواهید از درگیری و حتی مشکلات حقوقی جلوگیری کنید، به نفع شماست که در مکان‌هایی که سیگار ممنوع است، سیگار نکشید.

  1. بخارسازها منفجر خواهند شد

پس از چند داستان ویروسی در مورد چگونگی انفجار بخارسازها در صورت ویپرها، بسیاری از مصرف کنندگان کاملاً نگران شده اند. اما دلیلی وجود ندارد که باور کنیم بخارسازها به طور تصادفی در هنگام استفاده منفجر می شوند.

در بیشتر موارد، زمانی که کاربران بی احتیاط می کنند و دستگاه های خود را در معرض دمای بالا می گذارند یا سعی می کنند دستگاه های بخارساز خود را به روش DIY تغییر دهند، مشکلات رخ می دهد. تا زمانی که از یک دستگاه بخارساز از یک برند معتبر و توزیع کننده استفاده می کنید، نباید هیچ نگرانی در مورد آن داشته باشید. بخارساز شما در صورت شما منفجر نمی شود.

افکار نهایی

همیشه افسانه ها و باورهای غلط در مورد محصولاتی مانند بخارساز وجود خواهد داشت، اما اغلب به راحتی می توان فهمید که چه چیزی درست است و چه چیزی نیست. بنابراین، بنشینید، استراحت کنید و بدون نگرانی از جلسه ویپ خود لذت ببرید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر