Cionic مجوز FDA را برای دستگاه های ساق پا برای بهبود تحرک کسب می کندسیونیک مجوز FDA 510(k) را برای آستین عصبی خود ثبت کرده است، یک ساق که تحریک الکتریکی را فراهم می کند تا افراد مبتلا به افتادگی پا و ضعف عضلانی بتوانند راحت تر راه بروند.

دستگاه ساق پا، که رسما دریافت کرد چراغ سبز آژانس در اواسط فوریه، برای افراد مبتلا به بیماری های عصبی مانند مولتیپل اسکلروزیس، سکته مغزی و فلج مغزی است. تحریک الکتریکی آستین به کاربران کمک می کند تا پا را به سمت بالا خم کنند و انگشتان پا را به سمت کف پا خم کنند و حرکت را آسان تر کند.

Cionic گفت این دستگاه اواخر امسال در دسترس خواهد بود.

جرمیا رابیسون، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، در بیانیه ای گفت: “ما بسیار هیجان زده هستیم که آستین عصبی سیونیک یک دستگاه پزشکی کلاس II تایید شده توسط FDA باشد و آماده ایم تا زندگی افرادی را که دارای چالش های حرکتی هستند به روش های معنی دار تحت تاثیر قرار دهیم.”

“ماموریت ما تبدیل شدن به استاندارد جدید مراقبت با پرداختن به اتصالات بدن مغز، حرکت مطمئن و مشارکت بیشتر در جامعه است.”

چرا مهم است

افتادگی پا، ناتوانی در بلند کردن قسمت جلویی پا، اگر ناشی از یک اختلال عصبی مانند مولتیپل اسکلروزیس باشد، می‌تواند یک ناتوانی دائمی باشد. به گفته NIH، افراد مبتلا به این بیماری بیشتر احتمال دارد که زمین بخورند، که می تواند عواقب شدیدی برای افراد مسن داشته باشد.

از دست دادن تحرک همچنین می تواند اثرات جدی دیگری برای سلامتی داشته باشد. افراد مسن که از دست دادن تحرک دارند نرخ بالای بیماری، ناتوانی، بستری شدن در بیمارستان و مرگ. همچنین احتمال کمتری دارد که بتوانند در خانه های خود پیر شوند.

روند بزرگتر

شرکت دیگری که بر روی بیماری های عصبی متمرکز شده است، MindMaze است که اعلام کرده است در ماه گذشته ۱۰۵ میلیون دلار جمع آوری کرد و در اکتبر ۱۲۵ میلیون دلار به دست آورد. این شرکت درمان‌هایی شبیه بازی ویدیویی برای توانبخشی می‌سازد، مانند پلتفرم MindMotion Go که به افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند سکته کمک می‌کند تا مهارت‌های حرکتی خود را بهبود بخشند.

MedRhythms ارائه می دهد درمان دیجیتالی که از حسگرهای جفت شده با اپلیکیشن و موسیقی برای بهبود قابلیت‌های حرکتی افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی یا آسیب‌ها استفاده می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۲۰ برای درمان نقص راه رفتن مزمن ناشی از سکته مغزی، موفق به کسب عنوان ابزاری پیشرفته از FDA شد. در نوامبر، این استارت‌آپ اعلام کرد که دور سرمایه‌گذاری ۲۷ میلیون دلاری سری B را بسته است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر