22
مهر

آخرین توصیه من در مورد اینکه چه نوع ماسکی باید استفاده کنم چیست؟نیویورک (AP) – آخرین توصیه من در مورد اینکه چه نوع ماسکی باید استفاده کنم چیست؟

این بستگی به وضعیت شما دارد ، اما مقامات بهداشتی می گویند که باید بینی و دهان شما را بپوشانند و محکم جا بیفتند تا هیچ شکافی در کناره های صورت شما ایجاد نشود.

ایالات متحده آمریکا. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری همچنین می گوید برای جلوگیری از خروج هوا از بالا ، از ماسک دو یا چند لایه و بند ناف استفاده کنید. توصیه می شود ماسک را روی صورت خود نگه دارید تا بررسی شود که آیا نور را مسدود می کند ، این بدان معناست که پارچه ممکن است ذرات بیشتری را فیلتر کند.

اگر به محافظت بیشتری نیاز دارید ، متخصصان همچنین توصیه می کنند از دو ماسک استفاده کنید یا آنها را با ماسک مخلوط کنید تا فاصله ایجاد نشود.

لورا کوونگ ، استادیار علوم بهداشت محیط در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی می گوید: پیدا کردن یک ماسک مفید برای استفاده از آن نیز مهم است.

CDC در دستورالعمل های به روز شده می گوید ، اگر لوازم موجود باشد ، مردم می توانند ماسک N95 را انتخاب کنند که می تواند برای استفاده شخصی استفاده شود. چنین ماسکی در مسدود کردن ذرات مایع بیشترین تأثیر را دارد. آژانس قبلاً گفته بود که ماسک های N95 باید برای کارکنان بهداشت نگهداری شود ، اما عرضه افزایش یافته است.

برای افرادی که ناشنوا هستند یا مشکلات شنوایی دارند ، توصیه می شود که با فرم های دیگر مانند ماسک شفاف یا ماسک صورت با ورق پلاستیکی تمیز بپوشانند. مقامات بهداشتی گفتند ماسک های شفاف باید در اولویت کارکنان بهداشتی و بیمارانی باشد که به آن نیاز دارند.

___

AP در این مجموعه به سوالات شما در مورد ویروس کرونا پاسخ می دهد. ارسال به: [email protected] اینجا بیشتر بخوانید:

آیا کاملاً بدون واکسن COVID-19 واکسینه شده ام؟

آیا نوع کرونا ویروس دلتا برای کودکان بدتر است؟

آیا واکسن COVID-19 بر شانس بارداری من تأثیر می گذارد؟