MFine قابلیت پایش ضربان قلب را راه اندازی کرداستارتاپ سلامت دیجیتال هند MFine یک ویژگی جدید نظارت بر قلب را در برنامه تلفن همراه خود ارائه کرده است.

همانند اپلیکیشن اشباع اکسیژن خون MFine Pulse، این ابزار ضربان قلب از دوربین گوشی هوشمند و فلاش برای تشخیص تغییرات حجم خون استفاده می کند. سپس یک الگوریتم یادگیری ماشینی، سطوح جذب سیگنال‌های نور قرمز، آبی و سبز را که از طریق نوک انگشت کاربر مشاهده می‌شود محاسبه می‌کند تا به یک قرائت برسد.

این ویژگی که دقت پزشکی ۹۰ درصدی را کسب کرده است در حال حاضر به صورت بتا برای کاربران اندرویدی در دسترس است و به زودی برای دستگاه های iOS نیز عرضه خواهد شد.

چرا مهم است

بیماری های قلبی عامل اصلی مرگ و میر در هند است و حدود یک چهارم مرگ و میرها را به خود اختصاص می دهد. بیماری ایسکمیک قلبی و سکته مغزی علل غالب هستند که ۸۰ درصد موارد را تشکیل می دهند. تخمین زده می شود که از هر ۱۰۰۰۰۰ هندی، حدود ۲۷۲ نفر بر اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند که بالاتر از میانگین جهانی ۲۳۵ است.

MFine به گسترش خود از مشاوره از راه دور تا تبدیل تلفن های هوشمند به ابزارهای تشخیصی و نظارت بر سلامت ادامه می دهد.

آجیت نارایانان، مدیر ارشد فناوری، گفت: «با فعال کردن نظارت بر موارد حیاتی از طریق تلفن‌های هوشمند، MFine ارزیابی‌های جهانی و رایگان را برای دسترسی میلیون‌ها نفر در هند انجام می‌دهد که در غیر این صورت انجام این کار دشوار بود.»

این استارت آپ همچنین به دنبال انتشار ابزارهای اندازه گیری قند خون و اندازه گیری فشار خون در برنامه خود تا پایان سال است.

عکس فوری از بازار

محققان دانشگاه آمریتا در هند اخیرا از فناوری پوشیدنی خود برای نظارت بر سلامت رونمایی کردند. در آمریتا سپندانام همچنین از هوش مصنوعی برای اندازه گیری شش پارامتر بدن استفاده می کند: قند خون، فشار خون، ضربان قلب، اکسیژن خون، تعداد تنفس و ECG 6 لید.

در استرالیا، شرکت پزشکی Artrya قرار است جدیدترین ابزار هوش مصنوعی خود را برای تشخیص بیماری عروق کرونر قلب به صورت عمومی ارائه کند. سالیکس می تواند پلاک آترواسکلروتیک را در شریان های بیمار همانطور که در سی تی اسکن دیده می شود، شناسایی و ارزیابی کند.

فراتر از آسیا، آخرین نوآوری در نظارت بر سلامت یک ابزار نظارت بر علائم حیاتی بدون تماس که توسط Binah.ai در اسرائیل توسعه یافته است. اپلیکیشن هوش مصنوعی مبتنی بر ویدئو، پارامترهای حیاتی متعددی مانند فشار خون، اشباع اکسیژن، تنفس و حتی استرس سمپاتیک را اندازه گیری می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر