۸ دلیل اصلی برای نادیده گرفتن خطرات رتینوپاتی دیابتی


رتینوپاتی دیابتی یک بیماری جدی چشمی است که به دلیل افزایش مداوم قند خون ایجاد می شود. سطح بیش از حد قند خون استحکام و خاصیت ارتجاعی رگ های خونی و مویرگ هایی که در پشت چشم قرار دارند را کاهش می دهد. از آنجایی که سطح قند همیشه بالا می ماند، مویرگ ها شروع به شکستن و خونریزی می کنند. با افزایش تعداد خونریزی ها، آنها شروع به تداخل با عملکرد طبیعی سلول های شبکیه می کنند که منجر به تاری دید اولیه می شود. اگر این بیماری بیشتر از آن طول بکشد، آسیب جبران ناپذیری به عصب بینایی وارد می کند که منجر به کوری دائمی می شود. از آنجایی که این ماه، ماه آگاهی از رتینوپاتی دیابتی است، دلایل مهمی را برای آگاهی از این بیماری به اشتراک می گذاریم. را درمان رتینوپاتی دیابتی در آیورودا این شامل اقدامات کاملا طبیعی و بی ضرر است که به درمان رتینوپاتی دیابتی از ریشه کمک می کند.

درمان رتینوپاتی دیابتی در آیورودا

را درمان رتینوپاتی دیابتی در آیورودا این شامل اقدامات کاملا طبیعی و بی ضرر است که بدون هیچ گونه عوارض جانبی باعث از بین بردن علت اصلی بیماری می شود. همچنین با ساده کردن رژیم غذایی و سبک زندگی بیمار و وادار کردن آنها به پیروی از روتینی که از نظر جسمی فعال است، در پیشگیری طولانی مدت از مشکل کار می کند. جدای از آن، درمان آیورودا برای رتینوپاتی در مقایسه با درمان های پزشکی مدرن اقتصادی تر است. ممکن است بخواهید منطقی انتخاب کنید زیرا این یک درمان طولانی مدت است که به تعهد، تعهد، صبر و هزینه های منظم نیاز دارد.

  • از جمله بزرگترین علل نابینایی در بزرگسالان: تخمین زده می شود که ۳۳ درصد از تمام افرادی که بینایی خود را در سال های بزرگسالی از دست می دهند به دلیل رتینوپاتی دیابتی هستند. این یک رقم جهانی است که به دلیل تأثیر روزافزون سبک زندگی بی تحرک بر جمعیت شاغل در حال افزایش است.
  • هر چه مدت طولانی تری دیابت داشته باشید، خطر ابتلا به رتینوپاتی بیشتر می شود: خطر ابتلا به رتینوپاتی در افرادی که دیابت نوع ۱ دارند بیشتر است. سرانجام در عرض یک یا دو دهه یا در عرض نیم دهه به آنها می رسد. درمان‌ها فقط می‌توانند به تأخیر آن کمک کنند، نه اینکه آن را انکار کنند. هرچه کنترل بیشتری روی هوس های قندی خود داشته باشید، خطر نابینایی ناشی از رتینوپاتی بیشتر می شود.
  • اکثر افراد مبتلا به رتینوپاتی در وهله اول از آن آگاه نبودند: شرایط زیادی همراه با قند خون بالا وجود دارد که منجر به پیشرفت سریع این بیماری می شود. فشار خون بالا، استرس، کم خونی، قند خون، نفروپاتی و استعمال دخانیات عوامل شایعی هستند که بر ایجاد رتینوپاتی دیابتی تأثیر می گذارند. اکثر افرادی که طعمه آن می شوند از این عوامل بی اطلاع هستند و نمی توانند اقدامات مناسب برای جلوگیری از ایجاد رتینوپاتی انجام دهند. افراد مبتلا به این مشکلات می توانند آنها را درمان کنند درمان رتینوپاتی دیابتی در آیورودا
  • با معاینه آندوسکوپی می توانید علائم آن را شناسایی کنید: بیماران دیابتی نیاز به معاینات پزشکی منظم دارند. فراوانی این معاینات ارتباط مستقیمی با پیشرفت عوارض دیابت در بدن بیمار دارد. اگر فردی در مرحله پیشرفته رتینوپاتی باشد، نیاز به معاینات در فواصل نزدیک‌تری دارد. در اصل، بیماران دیابتی نباید معاینات منظم خود را نادیده بگیرند، این امر خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله نابینایی دائمی را کاهش می دهد.
  • سطح قند خون باید کنترل شود: چه بدن شما علائم رتینوپاتی، گلوکوم و غیره را نشان دهد یا نه، بررسی دقیق سطح قند خون ضروری است. کنترلی که بر مصرف قند خود اعمال می کنید، نقش مهمی در پیشگیری از مشکلات جدی مانند رتینوپاتی در آینده نزدیک ایفا می کند.
  • دیابتی ها بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های جدی چشمی از جمله رتینوپاتی هستند: بیماران مبتلا به هر نوع دیابت تمایل بیشتری به ایجاد مشکلات جدی مرتبط با بینایی مانند ناهنجاری های قرنیه، گلوکوم، پلی نوروپاتی و غیره دارند. از آنجایی که رتینوپاتی یکی از شایع ترین عوارض است، به یکی از بزرگترین علل کاهش بینایی تبدیل شده است.
  • درک اصول حفظ بینایی ضروری است: آیورودا چندین روش ساده مانند ماساژ منظم کف پا قبل از خواب، خیره شدن روزانه به یک چراغ روغنی برای چند دقیقه، ورزش های چشمی، شستشوی سرد و سواب های شیر بز را پیشنهاد می کند که می تواند به حفظ سلامت چشم ها برای مادام العمر کمک کند. وقتی روتین خود را با برخی از این تمرین‌های ساده مرتبط می‌کنید، باید به نفع بینایی شما باشد و از دردسرهای زیادی برای شما خلاص شود.
  • درک جامع از رتینوپاتی دیابتی به پیشگیری از این بیماری کمک زیادی می کند: شما می توانید با درک بیماری و عوامل موثر بر آن از شرایطی که منجر به رتینوپاتی می شود جلوگیری کنید. تصور کنید زمانی که هفته ها از نابینایی کامل فاصله دارید کاملاً از مشکل غافل شده اید. ترسناک به نظر می رسد، اینطور نیست؟ کمی تحقیق کنید، با پزشک خود صحبت کنید و ادبیات معتبر را مطالعه کنید تا از جزئیات این مشکل مطلع شوید تا بتوانید کارهای لازم را برای جلوگیری از عوارض آن انجام دهید.

آخرین کلمه

رتینوپاتی دیابتی عامل اصلی نابینایی و اختلال بینایی است و زمان آن فرا رسیده است که آن را به عنوان یک مشکل رو به رشد در میان بزرگسالان بشناسیم. همچنین برای افراد مبتلا به دیابت مهم است که به خوبی از عوارض ناشی از افزایش مداوم سطح قند خون و نحوه پیشگیری از آن آگاه باشند. همچنین، مهم است که نوع درمان مناسبی را انتخاب کنید که علت اصلی مشکل را برطرف کند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و همکاران است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر