:::Noandish.com::: اینترنت کودکان چیست؟!


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه امروز با ارائه طرحی به نام ۴۵۶ جزئیات اینترنت کودکان را اعلام کرد و بر اختیاری بودن این اینترنت تاکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه امروز با ارائه طرحی به نام ۴۵۶ جزئیات اینترنت کودکان را اعلام کرد و بر اختیاری بودن این اینترنت تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، چهارمین جلسه کمیته اجرایی سند حمایت از کودکان در فضای مجازی به همت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. سیدابوالحسن فیروزآبادی، رئیس شورای عالی فضای مجازی و جمعی از نمایندگان شورای اسلامی، این جلسه به افشای سرویس اینترنت کودکان و نوجوانان (سرویس ۴۵۶) اختصاص دارد.

در این جلسه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: حوزه کودکان و نوجوانان در اینترنت حوزه بسیار مهمی است اما آنطور که باید به آن پرداخته نشده است و شاید هم به آن پرداخته نشده است. حل شد، گفت: سابقه ارتباط در مورد ایمنی کودکان در اینترنت تقریباً دو است که ده سال است در دنیا دنبال می شود و در اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود کارهای خوبی در کشور انجام شد.

زارع پور ادامه داد: یکی دیگر از نقاط عطف تاریخ کشورمان، تلاش انجام شده برای حمایت از کودکان در اینترنت، تصمیم دیوان عالی فضای مجازی در سال گذشته بود. در ژوئن سال گذشته، سندی در مورد حمایت از کودکان آنلاین به تصویب رسید. در این سند کار به خوبی تقسیم شده و وظایف برای دستگاه های مختلف در نظر گرفته شده است تا بتوانیم بر اساس آن تاخیرهای قبلی را انجام دهیم.

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات، وی گفت: از روز اول حضورم در وزارت ارتباطات جلسات متعددی با کارگران و فعالان حوزه کودک و نوجوان برگزار کردم که خلاصه این جلسات در فرآیند ایجاد پنجره واحد با هدف ایجاد ظرفیت در دسترس عموم به ویژه خانواده ها.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: بر اساس فعالیت های پیش بینی شده در سند حمایت از کودکان در اینترنت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است با همکاری و وزارت فرهنگ، فضای امن در اینترنت ایجاد کند. . و آموزه های اسلامی و سایر مؤسسات فرهنگی به کودکان اجازه دهید در معرض اطلاعات نامناسب قرار نگیرند.

وی افزود: یکی دیگر از وظایف وزارت ارتباطات در این سند، ایجاد محیطی امن با توجه به سن و محتوای کاربر بود که خوشبختانه با همکاری این امکان فراهم شد – ارتباط خانوادگی بسیار خوب این کشور به ویژه. کاربران تلفن همراه امروز به طور رسمی به مردم دوست داشتنی اعلام شد.

زارع پور بابیان اینکه با راه اندازی سرویس اینترنت کودکان و نوجوانان (سرویس ۴۵۶) سه فرصت برای حمایت از کودکان در اینترنت برای خانواده فراهم می شود، گفت: اولی با تماس با ۴۵۶*، دومی با وب سایت و سومی با شماره تلفن اینترنتی ۴۵۶ خانواده برای تعریف و کنترل دسترسی کودکان و نوجوانان به اینترنت با توجه به سن و موقعیت آنها در نظر گرفته شده است. برای این منظور چهار سطح دسترسی با چهار رنگ سبز، سفید، زرد و نارنجی تعریف شده است. در حال حاضر رنگ سبز (برای کودکان زیر ۵ سال) برای کاربران و سایر سطوح دسترسی فعال شده است. به زودی توضیح داده خواهد شد..

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین توضیح داد: یکی دیگر از گزینه های منعطف در قالب اپلیکیشن ارائه می شود تا جایی که والدین می توانند انتخاب کنند که کدام سرویس، چه حوزه یا چه اپلیکیشنی برای کودکان و برای هر کدام از آنها اجرا شود. اعضای خانواده می توانند سطح دسترسی ویژه ای را برای او تعریف کنند. یکی دیگر از کارهایی که در طول زمان انجام شده و به عنوان مثال در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار گرفته است، دسترسی ایمن به خدمات اساسی و مهم مانند موتورهای جستجو و دایره المعارف ها است تا کودکان از طریق این سرویس ها در معرض محتوای نامناسب قرار نگیرند. انواع وب سایت. امروز در دسترس عزیزان است.

وی ادامه داد: امیدوارم با همکاری و حمایت همه فعالان و دست اندرکاران این بخش، در بخش خصوصی و دولتی بتوانیم این راه را ادامه دهیم تا کودکان بیشترین بهره را ببرند. مکان و خانواده ها نگرانند که فرزندانشان آسیب نبینند مطالب نامناسب به راحتی منتشر نمی شود.

وی گفت: حمایت از کودکان در فضای مجازی سیاست جدی ما در وزارت ارتباطات است و معتقدیم خدمات ارائه شده به کودکان باید متفاوت باشد. در واقع سرویسی که امروز فاش شد اختیاری است و هیچ اجباری برای استفاده از آن وجود ندارد و این سرویس تنها ابزاری است که خانواده ها برای کنترل حضور آنلاین کودکان می توانند از آن استفاده کنند.

زارع پور در پایان ابراز امیدواری کرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که وظیفه سنجش محتوای اینترنت را بر عهده دارد، فهرست سایت ها و سرویس های مجاز برای هر دسته (سبز، سفید، زرد و نارنجی) را با سرویس های مختلف بررسی کند. و بازسازی آن به شکلی جذاب به گونه ای که با ایجاد تنوع، جاذبه مورد نیاز برای ارتقای حضور و استفاده کودکان از این سرویس ایجاد شود.