15
شهریور

راهنمای رژیم غذایی و شیوه زندگی هورمون های شاد JSHealth


من همیشه معتقد بودم که رژیم غذایی سالم به ترمیم سیستم های بدن ما کمک می کند.

مواد مغذی موجود در غذا به بدن اجازه رشد می دهد ، جایی که سیستم هورمونی ما در آن قرار دارد. به عنوان مثال ، سبزیجات براسیکا ، مانند کلم بروکلی و کلم پیچ ، حاوی مواد مغذی و مغذی هستند که به سم زدایی کبد کمک می کند. این بخش مهمی از تنظیم هورمون ها است.

کافئین مثال دیگری است. هنگامی که کافئین بیش از حد مصرف می شود ، می تواند بر کورتیزول (هورمون استرس) تأثیر بگذارد ، که می تواند بر بقیه هورمون های ما تأثیر منفی بگذارد. بنابراین ، می بینید که غذا و هورمون ها پیوندی دارند.

اولویت بندی رژیم غذایی غنی از چربی و چربی های سالم و همچنین سبزیجات سبز ، برای افزایش هورمون ها بسیار مفید است. غذاهایی مانند ماهی آزاد ، ساردین ، ​​تخم مرغ ، روغن زیتون اضافی ، آجیل و دانه ها سرشار از چربی های سالم برای حفظ تعادل هورمونی هستند. سبزیجات برگ سبز و همچنین غذاهای پر فیبر مانند جو دوسر ، لوبیا ، لیمو ، میوه ها و سبزیجات نیز در کنترل هورمون هایی مانند استروژن بسیار مهم هستند. لذت بردن از غذاهای مغذی موجود در این غذاها برای حفظ تعادل در بدن بسیار مهم است.

در زیر راهنمای هورمون های شادی آورده شده است.

عاشق جس x

راهنمای هورمون های شاد JSHealth

تعدادی از عوامل می توانند باعث عدم تعادل هورمونی شوند ، از جمله سطوح بالای استرس ، کم خوابی ، کم خواری یا پرخوری ، قند خون بالا ، ورزش بیش از حد ، کمبودهای تغذیه ای یا نوعی از پیشگیری از بارداری.

در اینجا فروشگاه یک مرحله ای شما برای حمایت از هورمون های سالم ، شاد و متعادل از طریق رژیم غذایی و شیوه زندگی شما آمده است.

غذا

غذاهای فرآوری شده / بسته بندی شده را محدود کنید

آنچه ما نمی فهمیم این است که اغلب نمک های پنهان ، شکر تصفیه شده زیاد ، طعم دهنده ها و مواد نگهدارنده / امولسیفایر در غذاهای بسته بندی شده که در سوپرمارکت ها پیدا می کنید ، پنهان شده اند.

از یک قهوه در روز لذت ببرید

کافئین زیاد می تواند با افزایش سطح کورتیزول به هورمون های ما آسیب برساند. سعی کنید روزانه 1 قهوه ، قبل از ظهر میل کنید. از گزینه های دیگر مانند چای گیاهی و چای قاصدک لذت ببرید.

مصرف الکل را کاهش دهید

آیا می دانید کبد تنها مکانی است که الکل و هورمون ها را کاهش می دهد؟ بنابراین مراقبت خوب از کبد بسیار مهم است. از الکل در حد اعتدال و سایر گزینه ها مانند آهک و نوشابه ، کامبوچا یا یک ماکتل خوشمزه لذت ببرید.

سبز ، سبز ، سبز

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که به کبد در کنترل سطح استروژن کمک می کند. اسفناج ، کلم پیچ ، کلم بروکلی ، بوک چوی ، چغندر نقره ای ، راکت و کدو سبز را در نظر بگیرید.

اسیدهای چرب امگا 3

این به تحریک هورمون ها و محافظت از سلول ها کمک می کند. آنها همچنین ضد التهاب هستند ، بنابراین می توانند به مدیریت علائم قاعدگی دردناک کمک کنند. از ماهی های روغنی (ماهی قزل آلا ، ماهی خال مخالی ، ساردین) ، تخم مرغ ، رازیانه ، دانه های چیا ، دانه های کتان ، دانه های کنف و روغن زیتون اضافی لذت ببرید.

همیشه هیدراته باشید

2-2.25 لیتر آب در روز ، در صورت ورزش اضافی ، مصرف کنید. حفظ سطح بالای هیدراتاسیون برای تغذیه سلولی و در فرآیند سم زدایی مهم است.

از غذاهای غنی از منیزیم لذت ببرید

کمبود منیزیم می تواند منجر به علائم PMS شود. مصرف موز ، آووکادو ، لوبیا سیاه ، عدس ، تخمه کدو ، آجیل ، نارگیل ، برنج وحشی ، ماهی و سبزیجات برگ سبز را افزایش دهید.

حمایت های تغذیه شده با چمن را در نظر بگیرید

گیاهانی مانند Chaste Tree و Dong Quai به شیوه های سنتی برای حمایت از زنان مورد استفاده قرار گرفته اند ، برای تغذیه سیستم تولید مثل و حمایت از سلامت کار می کنند. دوره ها و چرخه های منظم ، در حالی که علائم غیر ضروری PMS ، مانند تغییرات آب و هوا و اضطراب را برطرف می کند.

زندگی

پیش بروید ، اما بدانید چه زمانی می خواهید استراحت کنید!

ورزش باعث افزایش حساسیت هورمون های خوب و انتقال دهنده های عصبی در مغز می شود. به ترشح اندورفین کمک می کند. با این حال ، به همان اندازه مهم است که زمان استراحت را بدانید. ورزش بیش از حد می تواند باعث افزایش بیش از حد سطح کورتیزول شود.

خواب

7-8 ساعت خواب در شب را در نظر بگیرید. خواب ناکافی می تواند بر توانایی تنظیم هورمون های استرس تأثیر بگذارد و بر هورمون های تنظیم کننده سطح سرطان و قند خون تأثیر بگذارد. من دریافتم که داشتن “مسیر خواب آلود” واقعاً از من حمایت می کند.

استفاده از پلاستیک های BPA را کاهش می دهید

پلاستیک های BPA ترکیبات مصنوعی هستند که برای ساختن پلاستیک های خاصی استفاده می شوند که می توانند مسیرهای هورمونی را مختل کنند. همه از طریق پوست ، تنفس و دستگاه گوارش در معرض BPA قرار می گیرند. غذای خود را در بشقاب سرو کنید یا هدف خود را ذخیره غذاهای خود در ظروف شیشه ای یا پلاستیکی بدون BPA نگه دارید.

برای صفحه محدودیت تعیین کنید

زمان زیاد روی صفحه نمایش می تواند تولید ملاتونین را متوقف کند ، بر خواب تأثیر بگذارد و سطح کورتیزول را افزایش دهد. از گزینه های دیگر مانند نقاشی ، خواندن ، پیاده روی یا گوش دادن به موسیقی لذت ببرید.

در خانه به سراغ محصولات پاک کننده و آرایشی طبیعی بروید

بسیاری از محصولات تمیز کننده و زیبایی منزل حاوی مواد شیمیایی هستند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند یا به نحوی کار کنند. با این حال ، این هورمون ها می توانند عملکرد هورمون های ما را هنگام ورود از طریق تنفس یا از طریق پوست مختل کنند.

بدانید که نه گفتن مشکلی ندارد

اکنون زمان آن است که زمان تعطیلات خود را اولویت بندی کرده و خود را در اولویت قرار دهید. اگر او به شما خدمت نمی کند یا شما را ارتقا نمی دهد ، یا فقط خسته شده اید ، “نه” بگویید.