23
مهر

6 ژانویه رای اتهامات افترا علیه استیو بنن ، دستیار سابق ترامپ را صادر کردواشنگتن (AP) – یک کمیته کنگره که در مورد شورش 6 ژانویه در کنگره تحقیق می کند ، رای گیری کرد تا به اتهام افترا علیه استیو بنن ، جنایتکار سابق ، پس از آنکه از تماس با اسناد خود در روز پنجشنبه خودداری کرد ، رای گیری کرد.

رئیس هیئت ، نماینده بنی تامپسون ، خانم دی ، گفت کمیته سه شنبه آینده برای ارائه اتهامات رای خواهد داد. این امر پیشنهاد را برای انتخابات به مجلس کامل ارسال می کند.

اگر مجلس نمایندگان از بنون شکایت کند ، وزارت دادگستری در نهایت تصمیم می گیرد که آیا او شکایت می کند یا خیر. این کمیته به اسناد و شهادت بانون ، که قبل از حمله خشونت آمیز با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا تماس داشت ، نیاز داشت.

تامپسون در بیانیه ای گفت: “کمیته منتخب رد درخواست احضار ما را تحمل نمی کند ، بنابراین ما باید با روند بازگشت به آقای بنون به عنوان یک جرم جنایی پیش برویم.”

این کمیته پیش از این قرار گذاشتن وی را در روز پنجشنبه با بانون هماهنگ کرده بود ، اما وکیل وی گفت که به دلیل دستور ترامپ ، وی حاضر نمی شود. بانون همچنین در آخرین مهلت هفته گذشته اسناد و مدارک را به هیئت ارائه نکرد.

او گفت که کمک مالی برای شاهد دوم که قرار بود روز پنجشنبه ، کاشیاپ پاتل ، مقام سابق وزارت دفاع ، به تعویق بیفتد ، اما پاتل هنوز با کمیته همکاری می کند.

دو مرد دیگر که برای ترامپ کار می کردند – مارک میدوز ، رئیس سابق کاخ سفید و دن اسکاویو ، مدیر سابق شبکه های اجتماعی – قرار است روز جمعه آزاد شوند ، اما هر دو نیز مجبور به بازگشت شده اند. به میدوز ، مانند پاتل ، “تاخیر کوتاهی” داده شد زیرا او با هیئت صحبت کرد. قرارگیری اسکاوینو به دلیل تأخیر در تحویل احضار مجدداً برنامه ریزی شد.

شهادت بنون تنها یکی از جنبه های تأیید تحقیقات کنگره است که تاکنون 19 مقاله در آن منتشر شده و هزاران سند وارد شده است. اما خیانت او پیشرفت مهمی برای این کمیته است که اعضای آن قول داده اند قدرت مربوط به احضارهای کنگره را بازیابی کنند. پس از پخش مکرر آنها در دوران ترامپ.

نماینده تامپسون در بیانیه ای گفت: “آقای بنن از همکاری با کمیته منتخب خودداری کرده و در پشت اظهارات ناکافی ، کلی و مبهم رئیس جمهور سابق در مورد مزایای مورد درخواست خود پنهان شده است.” ما موضع وی را کاملاً رد می کنیم. “

شاهدان دیگر با یکدیگر همکاری می کنند ، از جمله برخی که در اعتراضات ترامپ در بیضی پشت کاخ سفید که قبل از شورش های خشونت آمیز بود ، سازماندهی یا کار کردند. این کمیته از 11 برگزارکننده تجمع حمایت کرد و چهارشنبه به آنها مهلت داد تا اسناد و مدارک را تحویل دهند. همچنین از آنها خواسته شد که در سپرده حاضر شوند.

در میان کسانی که به این موضوع پاسخ دادند ، Lyndon Brentnall بود که شرکتش برای حفاظت از رویداد Ellipse در آن روز استخدام شد. او به آسوشیتدپرس گفت: “تمام اسناد و ارتباطات درخواست شده توسط این کاغذ ارائه شد.”

برنتنال قبلاً گفته بود: “در مورد ما ، ما امنیت را در یک عملیات قانونی مجاز با سرویس مخفی ایالات متحده و پلیس پارک اداره کردیم.”

مگان پاورز و هانا سالم ، مبارز دیرینه ترامپ و کارکنان کاخ سفید ، که در مجوز مجمع 6 ژانویه به عنوان “مدیران سازمانی و رهبری” و “مدیر لجستیک و ارتباطات” ذکر شده بودند ، مستنداتی ارائه کرده یا قصد انجام چنین کاری را دارند.

هنوز مشخص نیست که آیا سایر افراد استخدام شده قصد همکاری دارند یا خیر. سخنگوی یک کمیته روز چهارشنبه از اظهارنظر در مورد نتایج دریافتی و تعداد 11 نفر موافق خودداری کرد.

دو تن دیگر از سازمان دهندگان تجمع ، علی الکساندر و ناتان مارتین ، و همچنین سازمان آنها “دزدی را متوقف کنید” نیز برای دریافت اسناد و مدارک ، که قرار است در 21 اکتبر برگزار شود ، فراخوانده شدند.

بسیاری از آشوبگران که در 6 ژانویه به کنگره حمله کردند ، پس از شرکت در حداقل یکی از اعتراضات ترامپ ، به مرکز خرید ملی حمله کردند ، جایی که وی اظهارات ناشایست خود را در مورد تقلب در انتخابات تکرار کرد و از مردم درخواست کرد “مثل جهنم بجنگند”. ده ها افسر پلیس زخمی شدند زیرا طرفداران ترامپ پنجره ها و درها را شکستند و تأیید پیروزی جو بایدن رئیس جمهور را قطع کردند.

معترضان در حالی که از کنگره عبور می کردند ، اظهارات نادرست ترامپ در مورد تقلب های متعدد را تکرار کردند ، حتی در حالی که مقامات ایالتی نتایج انتخابات را تأیید کرده و از سوی دادگاه حمایت کردند. ویلیام بار ، وکیل شخصی ترامپ ، گفت که وزارت دادگستری هیچ مدرکی مبنی بر تقلب گسترده ای که بتواند نتایج را منحرف کند ، پیدا نکرد.

روز چهارشنبه همچنین یک وکیل سابق وزارت دادگستری که خود را متحد ترامپ معرفی کرده و به تلاش های رئیس جمهور جمهوریخواه برای مخالفت با نتایج انتخابات 2020 کمک کرده است ، احضار کرد.

درخواست اسناد و شهادت از جفری کلارک بازتاب تلاش های این کمیته برای بررسی نه تنها شورش بلکه آشفتگی است که در چند هفته گذشته وزارت دادگستری را درگیر کرده بود. ترامپ و متحدانش برای پیشبرد پرونده به وکلای دولتی اعتماد کردند. ادعای انتخابات

کلارک ، دادستان کل دولت ترامپ ، به عنوان یک شخصیت برجسته ظاهر شده است. گزارشی از کمیته مجلس شورای ملی که هفته گذشته منتشر شد نشان داد که وی تلاش ترامپ برای لغو نتایج را شکست داد و در نتیجه با کارکنان وزارت دادگستری که با فشار مخالف بودند درگیر شد و با جلسه کاخ سفید به پایان رسید که ترامپ در مورد ارتقای کلارک به عنوان دادستان کل صحبت کرد. به

خواسته های کمیته از دستیاران و متحدان ترامپ ممکن است با وعده ترامپ برای مبارزه با اتحاد خود برای منافع شخصی پیچیده شود.

بایدن رسما ادعاهای ترامپ مبنی بر منافع شخصی در رابطه با قطعه اسناد درخواست شده در زمان رئیس جمهور سابق در کاخ سفید را رد کرده و احتمال انتشار اسناد و مدارک را در اواسط نوامبر به کنگره مطرح کرده است. دانا ریموس ، مشاور کاخ سفید چهارشنبه گذشته به آرشیو ملی نوشت که بایدن معتقد است که “اعلام منافع شخصی به نفع ایالات متحده نیست”.

حق چاپ 2021 Associated Press. همه حقوق محفوظ است.

آخرین خبرها

  • فرماندار میسوری این روزنامه را به دلیل افشای نقص در حفاظت از داده های ایالت محکوم کرد
  • 6 ژانویه رای اتهامات افترا علیه استیو بنن ، دستیار سابق ترامپ را صادر کرد
  • دامپزشکان برای خداحافظی بهتر ، اتانازی حیوانات را به خانه می آورند
  • مادر کارگر پست گفت که قبل از شلیک شکنجه شده است
  • افسران پلیس سیاتل از طرح تخلیه اضطراری رنج می برند