۷ راه طبیعی برای بهتر خوابیدن برای سبک زندگی سالم – بلاگ Credihealth


امسال شبیه هیچ سالی نبوده است. سطح استرس برای همه افزایش یافته است، برنامه ها به شدت تغییر کرده است و زندگی روزمره ما کاملاً تغییر کرده است. علیرغم گذراندن زمان بیشتر از همیشه در خانه، دریافت مقدار مناسب و مهمتر از آن موثرترین نوع استراحت ممکن است بسیار مشکل باشد. اگر به سختی بخوابید یا بعد از یک خواب شبانه همچنان احساس خستگی و تخلیه می کنید، این مقاله برای شماست.

بسیاری از محصولات موجود در بازار خود را به عنوان کمک خواب می فروشند و دانستن اینکه کدام محصولات بهترین هستند کار آسانی نیست. بنابراین، برای بهبود اثربخشی خواب، این مقاله شامل هفت مورد از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید برای رسیدن به خواب کامل‌تر و آرام‌تر انجام دهید. برخی از این توصیه ها محصولات هستند. دیگران تغییرات ساده در سبک زندگی هستند. با این حال، همه آنها کاملاً طبیعی هستند.

  1. از نور آبی قبل از خواب اجتناب کنید

نور آبی از صفحه نمایش رایانه یا تلفن همراه ساطع می شود و قرار گرفتن در معرض آن تأثیر منفی ثابت شده ای بر موفقیت خواب شما دارد. با رگبار مداوم اخبار و رویدادها، معتاد شدن به وسایل شخصی آسان است، اما آن ساعت پیمایشی که پیش از خواب انجام می‌دهید، باعث می‌شود در طول شب بی‌قرارتر باشید. می توانید با گذراندن آخرین ساعت قبل از خواب دور از صفحه نمایش خود، خواب شبانه خود را به صورت رایگان بهبود بخشید.

  1. سعی کنید از روغن های ضروری استفاده کنید

با استفاده از روغن‌های ضروری، مانند روغن‌هایی که از کومی اویلز ارائه می‌شوند، می‌توانید به بدن خود کمک کنید تا آرام شود و برای استراحت آماده شود. قرار گرفتن در معرض رایحه های آرام بخش وانیل یا اسطوخودوس می تواند بدن شما را به خوابیدن تشویق کند. زمانی که احساس می‌کنید زمان خوابتان نزدیک می‌شود، اما برای استراحت آماده نیستید، بهتر است از این موارد استفاده کنید. به جای اینکه دیرتر بیدار بمانید و استراحت کوتاه تری داشته باشید، سعی کنید از روغن های ضروری برای رفع خستگی خود استفاده کنید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، باید موثرتر باشد.

  1. یوگای شبانه را امتحان کنید

یوگا واقعاً یک ورزش عالی است که همچنان در حال افزایش محبوبیت است. دلیل محبوبیت آن کاربردها و مزایای فراوان آن است. فوتبالیست ها و بوکسورها از حرکات یوگا برای تقویت قدرت بدن استفاده می کنند، در حالی که دیگران از یوگا داغ به عنوان ابزاری برای کاهش وزن استفاده می کنند. یوگای شبانه همتای یوگای صبحگاهی است. در حالی که یوگا صبح بر آماده کردن بدن شما برای چالش های روز متمرکز است، یوگای شبانه به تمرین ورزش های روز است. در اینجا چند حالت ساده وجود دارد که باید قبل از رفتن به رختخواب امتحان کنید.

  1. یک برنامه روزانه بسازید و به آن پایبند باشید

ایجاد یک برنامه روزانه به دلایل زیادی یک ایده فوق العاده است. شما می توانید مسئولیت های خود را بهتر پیگیری کنید، زمان خود را به طور موثرتری مدیریت کنید، و همچنین خواب شما را بهبود می بخشد. زمان خواب فقط برای کودکان نیست. دادن زمان خواب و پایبندی به آن تأثیر محسوسی بر میزان خواب و کیفیت استراحت شما خواهد داشت.

  1. قرار گرفتن در معرض نور خود را کنترل کنید

قرار گرفتن در معرض نور به بدن ما اجازه می دهد تا یک چرخه خواب و بیداری ایجاد کند و ثابت شده است که به افراد مبتلا به بی خوابی کمک می کند. با گذراندن زمان بیشتر در نور طبیعی خورشید در اوایل صبح و روز، بدن شما ملاتونین بیشتری را در شب ترشح می کند تا به خواب کمک کند. اگر در داخل خانه کار می کنید، سعی کنید تا حد امکان پنجره های خود را باز کنید. در برخی موارد، حتی ممکن است به فکر تهیه جعبه درمانی باشید که بتواند نور طبیعی را شبیه سازی کند. وقتی می گوییم می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند به ما اعتماد کنید.

  1. به آنچه می خورید و می نوشید توجه کنید

آنچه در طول روز می خورید می تواند به طور قابل توجهی بر عادات خواب شما تأثیر بگذارد، بنابراین تمام تلاش خود را بکنید تا آنچه را که به بدن خود وارد می کنید نظارت کنید. برخی محرک‌ها مانند نیکوتین، الکل و کافئین می‌توانند باعث اختلال شدید در چرخه شما شوند. بهتر است قبل از خواب از خوردن وعده‌های غذایی بزرگ و شیرینی‌های شیرین خودداری کنید، زیرا می‌تواند شما را از خواب عمیق خارج کند.

اگر متوجه شدید که شب ها گرسنه می شوید، میان وعده های مناسب قبل از خواب مانند شیر، موز یا ماست را انتخاب کنید.

  1. محیط خواب خود را تغییر دهید

گاهی اوقات یکی از دلایل اصلی که ما نمی توانیم بخوابیم، ناراحتی ماست. با ایجاد چند تغییر کوچک، ممکن است بتوانید خیلی راحت تر به خواب بروید. ملافه های جدید می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند، و همچنین باید مطمئن شوید که دمای آن خنک است تا در شب بیش از حد گرم نشوید. اگر صداهای بلند شما را بیدار نگه می دارد، گوش گیر یا دستگاه نویز سفید را امتحان کنید.

بنابراین، در اینجا ما هفت راه طبیعی و ساده برای کمک به خواب بهتر در این مواقع عجیب و غریب داریم. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که هر کس متفاوت است، و برخی تغییرات زندگی می تواند بر آنچه به شما کمک می کند تأثیر بگذارد. چیزی که برای برخی کارآمد است ممکن است برای برخی دیگر کارساز نباشد. بنابراین، مطمئن شوید که این گزینه‌ها را امتحان کنید تا زمانی که چیز عالی را پیدا کنید. موفق باشید!

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات، و داده های موجود در این انتشارات مربوط به نویسندگان فردی است و مشارکت کنندگان و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر