IVF در بمبئی – همه آنچه که باید بدانید – وبلاگ Credihealth


آرزو کردن برای چیزی که واقعاً لیاقتش را دارید می تواند شما را به جایی برساند که بتوانید راهی برای حل مشکلات و اجتناب از عواقب آن پیدا کنید. ناباروری اختلالی است که شما را از رسیدن به اهدافتان باز می دارد. ناباروری به دلایل مختلفی هم مردان و هم زنان را تحت تأثیر قرار می دهد، اما فناوری درمانی را به شکل درمان لقاح آزمایشگاهی (IVF) ارائه کرده است که شانس باردار شدن شما را افزایش می دهد و به شما احساس پدر و مادر بودن می دهد.

در این مقاله دکتر Mohit Saraogi که یکی از بهترین پزشکان IVF در بمبئی است، کل فرآیند IVF را همراه با هزینه IVF در بمبئی او همچنین در مورد آنچه که باید انجام دهید اگر تحت درمان IVF هستید صحبت خواهد کرد.

مراحل پروسه چیست؟


برای درک مفهوم IVF، ابتدا باید معنی آن را درک کنید. این امر به روشن شدن چیزها در مراحل بعدی درمان کمک می کند. اولین قدم در درمان IVF مصرف داروهای تولیدی برای کمک به تخمدان ها برای تولید تخمک های سالم و بالغ است. این به عنوان القای تخمک گذاری شناخته می شود. معاینات منظم و آزمایش خون برای ارزیابی سطح هورمون و همچنین مسیری که تشکیل تخمک را دنبال می کند، انجام می شود.

شما باید دستورالعمل ها و دستورالعمل های پزشک را در حالی که منتظر می مانید تا تخمدان به اندازه کافی تخمک بالغ تولید کند، دنبال کنید. در طول درمان، باید با تغذیه خوب، ورزش منظم و حفظ آرامش و آرامش مراقب سلامتی خود باشید. بهترین کلینیک IVF در هند بهترین مراقبت ممکن از شما را از نظر افزایش سلامتی انجام می دهد و به شما امکان می دهد تخمک های بالغ و آماده برای لقاح تولید کنید.

پس از معاینه دقیق، اگر پزشک تشخیص داد که تخمدان شما به اندازه کافی تخمک بالغ تولید کرده است، مرحله زیر انجام می شود. بازیابی تخمک روشی است که تخمک های بالغ را از طریق یک جراحی کوچک از تخمدان شما خارج می کند. این یک مرحله حیاتی است که برای کشف بهترین گزینه ها نیاز به توجه دقیق دارد. برای حفظ تخمک ها، یک لوله توخالی نازک در کانال واژن قرار می گیرد و به تخمدان و فولیکول ها می رود. برای ادامه این فرآیند، یک گجت مقطعی به آرامی تخم‌ها را استخراج کرده و آنها را خارج می‌کند.

پس از آن، تخمک ها با اسپرم شریک زندگی شما یا یک اهدا کننده مخلوط می شوند و در ظرف خاصی برای لقاح ذخیره می شوند. اسپرم های آهسته یا کم تحرک مستقیماً به تخمک تزریق می شوند و به دنبال آن منتظر نتیجه مثبت می مانند. هنگامی که سلول ها شروع به تقسیم و تبدیل شدن به جنین می کنند، سلول ها برای چند روز تحت نظر قرار می گیرند.

سرانجام، زمان انتقال یک یا چند جنین به رحم فرا رسیده است، این روش به نام انتقال جنین معروف است. بارداری زمانی اتفاق می افتد که یک یا چند جنین به پوشش رحم شما بچسبد. پزشکان بیش از یک جنین را برای بهبود شانس باروری کاشت می کنند.

هزینه IVF

روشهزینه در بیمارستان Saraogi، بمبئی
آی یو آیروپیه ۶۰۰۰ – روپیه ۹۰۰۰
IVFروپیه ۹۰۰۰۰ – روپیه ۱,۰۰,۰۰۰
ICSIروپیه ۱,۱۰,۰۰۰ – روپیه ۱,۳۰,۰۰۰
انتقال جنین منجمدروپیه ۳۵۰۰۰ – روپیه ۴۰۰۰۰
جوجه کشی به کمک لیزرروپیه ۱۵۰۰۰ – روپیه ۱۷۰۰۰
IVF بودجهروپیه ۷۵۰۰۰ – روپیه ۸۵۰۰۰
IMSIروپیه ۱, ۴۵,۰۰۰ – روپیه. ۱, ۶۵,۰۰۰

اگر تحت درمان IVF هستید چه باید کرد؟

رفتاری آرام داشته باشید و از قرار دادن خود در موقعیت های سخت بپرهیزید، زیرا این تمایل و اراده شماست که این روند را در دراز مدت موفق می کند. درمان IVF یک روش طولانی است و برای دستیابی به یک نتیجه عالی، باید سبک زندگی متناسب با نیازهای بدن خود داشته باشید.

در محل کار، در منطقه راحتی خود بمانید.

بله، مدیریت زمان و مرخصی گرفتن در هنگام انجام درمان IVF دشوار است، اما باید سعی کنید به جای اینکه خود را تحت استرس غیرضروری قرار دهید، در منطقه راحتی خود بمانید. مجبور کردن خود به کار ممکن است سطح استرس شما را افزایش دهد، که برای فرآیندی که طی می کنید مضر است.

روی تکنیک های کاهش استرس ذهنی تمرکز کنید.

شما باید در برخی تمرینات سالم شرکت کنید که گردش خون شما را افزایش می دهد و شما را روی هدف خود متمرکز می کند. پیاده روی صبح زود روی چمن، گام های یوگای قبل از تولد، ایروبیک در آب و شنای شدید برخی از بهترین ورزش هایی هستند که می توانید انجام دهید تا بدن خود را قادر به درمان نگه دارید.

غذاهای سالم تر مصرف کنید.

غذاهای سرشار از کربوهیدرات، روی، اسید فولیک، پروتئین و لیپیدها و همچنین آب کافی به بدن کمک می کند تا نیازهای اساسی خود را برآورده کند. قبل از خوردن هر چیزی، باید با پزشک خود مشورت کنید. برای دستیابی به نتایج مطلوب، حفظ تعادل در رژیم غذایی ضروری است.

حمایت عاطفی و مدیریت استرس

تعداد کمی از مردم در اولین بار موفق می شوند. اکثر افراد به چندین دوره درمان نیاز دارند و برخی از زوج ها اصلا نمی توانند باردار شوند. این می تواند یک ترن هوایی عاطفی برای شما باشد، به خصوص اگر برای مدت طولانی تلاش کرده اید که باردار شوید. داروهای هورمونی به شما و همسرتان داده می شود که ممکن است خلق و خو و در نتیجه روابط عاطفی و جنسی شما را تغییر دهد.

قبل از شروع درمان، مشاوره به شما ارائه خواهد شد. شما همچنین باید مشاوره مستمر را برای کمک به شما و شریک زندگی خود در مقابله با هر گونه چالش عاطفی یا رابطه ای که ممکن است داشته باشید بررسی کنید.

پیوستن به یک گروه حمایت از باروری نیز ممکن است به شما کمک کند تا با هر گونه مشکلی که در طول درمان IVF ایجاد می شود، مقابله کنید.

خطرات

درمان‌های باروری به طور کلی کاملاً بی‌خطر در نظر گرفته می‌شوند، اگرچه همه روش‌های پزشکی دارای خطر اثرات منفی هستند. واکنش به داروهای هورمونی باروری که در طول آماده سازی برای بازیابی تخمک تجویز می شوند، از عوارض جانبی احتمالی IVF هستند. در طول عملیات بازیابی تخمک و انتقال جنین، خطر جزئی مشکلات غیرعادی وجود دارد.

متخصص باروری شما با شما همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که هر درمانی که دریافت می کنید تا حد امکان بدون خطر باشد. اگر نگرانی دارید، به خصوص اگر عوارض جانبی شدید IVF دارید، همیشه باید با آنها مشورت کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر