Margin و Cal Margin در بازارهای مالی چیست؟


در دنیای تجارت، برخی چیزها مانند کابوس هایی هستند که ممکن است برای هر تاجری در هر کجای دنیا اتفاق بیفتد. پدیده Cal Margin یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر معامله‌گری رخ دهد. این یکی از بزرگترین دلایل شکست و گاهی خودکشی بسیاری از معامله گران در جهان است. بسیاری از معامله گران وال استریت به دلیل از دست دادن صفر (حساب های تجاری تجاری) به زندان می روند یا خودکشی می کنند. همچنین، یک مبتدی باید بداند که چگونه مارجین را محاسبه کند. و به همین دلیل است که وقتی مارجین کالری اتفاق می افتد. در این مقاله آموزشی فارکس به توضیح حد، نحوه پیش بینی موقعیت قبل از محدودیت تماس و خروج از این موقعیت می پردازیم.

منظور از مارجین در فارکس چیست؟

مارجین در فارکس سرمایه ای است که معامله گر تجارت خود را بر اساس آن تضمین می کند. مارجین اولین مبلغی است که به یک معامله گر می دهید تا معامله گر بتواند برای معاملات فارکس، کد ارز و. همانطور که در مقاله اهرم در خدمات فارکس اشاره کردم، فارکس بازار بزرگی است و تعداد معاملات زیاد است، معامله گران برای فعالیت در این بازار و کسب سود خوب باید پول زیادی داشته باشند. اما خبر خوب این است که به دلیل موضوع LEVERAGE، نیازی به داشتن سرمایه تراکنش نداریم و می‌توانیم معاملات بزرگ را با پول کمتر مدیریت کنیم.

تفاوت بین اصل (حاشیه) و تعداد واقعی معاملات از فروشنده قرض گرفته می شود و در پایان تجارت به فروشنده بازگردانده می شود. برای تشریح، به مثال زیر توجه کنید:

  • حجم فروش: ۱۰۰۰۰ تومان
  • قیمت: ۳۳۳ دلار
  • سود کم: ۳.۳۳%

رابطه بین حاشیه و اهرم

قبل از اینکه بیشتر ادامه دهم، دانستن اصول اولیه یا بیان انگلیسی آن مهم است، زیرا حاشیه و اهرم ارتباط نزدیکی با هم دارند. البته این دو به شکل دیگری به هم متصل هستند، وقتی قطعات بیشتری داشته باشیم انرژی کمتری مصرف خواهیم کرد. زیرا تاجر بیشتر پول خود را صرف فروش می کند و بنابراین پول کمتری از فروشنده قرض می گیرد.

حاشیه سود برای معامله گر بسیار سودآور خواهد بود و در واقع در صورت وجود چشم انداز منفی، زیان قابل توجهی را در پی خواهد داشت. به همین دلیل است که هشدار برای استفاده از آن بسیار مهم است. مشتریان طبق قوانین کنترلی خود اهرم های مختلفی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

بگذارید موضوع را ساده کنم. در معاملات، وقتی با ۱۰۰ دلار معامله می کنید (معادل لات ۰.۱ و اهرم ۱۰۰)، نسبت سود یا زیان را در بخش تقسیم زیر متاتریدر مشاهده می کنید. اما توجه داشته باشید که این سود یا زیان باعث افزایش یا کاهش مقدار کسب و کار شما (معادل ۱۰۰ دلار) نمی شود، بلکه به کل حساب شما کسر یا اضافه می شود که به کسب و کار اضافه نکرده اید. بنابراین شما نمی توانید تمام سرمایه خود را در تجارت سرمایه گذاری کنید، زیرا در این صورت در صورت ضرر (تخفیف) هیچ سهامی در قسمت منتفی از تجارت وجود ندارد که او بخواهد از آن برداشت کند. بنابراین، همه کالاها قابل فروش نیستند.

به این ترتیب، هر زمان که وارد تجارت می شوید، موجودی حساب شما به دو قسمت تقسیم می شود. بخش دیگر آن چیزی است که نمی توانید در یک کسب و کار قرار دهید که به آن حاشیه یا حاشیه اطمینان می گویند. بخش دیگری وجود دارد که می توانید در تعاملات دیگر از آن استفاده کنید. این جزء به عنوان حاشیه آزاد شناخته می شود.

وضعیت حساب های تجاری

برای معامله در بازارهای مالی، هر معامله گر باید قبل از گرفتن موقعیت معاملاتی حساب معاملاتی خود را پر کند. افزایش بازار سهام مستلزم آن است که فروشنده یا خریدار پول را به عنوان وثیقه (در سررسید) به حساب عملیاتی خود واریز کند. این مبلغ پس از احراز وضعیت کارگزار از طریق حساب تاجر بسته می شود. بسته به اندازه حساب معاملاتی برای حداکثر تعداد ضمانت، حساب معاملاتی دارای سه سطح زیر است:

  • وضعیت عادی
  • در خطر
  • وضعیت مارجین کال
  • وضعیت عادی

اگر معامله گر پس از تسویه سود کسب کند، حساب معاملاتی معامله گر به میزان سود (منهای کارمزد کارگزار) افزایش می یابد. در این صورت مبلغ حساب بازرگانی بیشتر یا مساوی مبلغ سپرده اولیه است. در این مورد گفته می شود که گزارش در حالت عادی است.

در خطر

اگر معامله گر پس از تسویه ضرر کند، مانده حساب معاملاتی وی کسر می شود. در قراردادهای آتی، اگر نرخ حساب معاملاتی به ۳۰ درصد کمتر از مبلغ اصلی برسد، مشکلی وجود ندارد. همچنین موجودی حساب تجاری باید حداقل ۷۰ درصد مبلغ اولیه باشد.

اگر نرخ حساب معاملاتی معامله گر کمتر از ضمانت اولیه باشد، اما موجودی بیش از ۷۰ درصد مبلغ تضمین باشد، گزارش ریسک محسوب می شود. در این صورت اگرچه ارزش کالا کمتر از سطح گارانتی است، اما به دلیل بالا بودن نسبت کالا به گارانتی محدود مشکلی برای تاجر پیش نمی آید. تنها کاری که یک معامله گر باید انجام دهد این است که دارایی های خود را کنترل کند تا از حد مطلوب پایین نیاید و به عبارتی دیگر مورد تبعیض قرار نگیرد.

وضعیت خط مرزی

اگر موجودی حساب بازرگانی پس از تسویه، مثلاً کمتر از ۷۰ درصد مبلغ سپرده اولیه (حتی کمتر از یک ریال) باشد، می گویند حساب تجاری وی خارج از مرز است. به عبارت دیگر محدودیت خط شرایطی است که در آن زیان تجاری بیش از ۷۰ درصد مبلغ تضمین اولیه باشد.