22
مهر

بر اساس یک مطالعه WHO ، آفریقا تنها 1 مورد از 7 مورد COVID-19 دارد


اواگادوگو ، بورکینافاسو (AP) – طبق یک نظرسنجی جدید جهانی ، از هر 7 مورد بیماری COVID -19 در آفریقا یک مورد شناسایی شده است ، به این معنی که ممکن است 59 میلیون کلیه در قاره وجود داشته باشد.

ماتشیدیسو موتی ، مدیر منطقه ای WHO در آفریقا ، گفت: “با تجربه محدود ، ما هنوز برای تعداد زیادی از جوامع آفریقا کور پرواز می کنیم.”

برای دستیابی به تعداد دقیق تری از بیماری های عفونی و کنترل بهتر انتقال ، برنامه ریزی شده است تا غربالگری تشخیصی را به سرعت در هشت کشور آفریقایی با هدف غربالگری 7 میلیون نفر در سال آینده افزایش دهد.

موتی گفت ، مشارکت یک رویکرد جدید “قدرتمند” است که از طریق کنترل با جوامع از کنترل غیرفعال به فعال تبدیل می شود. او گفت که آزمایش سریع ساده ، قابل اعتماد و آسان برای استفاده است و در عرض 15 دقیقه نتیجه می دهد. به گفته وی ، انتظار می رود 360 هزار مورد دیگر با استفاده از این آزمایش ها تشخیص داده شود که حدود 75 درصد آنها بدون علامت یا خفیف هستند.

این اقدام بر اساس استراتژی حلقه ای است که برای از بین بردن نقاط کوچک استفاده می شود و در زمان شیوع ابولا استفاده شد. این روش حلقه نامیده می شود زیرا افرادی را که در ارتفاع 100 متری (110 متری) در اطراف مورد تازه تأیید شده زندگی می کنند ، هدف قرار می دهد.

متخصصان بهداشت از این رویکرد استقبال کردند و گفتند که این قاره به جای مقابله با آزار و اذیت خود به مقابله با این بیماری کمک می کند. بر اساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آفریقا ، از آغاز همه گیری ، آفریقا بیش از 8 میلیون مورد COVID-19 و 214،000 مرگ را ثبت کرده است.

او گفت که آزمایش سریع همچنین داده هایی را در اختیار مقامات قرار می دهد تا از بار اضافی سیستم جلوگیری کند و محدودیت هایی را اعمال کند که می تواند برای پیامدهای اقتصادی مضر باشد.

با این حال ، سازمان ملل متحد هشدار داده است که با میلیون ها مورد تشخیص داده نشده ، آفریقا برای تسریع دسترسی به واکسیناسیون به این قاره ، که به سرعت به دست می آید ، عجله دارد. نرخ واکسیناسیون در آفریقا پایین است. به گفته سازمان ملل ، تنها 30 درصد از 54 کشور قاره 10 درصد از جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کرده اند و بسیاری از کشورهای با درآمد بالا به 90 درصد واکسیناسیون رسیده اند.

موئتی با نزدیک شدن به سفر آخر سالی که انتظار می رود منجر به افزایش موارد شود ، گفت کشورهای آفریقایی باید برای موج چهارم احتمالی آماده شوند. وی از کشورهای ثروتمند خواست تبلیغات بیشتری را با آفریقا به اشتراک بگذارند تا اینکه منتظر سال آینده باشند.