۶ روشی که سگ ها به کاهش علائم افسردگی کمک می کنند


بسیاری از مردم سگ خود را بهترین دوست خود می دانند. سگ ها فداکار و وفادار هستند و همیشه یک قدم پشت سر صاحبانشان دنبال می کنند. یا، به احتمال زیاد، یک قدم جلوتر برای سفر به ما، زیرا آنها ترجیح می دهند تا حد امکان به اعضای خانواده خود نزدیک باشند.

به عنوان بهترین دوستان، سگ ها اغلب در تعطیلات و ماجراجویی های دیگر همراه می شوند. پیاده روی با سگ خود یک راه عالی برای پیوند است، اما مهم است که سگ های کوچکتر را ایمن نگه دارید. این بررسی کریرها می تواند به شما کمک کند بهترین گزینه را برای دوست خزدار خود انتخاب کنید.

ظهور سگ درمانی

زمانی در تاریخ بود که سگ‌ها وحشی بودند و در دسته زندگی می‌کردند. هنگامی که انسان ها متوجه شدند که سگ ها چقدر مفید هستند، به همراهان شکار تبدیل شدند. صدها سال بعد، اکنون سگ ها چنان اهلی شده اند که در خانه زندگی می کنند و عضوی از خانواده محسوب می شوند.

مدت‌هاست که می‌دانیم سگ‌ها را می‌توان به عنوان سگ‌های کار برای پلیس و ارتش آموزش داد. آنها حتی می توانند برای کمک به افراد دارای معلولیت در کارهای خاص آموزش ببینند. در چند سال گذشته، سگ‌ها راه خود را به یک حوزه جدید محدود کرده‌اند: سلامت روان.

سگ ها در حال حاضر به عنوان تقویت کننده خلق و خو در نظر گرفته می شوند و در مکان هایی مانند کلاس ها و دادگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که سگ ها رفتار آرامی دارند، در کاهش اضطراب و افسردگی در انسان مهارت بالایی دارند.

۶ مزیت سلامت روان برای داشتن سگ

سگ‌ها همراهان همیشگی هستند که دارای امتیاز اضافی برای تسکین احساسات افسردگی و استرس هستند. البته، سگ ها راه درمان یا جایگزینی برای درمان مجاز نیستند، اما می توانند به عنوان مکملی برای سایر درمان های افسردگی عمل کنند.

در اینجا ۶ روشی که سگ ها می توانند به کاهش علائم افسردگی کمک کنند، آورده شده است.

۱. سگ ها شما را از خانه بیرون می کنند

سگ ها به کاهش افسردگی کمک می کنند

زمانی که فردی افسرده است، معمولاً می خواهد در خانه بماند و یک روز دور بخوابد. سگ‌ها به ورزش منظم و استراحت نیاز دارند که می‌تواند انسان‌هایشان را حتی برای مدت کوتاهی به بیرون از خانه برساند. هوای تازه و آفتاب می تواند به مبارزه با علائم افسردگی کمک کند.

سگ ها همچنین به افزایش تعاملات اجتماعی معروف هستند زیرا موضوع سگ ها یخ شکن کامل است. و چه کسی می تواند در برابر فرصتی برای نوازش سگ مقاومت کند، که ممکن است جرقه گفتگو بین غریبه ها باشد.

۲. مسئولیت پذیری را به ما می آموزند

سگ ها کار زیادی دارند. آنها علاوه بر نیاز به ورزش، نیاز به تغذیه منظم، نظافت، نوازش و توجه دارند. همه این موارد می تواند به فرد کمک کند تا احساس هدفمندی داشته باشد. این احساس به ویژه برای کسی که از اعتماد به نفس پایین همراه با افسردگی رنج می برد بسیار مفید است.

یکی دیگر از عوارض افسردگی احساس بی ارزشی و اینکه برای کسی مهم نیستید است. در حالی که اعضای خانواده انسانی ممکن است تمایلی به به اشتراک گذاشتن احساس خود در مورد شما نداشته باشند، سگ‌ها این قید را ندارند. دم تکان دادن یک هدیه مرده است که توله سگ شما را می ستاید.

۳. وجود آنها استرس را کاهش می دهد

مطالعات نشان می‌دهد که حتی قفل کردن چشم‌ها روی سگ می‌تواند فوراً خلق و خوی را تقویت کند. سگ‌ها حضور بسیار آرامش‌بخشی دارند، زیرا در حال حاضر هستند، بدون نگرانی در مورد گذشته یا آنچه در پیش است.

استرس و اضطراب با افسردگی همراه هستند. استرس همچنین یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان است. داشتن سگ می تواند فشار خون را کاهش دهد که به نوبه خود سطح استرس را کاهش می دهد و زندگی طولانی و شادی را با توله سگ شما تضمین می کند.

۴. سگ ها ما را بدون قید و شرط دوست دارند

سگ ها به کاهش افسردگی کمک می کنند

همراه با عزت نفس پایین، احساس تنهایی یا مورد بی مهری قرار گرفتن نیز به وجود می آید. افرادی که از افسردگی رنج می برند اغلب به رکود می افتند، جایی که متقاعد می شوند که دنیا بدون آنها بهتر است. اینطور نخواهد بود، اما پس از وارد شدن به آن، رهایی از آن یک الگوی فکری آسان نیست.

با وجود هر نقصی که ممکن است داشته باشیم، سگ های ما ما را بدون قید و شرط دوست دارند. آنها همچنین برای محبت به ما وابسته هستند. سگ ها می توانند احساس تنهایی را کاهش دهند. همانطور که هر صاحب سگی می تواند به شما بگوید، اگر سگ داشته باشید هرگز تنها نیستید.

۵. سگ ها رفتار ما را تغییر می دهند

سگ ها طبیعت شیرینی دارند که حتی عمیق ترین اخم ها را بعد از یک روز سخت کاری وارونه می کند. اگر به هر دلیلی در حال بدی هستید، صرف دیدن سگ شما روحیه شما را بالا می برد.

سگ های نیش توانایی عجیبی در درک احساسات انسان خود دارند و بر اساس آن عمل می کنند. اگر احساس آبی دارید، احتمالاً توله سگ شما تا آنجا که ممکن است به شما نزدیک می شود تا افسردگی را کاهش دهد.

۶. نوازش سگ می تواند افسردگی را از بین ببرد

سگ ها به کاهش افسردگی کمک می کنند

برای انسان، حس لامسه می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد. نوازش سگ سیگنال هایی به مغز شما می فرستد که شادی و شادی را افزایش می دهد.

و البته، سگتان شما را تشویق می‌کند تا مدت‌ها پس از بهبود خلق و خویتان، به نوازش خود ادامه دهید.

همچنین بخوانید: از افسردگی خلاص شوید: ۱۰ گیاه برتر که می توانند کمک کنند

سگ ها در لحظه زندگی می کنند

چیزی که انسان ها می توانند از سگ ها بیاموزند این است که در لحظه زندگی کنند، نه در گذشته یا آینده. این چیزی است که مربیان سگ دائماً به صاحبان سگ یادآوری می‌کنند: سگ شما نمی‌داند چرا از اینکه سه ساعت پیش کفش شما را جویده‌اند عصبانی هستید. آنها از آن لحظه فراتر رفته اند و در حال زندگی می کنند.

زندگی، به طور کلی، استرس کمتری خواهد داشت، اگر مجبور نباشیم در مورد پشیمانی خود فکر کنیم یا نگران اتفاقات فردا باشیم.

نویسنده

لئو ویلسون از یک رشته دانشگاهی در رشته بهداشت و رفتار حیوانات فارغ التحصیل شد. او بیش از یک دهه تجربه کار در صنعت حیوانات خانگی داشت و قبل از اینکه تصمیم بگیرد دانش خود را در وبلاگ خود – Cyberpet.com به اشتراک بگذارد، مقالات زیادی درباره سگ ها و حیوانات خانگی در چندین وب سایت ارائه کرده است. و زمانی که او مشغول کار نیست، او و همسر فوق العاده اش عاشق گذراندن وقت در خانه با ۳ سگ و ۲ گربه خود هستند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.
کمک های پزشکی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر