::: Noandish.com ::: اسکوچیچ در آستانه اخراج است؟!


شکست تیم ملی پس از چند ماه سرگردانی در اردوگاه کار اجباری دوحه، شاید موقعیت اسکوچیچ را چنان متزلزل کرده باشد که هر لحظه فرصتی برای جدایی او وجود داشته باشد.

شکست تیم ملی پس از چند ماه سرگردانی در اردوگاه کار اجباری دوحه، شاید موقعیت اسکوچیچ را چنان متزلزل کرده باشد که هر لحظه فرصتی برای جدایی او وجود داشته باشد.

به گزارش رسانه ها، تیم ملی شب گذشته در بازی حساس مقابل الجزایر شکست خورد تا در فاصله کمتر از ۶ ماه تا جام جهانی زنگ خطر را برای شاگردان دراگان اسکوچیچ به صدا درآورد. وضعیت بد تیم ملی در ماه‌های اخیر و ناکامی‌های مختلف، وزارت ورزش و جوانان را بر آن داشته تا تلاش جدی برای ایجاد تغییرات داشته باشد و حالا زمزمه‌هایی مبنی بر رفع اخراج اسکوچیچ به گوش می‌رسد.

در شرایط فعلی فدراسیون فوتبال آنقدر درگیر مشکلات مختلف و کمبود بودجه است که اگر هم بخواهید بعید است بتوانید مربی جدیدی را استخدام کنید اما برای مدیریت ارشد وضعیت فرق می کند. فردی که این روزها برای جانشینی اسکوچیچ پیشنهاد می شود، کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی است که از زمان خروج از مصر در این تیم حضور داشته است. او مدافعان سنتی فوتبال ایران را در اختیار دارد و البته منتقدان جدی هم هستند و دلیل جدایی اش از فوتبال ایران همین فشار شدید برای شکست جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ بود.

خوبی کیروش مهارت تیمی خوب اوست و مرد پرتغالی سابقه همکاری با افراد زیادی در تیم را دارد. کی روش که سال ها فوتبال انگلیس و آمریکا را بازی کرده است، شناخت عمیقی از حریفان دارد. طرفداران او در سطح بالای فدراسیون ورزش معتقدند در این شرایط سخت اقتصادی کشور، موفقیت تیم ملی در تثبیت قدرت ملی حرف اول را می زند و چه کسی می تواند تیم ملی را تا این حد نظم دهد. عالی برای پایان دادن به این سردرگمی. . .

همچنین این فرصت بسیار خوبی برای سرمربی سابق ایران است چرا که او تمایل زیادی برای حضور در جام جهانی قطر دارد تا پنجمین حضور خود را ببیند و رکورد بزند.

یکی دیگر از دلایل افزایش پتانسیل تغییر در کادر فنی تیم ملی، تیم ایران و انگلیس و آمریکا است. جدای از ورزش، بازی هایی که ایده های زیادی در شبکه های اجتماعی این کشورها دارد و همین موضوع باعث شده تا این فصل جام جهانی از مسائل فوتبالی هم مهمتر باشد.

با این شرایط می توان برای تیم ملی اقدام کرد و با توجه به اهمیت این بازی ها، نتیجه بازی ها دو چندان می شود. اما بازگشت کی روش ایرادات زیادی دارد که هم در شیوه مدیریت مربی و هم در انتقاد از کاستی ها و هم منتقدان سنتی او که بی شک شعرهایی را برای تیم ملی نیز تولید خواهند کرد، مشهود است.