Orthotics and Bunion – بلاگ Credihealth


چگونه به تسکین درد بونیون کمک کنیم

اغلب ممکن است مردان و زنانی را دیده باشید که انگشتان استخوانی شان به بیرون بیرون زده است. این توده یا پالپ استخوانی که به سمت بیرون از شست پا بیرون زده است، بونیون نامیده می شود. این بسیار شایع است و شایع ترین آن زنان است.

حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد از مردم از این مشکل همسویی رنج می برند. این هیچ جنسیتی را نمی بیند. با این حال، تحقیقات انجام شده است که این مشکل در اکثریت زنان شایع است. یک مسئله بسیار رایج این است که وقتی فشار زیادی به انگشتان پا وارد می شود، این اتفاق می افتد. به عنوان مثال، پوشیدن کفش های رکابی برای ساعات طولانی یا پوشیدن کفش های تنگ یا فشرده برای ساعات طولانی. این کار فشار زیادی بر روی پاهای شما ایجاد می کند و به این ترتیب استخوان مفصل به سمت بیرون بیرون زده است.

این نتیجه فشار تدریجی برای ساعات طولانی روی انگشت شست پا است.

بونیون چیست؟

بونیون یک برآمدگی سخت یا ساختار استخوانی است که روی مفصل نزدیک به پایه انگشت بزرگ پا ایجاد می‌شود. زمانی که آن مفصل کج می‌شود و انگشت بزرگ شما در برابر انگشتان مختلف محدود می‌شود، یک ساختار اتساع در پای شما در پایه انگشت بزرگ شما ایجاد می‌شود.

MTP مقدار زیادی از وزن بدن شما را هنگام قدم زدن و دویدن منتقل می کند. با چنین وزن زیادی روی مفصل، بونیون در صورت عدم درمان می تواند بسیار دردناک باشد. در حالی که بونیون ها معمولاً نزدیک به انگشت بزرگ پا هستند، اما گاه و بیگاه در خارج از انگشت کوچک پا ایجاد می شوند. این به عنوان bunionette شناخته می شود.

چه چیزی باعث ایجاد بونیون می شود؟

بونیون ها نتیجه حرکت غیرعادی هستند. در نقطه ای که تعادل معمولی نیروهای اعمال شده روی پا به هم می خورد، انگشت بزرگ پا به طور منظم بخشی از ناپایداری و بدترین وزن منبسط شده را تحمل می کند.

بسیاری از خانم‌ها در طول زندگی خود با بونیون روبرو می‌شوند. در واقع، حداکثر تعداد زنان با این مشکل بونیون در سنین بسیار پایین به دلیل انتخاب اشتباه کفش هایشان مواجه می شوند.

 • ژنتیک / سابقه خانوادگی یا
 • زنانی که کفش هایی با اندازه نامناسب یا خیلی تنگ یا نوک تیز می پوشند
 • ماده ها/مردها کف پای صاف دارند.

اینها تنها سه دلیلی هستند که می توانند باعث ایجاد بونیون در مردان و زنان شوند. نظرسنجی های زیادی توسط متخصصان ارتوپدی مختلف انجام شده است که نشان می دهد اگر یکی از والدین شما بونیون داشته باشد، فرزندان آنها نیز شانس بالایی برای گرفتن بونیون دارند. بنابراین تنها بهترین تلاشی که می توانید برای خلاص شدن از شر آن انجام دهید، مراقبت بسیار از پاهای خود است. مراقب باشید که کفش/صندل تنگ نپوشید. نه به این دلیل که بونیون ها ارثی هستند، بلکه بیومکانیکی است که منجر به بونیون می شود. در هر صورت، با پوشیدن کفش‌هایی با تناسب تحسین برانگیز که کفی‌هایی برای بونیون به آن اضافه کرده‌اید، می‌توانید احتمال ایجاد بونیون را به شدت کاهش دهید.

چگونه بونیون را تسکین دهیم؟

بونیون ها دائمی هستند. زمانی که استخوان شما شروع به بیرون زدگی کند، دیگر به شکل اولیه خود باز نمی گردد. هر چند بونیون به هیچ دارویی نیاز ندارد، مگر اینکه خیلی دردناک باشد که نتوانید درد را تحمل کنید. چنین بونیون های دردناکی نیاز به جراحی دارند.

علاوه بر این، راه حل های دیگری برای تسکین درد بونیون وجود دارد.

 • در حین مشاهده، متخصص پا به شما توصیه می کند که پای خود را از فشاری که باعث ایجاد بونیون های دردناک می شود، رها کنید.
 • یک پد بونیون غیر دارویی در فروشگاه‌های مختلف تجارت الکترونیک موجود است. این به شما کمک می کند تا از شر بون های دردناک خود خلاص شوید.
 • یخ زدن مناسب پا/انگشت پا در فواصل مختلف لازم است.
 • شما باید فقط از کفش های نگهدارنده قوس دار و بالشتکی بپوشید.
 • از پوشیدن کفش های رکابی و پاشنه دار و کفش های نوک تیز خودداری کنید. این فقط درد شما را تشدید و تشدید می کند.
 • درج کفش بونیون بهترین گزینه برای تسکین درد دائمی شماست.

از آنجایی که عامل اصلی ایجاد بونیون، بیومکانیک نادرست است، اکثر متخصصین پا و متخصصین پا نوعی کفی را برای جلوگیری یا حفظ بونیون تجویز می کنند. افزودن پشتی به کف پای صاف و انحناهای نازک با چند مکمل کفش بونیون و ارتز به جلوگیری از پیشرفت بونیون کمک می کند.

درج های ژل و درج های بالشتکی کمکی به خلاص شدن از شر این درد نمی کنند. شما باید چیزی دائمی پیدا کنید زیرا بونیون ها دائمی هستند. و شما نمی خواهید همیشه با انگشتان پا دردناک راه بروید! بنابراین بهترین گزینه این است که از شر پاشنه های نوک تیز و ناخوشایند خلاص شوید و کفش های بالشتک دار و راحت را انتخاب کنید که به شما امکان پیاده روی بدون درد را می دهد. اضافات کفش بونیون باید به وضعیت منحنی کمک کند که قد منحنی شما را هماهنگ می کند.

یافتن ترکیب صحیح ارتز برای بونیون و کفش‌های دلپذیر به تسکین عذاب بونیون و توقف حرکت پیشروی بونیون کمک می‌کند. این دو مورد پاهای شما را بسیار شادتر می کند!

با این حال، به همان اندازه که ارتز برای بونیون اهمیت دارد، کفشی که آنها را در آن قرار می دهید نیز اهمیت دارد. انتخاب کفش مناسب پس از ایجاد بونیون برای تسکین عذاب بسیار مهم است. بهترین انواع کفش ها فضای کافی را در اختیار پاهای شما قرار می دهند تا به راحتی استراحت کنند.

دستورالعمل های گام به گام برای اطلاع از نیاز به ارتز –

ارتز می تواند برای درمان گسترده ای که قصد دارد تظاهرات مختلفی را که معمولاً با عذاب و ناراحتی پاها و ساق پاها مرتبط است، برطرف کند، ضروری باشد. اینها مواردی هستند که پزشک شما برای ارتز در نظر می گیرد:

 • اصلاح ناهنجاری های پا
 • کمک به عملکرد بهتر پا یا ساق پا
 • ارائه حمایت از ساق پا

ارتز چیزی فراتر از بالشتک پاشنه یا جاسازی کفش است که می‌توانید همه چیزهایی را که از فروشگاه‌های ورزشی محسوب می‌شوند خریداری کنید. آنها به طور استثنایی جاسازی های کفش یا نقطه ضربه ای هستند که برای پاهای شما ساخته شده اند. PCP شما احتمالاً یک داروی ارتز یا داروی متفاوتی را پیشنهاد می‌کند، به عنوان مثال، روش‌های درمانی در خانه که قوی نبوده‌اند.

دلایلی که شما به ارتز نیاز دارید –

پزشک برای تعدادی از درمان ها ارتز را توصیه می کند. بعضی از آنها … هستند:

 • آرتروز
 • بورسیت
 • ارتز برای بونیون
 • کف پای صاف
 • دیابت
 • کمردرد
 • اسباب بازی های چکشی
 • طاق های بلند و
 • خار پاشنه

متخصصان و متخصصان نیز ممکن است ارتزهای سفارشی را برای افرادی که نگرانی های پوزیشن پا یا پاهای خود دارند تایید کنند. این می تواند کسانی را که ماهیچه های ساق و پا نابالغ دارند، در خود جای دهد.

ارتز چگونه می تواند کمک کند؟

ارتز یک روال معمول درمان برای کسانی است که نگرانی های پوزیشن پا و ساق پا دارند. به عنوان مثال، یک متخصص ممکن است ارتزهای مرتبط با داروها را تأیید کند، به عنوان مثال، کفش های قوی تر درست زمانی که بهبودی فعال انجام می شود.

پزشک شما ارتزهای مرتبط با این داروها را با توجه به این واقعیت پیشنهاد می‌کند که ارتزها می‌توانند پاهایی را که به طور واضح در جای خود قرار ندارند، درمان کنند. هنگامی که پاها بیش از حد پرون می شوند، تا حدودی به سمت داخل یا پایین می روند. این وضعیت معمولاً برای کسانی که کف پای فوق‌العاده صاف دارند، صادق است. پوشیدن ارتز می تواند به ارائه کمک های اضافی برای جلوگیری از این مشکل کمک کند.

به همین ترتیب، ارتزها ممکن است در نواحی کلیدی پا، به عنوان مثال، نقطه ضربه یا تکه پا، کمک و بالشتک بیشتری ارائه دهند. از آنجایی که ارتزها به طور خاص طراحی شده اند، فردی که آنها را تولید می کند، نیازهای کفش فرد را در نظر می گیرد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر