PathAI، شریک کلینیک کلیولند برای استفاده از آسیب شناسی مبتنی بر هوش مصنوعی برای تحقیقشرکت آسیب شناسی با هوش مصنوعی PathAI با کلینیک کلیولند همکاری می کند تا از الگوریتم های آن برای مراقبت و تحقیقات بالینی استفاده کند.

این همکاری پنج ساله به استارتاپ و مرکز پزشکی دانشگاهی اجازه می دهد تا “صدها هزار” نمونه پاتولوژی را دیجیتالی کنند و تصاویر اسلاید کاملی را از چندین بیماری ایجاد کنند. وقتی با داده های مولکولی ترکیب شوند، شرکا یک مجموعه داده بزرگ برای تحقیقات ترجمه ای با استفاده از الگوریتم های PathAI خواهند داشت.

به عنوان بخشی از این معامله، کلینیک کلیولند اکنون دارای سهام در PathAI خواهد بود.

دکتر “تعهد ما ارائه بهترین مراقبت ممکن برای بیماران است و کاملاً واضح است که آسیب شناسی مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند دقت تشخیصی و انتخاب درمان را به طور اساسی افزایش دهد.” برایان روبین، رئیس موسسه پاتولوژی و پزشکی آزمایشگاهی در کلینیک کلیولند، در بیانیه ای گفت.

با انجام این کار، می‌توانیم ارزش یادگیری ماشینی را برای بیماران خود به حداکثر برسانیم و به نوآوری عمیق‌تری دامن بزنیم که می‌تواند به نتایج بهتری منجر شود.»

چرا مهم است

هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی و علوم زیستی برای کارهایی مانند استفاده می شود تریاژ، تصویربرداری و کشف دارو. اگرچه چالش‌هایی برای استفاده از این فناوری وجود دارد، مانند معرفی سوگیری و افزایش نابرابری‌های سلامت، طرفداران معتقدند که این فناوری پتانسیل بهبود نتایج و افزایش کارایی در سیستم مراقبت‌های بهداشتی را دارد.

یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۹ منتشر شده در npj Digital Medicine نشان داد که ۷۵ درصد از پاسخ دهندگان آسیب شناس هیجان یا علاقه به استفاده از هوش مصنوعی را به عنوان ابزار تشخیصی گزارش کردند.

شرکا گفتند که همکاری آنها همچنین اسلایدهای آسیب شناسی دیجیتالی بیشتری را برای بهبود الگوریتم های PathAI ارائه می دهد. همچنین به عنوان یک فرصت آموزشی برای کارکنان کلینیک کلیولند در مورد آسیب شناسی مبتنی بر هوش مصنوعی عمل خواهد کرد.

مدیر عامل PathAI، دکتر PathAI، “این همکاری هیجان انگیز ماموریت PathAI را برای ارائه آسیب شناسی دقیق برای همه تسریع می کند. کلینیک کلیولند شریک ایده آلی است، با بسیاری از پزشکان، مربیان و محققان برجسته خود که متعهد به تغییر مراقبت از بیمار در مناطق مختلف بیماری هستند.” اندی بک در بیانیه ای گفت.

ما یک فرصت باورنکردنی برای سرعت بخشیدن به نوآوری در آسیب شناسی دقیق و استفاده از نقاط قوت خود برای ایجاد پل ارتباطی بین جوامع در اکوسیستم مراقبت های بهداشتی از جمله بیماران، بیو داروها و تحقیقات دانشگاهی می بینیم.”

روند بزرگتر

PathAI در سال ۲۰۲۱ شلوغ در راه است. در ماه مه، این شرکت ۱۶۵ میلیون دلار در بودجه سری C به دست آورد و مجموع درآمد خود را به بیش از ۲۵۵ میلیون دلار رساند.

آن را نیز جذب کرد Poplar Healthcare Management در ماه جولای خدمات آزمایش آزمایشگاهی را به مجموعه ابزارهای خود اضافه می کند. PathAI همچنین با غول دارویی و تشخیصی Roche و Akoya Biosciences وارد همکاری شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر