Insulet امتیاز سبز FDA را برای سیستم تحویل انسولین Omnipod 5 دریافت می کندپمپ انسولین ساز Insulet مجوز FDA 510(k) را برای سیستم تحویل خودکار انسولین Omnipod 5 برای افراد بالای ۶ سال مبتلا به دیابت نوع ۱ کسب کرده است. این پمپ با مانیتور قند مداوم Dexcom G6 یکپارچه می شود تا به طور خودکار سطوح انسولین را بسته به قند خون تنظیم کند. می توان آن را تا ۷۲ ساعت پوشید.

کاربران می توانند پمپ خود را کنترل کنند و در صورت داشتن یک برنامه، داده ها را به اشتراک بگذارند تلفن هوشمند سازگار یا از طریق کنترلر Omnipod 5.

این دستگاه در ابتدا از طریق داروخانه ها در بازار محدود عرضه می شود و قبل از اینکه به طور گسترده در دسترس باشد.

چرا مهم است

را CDC گزارش می دهد که ۱.۶ میلیون بزرگسال ۲۰ ساله و بالاتر دیابت نوع ۱ را تشخیص داده اند و از انسولین استفاده می کنند و ۲۴۴۰۰۰ کودک و نوجوان به دیابت نوع ۱ مبتلا هستند.

Insulet سیستم را به عنوان روشی آسان تر برای مدیریت دیابت و تحویل انسولین معرفی می کند.

Shacey Petrovic رئیس و مدیر عامل Insulet در بیانیه ای گفت: “Omnipod 5 یک فناوری تغییر دهنده زندگی است که ما معتقدیم بازار و زندگی افراد مبتلا به دیابت را متحول خواهد کرد.” ما فوق‌العاده به این سیستم ساده و زیبا که برای ارائه آزادی بی‌نظیر و ساده‌سازی مدیریت انسولین و بهبود کنترل گلوکز برای کاربرانمان طراحی شده است، افتخار می‌کنیم.»

روند بزرگتر

در فوریه ۲۰۲۰، Insulet با Dexcom و Abbott، سازنده FreeStyle Libre CGM، برای سیستم تحویل خودکار انسولین Omnipod Horizon، نام قدیمی‌تر Omnipod 5، همکاری می‌کند. در حال حاضر، آخرین Omnipod فقط با G6 کار می‌کند. یک Insulet تایید کرد MobiHealthNews این شرکت قصد دارد FreeStyle Libre 2 را در سیستم ادغام کند، اگرچه آنها نمی توانند در مورد زمان بندی اظهار نظر کنند.

شرکت در ابتدا مجوز FDA را برای Omnipod Dash خود در سال ۲۰۱۸ ثبت کرد. Insulet همچنین برنامه‌هایی را در آن سال اعلام کرد که به کاربران اجازه می‌دهد پمپ‌های خود را از طریق تلفن‌های هوشمند Samsung Galaxy کنترل کنند. Omnipod 5 را می توان با گلکسی S10 سامسونگ استفاده کرد، اگرچه این شرکت گفت که در حال حاضر روی سازگاری iOS برای آیفون کار می کند.

بیمارانی که از سیستم دش استفاده می‌کنند می‌توانند در صورت وجود پوشش، بدون هزینه اضافی به Omnipod 5 ارتقا دهند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر