SeqOne Genomics دور سری A 20 میلیون یورویی را برای سرعت بخشیدن به عرضه پلت فرم پزشکی ژنومیک می بندد.SeqOne Genomics، یک استارت‌آپ سلامت دیجیتال فرانسوی که بر راه‌حل‌های آنالیز ژنومی برای پزشکی شخصی‌سازی شده متمرکز است، یک دور سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون یورویی سری A را اعلام کرده است.

دور توسط Omnes، Merieux Equity Partners و Software Club رهبری شد.

این سرمایه‌گذاری‌ها مستقیماً به سرمایه‌گذاری این شرکت برای تسریع پذیرش یادگیری ماشینی و ادغام کلان داده‌ها با چشم‌انداز حمایت بهتر از آزمایشگاه‌های زیست‌شناسی مولکولی و شرکت‌های بیوفارما انجام می‌شود. علاوه بر این، SeqOne قصد دارد فروش بین المللی را تقویت کند و ابزارهای جدید تجزیه و تحلیل ژنوم را توسعه دهد.

چرا مهم است

راه‌حل‌های نرم‌افزار مبتنی بر ابر SeqOne برای تجزیه و تحلیل ژنومی، کل فرآیند از تجزیه و تحلیل داده‌های خام ژنتیکی تا گزارش‌دهی پیچیده به پزشکان را پوشش می‌دهد تا نتایج درمان سرطان، بیماری‌های نادر و ارثی را افزایش دهد. غربالگری ژنتیکی یکی دیگر از زمینه های استقرار است.

علاوه بر بیمارستان‌ها، آنالیزهای ژنتیکی را می‌توان برای محیط‌های دارویی نیز استفاده کرد، مانند شرکت‌های داروسازی زیستی که در حال توسعه درمان‌های جدید هستند.

دقت آزمایش ژنومی افزایش یافته در حالی که زمان و هزینه انجام کار کاهش یافته است.

روند بزرگتر

پزشکی ژنومیک در سال های اخیر با استفاده از اطلاعات ژنومی بیماران برای بهینه سازی درمان ها رو به افزایش بوده است. تکنیک‌های به اصطلاح توالی‌یابی نسل جدید (NGS) اخیراً دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی اصلی را گسترش داده‌اند، زیرا به کاهش هزینه رمزگشایی داده‌های ژنتیکی کمک می‌کنند و حجم داده‌های مفیدی را که می‌توان به دست آورد، افزایش داد.

آزمایش ژنتیک پزشکی نیز وارد فضای مصرف کنندگانی شده است که می خواهند خطرات بالقوه سلامتی را پیش بینی کنند. در اکتبر ۲۰۲۱، MobiHealthNews خرید ۲۳andme را گزارش کرد، در حالی که استارت‌آپ جدید آمریکایی Genetica+ 10 میلیون دلار برای کیت‌های آزمایش توسعه‌یافته خود برای داروهای شخصی‌سازی شده به دست آورد.

در رکورد

نیکلاس فیلیپ، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران SeqOne، گفت: «این بودجه منابعی را در اختیار ما قرار می‌دهد که برای تقویت و تجاری‌سازی راه‌حل‌هایمان برای سهولت دسترسی و مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن آنالیز ژنومی نیاز داریم تا هر بیمار بتواند از توصیه‌های پزشکی شخصی‌شده بهره‌مند شود».

Fabien Collangettes، مدیر Omnes، افزود: “بازار تجزیه و تحلیل ژنومی در حال تجربه رشد تصاعدی است که ناشی از نیازهای پزشکی شخصی شده است. با گسترش سریع درمان‌های مرتبط با ژنومی موجود، پیچیدگی فعل و انفعالات درمانی، و حجم سرسام‌آور داده‌های بیولوژیکی و پزشکی که در هر تصمیم پزشکی لحاظ می‌شود، زیست‌شناسان و پزشکان باید به تجزیه و تحلیل‌های قابل اعتماد و عملی در زمان واقعی دسترسی داشته باشند. “

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر