۶ کاری که در مورد IVF اشتباه انجام می دهید. Credihealth. وبلاگ


همانطور که می تواند برای زوج های بدون فرزند هیجان انگیز باشد، IVF مملو از افسانه ها است. دکتر هریشیکش بای، متخصص باروری از مرکز کودکان، باروری کودکان و ICSI، از بهترین هاست. مراکز IVF در بمبئی، ۶ مورد از آنها را منتشر خواهد کرد. تصمیم به ارسال درمان IVF یک قدم بزرگ است. این روش نه تنها حساب بانکی شما را خالی می کند، بلکه به سختی ذهنی نیز نیاز دارد. علیرغم تمام عوامل استرس زا و جنبه های نگران کننده درمان باروری، می توانید در پایان روز با کمی شادی در آغوش خود به عنوان والدین به خانه بروید.

و دقیقاً همین است IVF IS: یک درمان پیشرفته باروری که می تواند به بسیاری از زوج های بدون فرزند کمک کند. با این حال، یک جستجوی سریع در گوگل، چت‌های رسانه‌های اجتماعی، و شایعه‌سازی احتمالاً به شما می‌گویند که لقاح آزمایشگاهی می‌تواند به طرق مختلف اشتباه انجام شود.

IVF در بسیاری از افسانه ها پوشانده شده است، از نقص های ژنتیکی تضمین شده در فرزندان شما گرفته تا نیاز به استراحت کامل در رختخواب در طول هفته هایی که طول می کشد تا این روش تکمیل شود، که ما امروز به از بین بردن آن اختصاص داده ایم.

دکتر هریشیکش پای، متخصص باروری عالی در مرکز IVF و ICSI بمبئی، ما را در این تلاش یاری می کند. دکتر هریشیکش پای یک متخصص شناخته شده باروری است. او نه تنها در هند بلکه در سراسر جهان شناخته شده و مورد احترام است.

اینجا شش کاری که ممکن است در مورد IVF اشتباه انجام داده باشید، به گفته وی:

  1. IVF یک روش ۱۰۰% موفقیت آمیز است.

درک نحوه عملکرد IVF برای درک میزان موفقیت IVF بسیار مهم است.

برای تحریک تخمک گذاری به زن هورمون تزریق می شود و سپس تخمک ها برداشت می شود.

سپس تخمک ها با اسپرم شریک مرد بارور می شوند تا جنین هایی تولید شوند که در رحم زن کاشته می شوند.

دکتر هریشیکش بای توضیح می‌دهد: «زن‌ها با تعداد مشخصی تخمک به دنیا می‌آیند» و توضیح می‌دهد که چرا IVF نمی‌تواند ۱۰۰ درصد موفقیت را تضمین کند.

ما فقط در طول یک دوره قاعدگی این تخمک ها را استخراج می کنیم و هیچ راهی نداریم که بدانیم آیا تخمک ها به اندازه کافی خوب هستند که ما را در آن چرخه طی کنند یا خیر.

  1. نوزادان IVF دارای ناهنجاری های کروموزومی هستند.

دکتر هریشیکش پای از مرکز کودکان برای لقاح آزمایشگاهی و ICSI می‌گوید: «در نتیجه، نوزادان مشکلات ژنتیکی ندارند، اگرچه لازم است به این نکته اشاره کنیم که افرادی که تحت IVF قرار می‌گیرند از برخی از مشکلات موجود رنج می‌برند. اختلالات. قبلاً در نتیجه این درمان را انتخاب کرده اند.» آنها قبلاً در معرض خطر هستند و ممکن است مشکلات ژنتیکی داشته باشند که به فرزندان خود منتقل کنند.

دکتر.. Hrishikesh Bay، با صحبت در مورد گزارش‌هایی که ناهنجاری‌های ژنتیکی را به نوزادان IVF مرتبط می‌کند، نشان می‌دهد که مردانی که تعداد اسپرم پایین یا آزواسپرمی دارند (آنها اسپرم ندارند) بیشتر احتمال دارد ناتوانی‌های مادرزادی داشته باشند، که سپس به فرزندانشان منتقل می‌شود.

او می افزاید: اختلالات ژنتیکی در نوزادان ناشی از بیمارانی است که دارای ژن های ناقص ژنتیکی هستند نه فناوری.

  1. IVF می تواند منجر به دوقلو یا سه قلو شود.

این افسانه که IVF همیشه منجر به چند نوزاد می شود از این واقعیت ناشی می شود که معمولاً دو تا سه جنین در رحم زن در طول این عمل کاشته می شوند تا شانس موفقیت افزایش یابد.

به گفته دکتر هریشیکش پای، متخصص باروری عالی از بمبئی، بسیاری از زوج ها تا آنجایی که ممکن است به نظر برسد، تمایل به داشتن چند فرزند دارند.

او می گوید: «بیشتر اوقات، بیمارانی که به من مراجعه می کنند، می خواهند دوقلو داشته باشند، زیرا می خواهند خانواده خود را در یک چرخه پایان دهند.

این بدان معنا نیست که بارداری از طریق IVF تضمین می کند که شما دوقلو یا سه قلو خواهید داشت. او توضیح می‌دهد: «اگر بیماران من فقط یک نوزاد می‌خواهند یا مشکلی در رحم مشاهده می‌کنند، انتقال انتخابی (جنین) را انتخاب می‌کنیم.

  1. IVF فقط برای زوج های چهل و پنجاه ساله در نظر گرفته شده است.

دکتر هریشیکش بای تأکید می کند: “ما باید از شر این افسانه خلاص شویم که IVF فقط برای زوج های مسن است و نه برای زوج های جوان. همه چیز به نیازهای بیمار بستگی دارد.”

او می افزاید: “IVF باید اولین راه حل برای یک بیمار جوان مبتلا به اندومتریوز، کیست تخمدان، سالپنگوئوفورکتومی یا اگر جراحی قبلی داشته باشد.”

IVF معمولا به عنوان آخرین راه حل برای بارداری تلقی می شود، اما دکتر هریشیکش بای معتقد است که در برخی موارد، این باید اولین خط درمان باشد – حتی اگر بیمار در دهه بیست و چند سالگی خود باشد.

  1. IVF یک روش جدی است که یک زن باید آن را انجام دهد.

اینکه IVF هیچ عارضه جانبی یا منع مصرفی ندارد، دست کم گرفته شده است. با این حال، با در دسترس قرار گرفتن داروها و فن آوری های جدید، عوارض جانبی شایع تر کمتر می شود.

دکتر هریشیکش بای می گوید: «تحریک بیش از حد تخمدان یک عارضه جانبی رایج IVF است، اما اکنون تکنیک و تزریقی وجود دارد که به ما امکان می دهد آن را شکست دهیم.

او در مورد جنبه جراحی IVF می گوید: «در این بخش از عمل کمتر از ۱ درصد احتمال خونریزی وجود دارد.

  1. IVF شامل استراحت کامل زن در رختخواب می شود.

دکتر هریشیکش پای، متخصص متخصص در بمبئی، می گوید: «بسیاری از بیماران در هند فکر می کنند که باید استراحت در رختخواب داشته باشید، زیرا خانواده بزرگی دارید و هزینه زیادی می کنید.

او نتیجه گرفت: «از آنجایی که IVF امید زیادی به ارمغان می‌آورد و اغلب آخرین تلاش برای باردار شدن برای بسیاری از زوج‌ها است، مردم بیش از حد محتاط هستند و حتی در مواقعی که لازم نیست به رختخواب می‌روند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و همکاران است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر