۸ نکته و احتیاط برای استفاده و مراقبت از عینک


اگر برای ماه‌ها یا سال‌ها بینایی ضعیفی داشته‌اید، وقتی اولین عینک خود را می‌زنید، احساس آرامش می‌کنید. با عینک جدیدت می توانید بدون نیاز به خیره شدن، چیزها را واضح تر ببینید و بخوانید.

اگر یک عینک شیک را انتخاب کنید، اکسسوری نیز دریافت خواهید کرد که می تواند شما را همیشه عالی به نظر برساند و هر لباسی که می پوشید را تحسین کند.

با این حال، داشتن یک عینک مرسوم، گاهی اوقات به معنای دریافت فریم های طراحی شده است، که معمولاً برچسب قیمت بالاتری دارند. به همین دلیل باید کمی بیشتر برای این نوع عینک هزینه کنید.

8 نکته و احتیاط برای استفاده و مراقبت از عینک

اما چه یک جفت عینک طراحی داشته باشید یا یک عینک معمولی، باید بدانید که چگونه به درستی از آنها استفاده کرده و از آنها مراقبت کنید تا طول عمر آنها را افزایش دهید و از سرمایه خود محافظت کنید.

اگر می خواهید از اولین عینک خود بیشترین بهره را ببرید، در اینجا هشت نکته وجود دارد که نباید هنگام استفاده از عینک و مراقبت از آن به خاطر بسپارید:

تابع

۱. عینک خود را از یک فروشگاه اپتیکال معتبر خریداری کنید.

این که آیا شما اولین خرید خود را لنز و فریم در امارات یا قبلا چندین مورد را خریداری کرده اید، همیشه به نفع شماست که یکی از یک فروشگاه نوری قابل اعتماد را تهیه کنید.

با خرید از فروشگاه های نوری معتبر حتما عینک باکیفیت خواهید داشت. علاوه بر این، اگر می‌خواهید یک جفت عینک طراحی شده بخرید، می‌توانید مطمئن باشید که عینک اصلی را دریافت خواهید کرد و نه تقلیدی.

علاوه بر بهترین فروشگاه های نوری اپتومتریست های دارای مجوز که چشم های شما را معاینه می کنند و نسخه مناسب را ارائه می دهند. به همین دلیل، یک جفت عینک خواهید داشت که بینایی شما را اصلاح و بهبود می بخشد.

این فروشگاه ها همچنین دارای فروشندگان آموزش دیده ای هستند که می توانند به شما در انتخاب لاستیک هایی کمک کنند که به نظر شما عالی باشد.

۲. قبل از گرفتن عینک بینایی خود را بررسی کنید.

اگرچه ممکن است فریم های شیکی را انتخاب کرده باشید که برای شما عالی به نظر می رسند، اما اگر لنزها نسخه اشتباهی داشته باشند، بی فایده خواهند بود.

وقتی تو با استفاده از عینک های تجویزی اشتباه، سردرد، سرگیجه، خستگی چشم و تاری دید را تجربه خواهید کرد.

اگر می خواهید عینکی داشته باشید که به شما کمک کند بهتر ببینید، ابتدا یک معاینه چشم انجام دهید تا ببینید به چه قدرت لنز و فاصله بین مردمکی نیاز دارید.

می توانید برای دریافت نسخه به چشم پزشک مراجعه کنید. یک اپتومتریست از فروشگاه اپتیکال انتخابی شما نیز می تواند این فرآیند را انجام دهد.

8 نکته و احتیاط برای استفاده و مراقبت از عینک

۳. با عینک خود با احتیاط برخورد کنید.

عینک ها، حتی عینک های معمولی، ظریف هستند و باید به درستی از آنها مراقبت کرد. وقتی آن را نمی پوشید، با نگه داشتن آن در جعبه شروع کنید.

همچنین، از گذاشتن عینک در مکان هایی که شما یا شخص دیگری می توانید بنشینید یا بایستید خودداری کنید. اجازه ندهید فرزندانتان با آنها بازی کنند، حتی اگر آنها را در شرایط خود قرار دهید.

عینک خود را در مکانی قرار ندهید که در معرض نور مستقیم خورشید باشد. این به این دلیل است که گرمای خورشید می تواند به پوشش های لنز آسیب برساند یا قاب های پلاستیکی را ذوب کند.

حتی اگر لنزهای چند پوششی، فتوکرومیک یا محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش دارید (مناسب برای اقامت شما در امارات متحده عربی یا استراحتگاه کارائیب یا منطقه ساحلی)، از عینک خود در برابر اشعه های قوی و مضر محافظت کنید و در صورتی که مجبور به استفاده از آن نیستید، آنها را در کیف خود قرار دهید و در کیف خود قرار دهید.

سرانجام، همیشه از دستان خود برای برداشتن عینک خود استفاده کنید. اگر فقط با یک دست آنها را بردارید، می توانید به طور تصادفی بازوهای عینک خود را سفت کنید و به آنها آسیب بزنید.

۴. لیوان ها را به درستی تمیز کنید.

تمیز نگه داشتن عینک تضمین می کند که همیشه لنزها و دید واضحی دارید. به این ترتیب، بهترین روش ها را برای تمیز نگه داشتن آن بیاموزید.

لیوان خود را زیر آب گرم قرار دهید برای چند ثانیه در روز. برای تمیز کردن کامل، یک قطره مایع ملایم یا صابون دستی روی لنزها بمالید و کاملاً بشویید یا از یکی از اسپری‌های پاک‌کننده آماده موجود در فروشگاه‌های اپتیک استفاده کنید.

سپس از یک پارچه میکروفایبر یا همان پارچه ای که به همراه عینک است برای خشک کردن عینک خود استفاده کنید.

همچنین تمیز کردن صحیح و منظم عینک به شما این امکان را می دهد که تعداد باکتری های موجود در عینک خود را کاهش دهید.

انجام نده

۱. عینک خود را روی سر خود قرار دهید.

چه فکر می‌کنید که استفاده از عینک روی سرتان شیک است یا راحت‌ترین مکان برای قرار دادن آن در مواقعی که نیازی به آن ندارید، این عادت را کنار بگذارید.

وقتی عینک خود را بالای سرتان قرار می دهید، بازوهای خود را دراز می کنند. در طول زمان، آنها از دست خواهند داد. اگر بی دقتی کنید، ممکن است آن را بشکنید.

اگر دوست ندارید عینک‌هایتان را در زمانی که به آن‌ها نیاز ندارید روی میز یا کیفتان بگذارید و بتوانید به راحتی آن‌ها را بگذارید، یک کمربند برای عینک بگیرید. می توانید بدون ترس از افتادن، شکستن یا گم شدن عینک خود را به گردن خود آویزان کنید.

۲. سمت عدسی عینک را پایین بیاورید.

لنزها حساس ترین قسمت عینک شما هستند. یکی از راه های محافظت از آنها در برابر خراش و شکستگی همیشه این است وقتی لنز را روی میز یا میز قرار می دهید، طرف لنز را به سمت بالا قرار دهید.

هنگامی که عینک خود را رو به پایین می گذارید، سطح آن می تواند لنز را خراش دهد. حتی اگر با یک پوشش مقاوم در برابر خش درمان شود، ممکن است به مرور زمان فرسوده شود. به همین دلیل نمی تواند به طور کامل و نامحدود از عینک شما محافظت کند.

اگر می خواهید وضعیت لنزهای خود را خوب نگه دارید، تا حد امکان از گذاشتن عینک و نگهداری آن در جعبه خود اجتناب کنید.

۳. برای تمیز کردن شیشه از مواد شیمیایی خشن و یک پارچه خشن استفاده کنید.

برخی از محلول های پاک کننده خانگی حاوی مواد شیمیایی خشن و سایر موادی که می توانند به فریم عینک و پوشش لنز آسیب برسانند. به همین دلیل، محصولاتی را که برای تمیز کردن عینک خود استفاده می کنید، با دقت انتخاب کنید.

هنگام تمیز کردن لیوان از مایع ظرفشویی ملایم یا حتی صابون دست معمولی استفاده کنید.

علاوه بر این، هنگام پاک کردن عینک، همیشه از پارچه میکروفیبر ارائه شده با عینک خود برای تمیز کردن استفاده کنید. از استفاده از پیراهن، دستمال کاغذی و سایر موارد مشابه خودداری کنید زیرا ممکن است لنزها را خراش دهند و یا باقی بمانند.

۴. استفاده از عینک آسیب دیده یا قدیمی.

مهم نیست که عینک شما چقدر قیمت داشته باشد یا چقدر آن را دوست داشته باشید، نمی توانید سال ها عینک مشابه را به چشم بزنید. تو باید در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

برخی از علائمی که نشان می دهد باید عینک خود را تعویض کنید عبارتند از:

  • تاری دید
  • خیره شدن مکرر
  • خستگی چشم
  • سردرد

8 نکته و احتیاط برای استفاده و مراقبت از عینک

همچنین، اگر عینک شما از قبل است اگر علائم ساییدگی را نشان داد، باید به چشم‌پزشک مراجعه کنید و فوراً به چشم‌پزشک مراجعه کنید.

با رعایت این نکات و ترفندهای ساده می توانید از تمام مزایای استفاده طولانی مدت از عینک خود بهره مند شوید.

بیوگرافی نویسنده:

فراس ساب او مدیر آموزش شرکت اپتیکال ال جابر در دبی است، شرکت پیشرو اپتیکال و اپتیکال در امارات متحده عربی که طیف گسترده ای از عینک ها و خدمات نوری را در همه زمینه ها از طریق طیف گسترده ای از محصولات و امکانات نوری مدرن ارائه می دهد. Feras یک مربی مشتاق با بیش از یک دهه در صنعت خرده فروشی و اپتیک است و اخیراً علاوه بر صلاحیت نوری خود، یک HND در تجارت و مدیریت نیز کسب کرده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر