27
شهریور

بسیار علاقه مند به غذاهای باستانی ، غذاهای دقیق ما و انواع مختلف غذاها در نقاط مختلف جهان: غذا


واقعاً به من علاقه دارد.

من مصاحبه ای را با مردی به نام جیمز نستور دیدم که به نظر من نام او است ، او گفت که فیزیک به دلیل ایجاد و معرفی غذاهای فرآوری شده تغییر می کند ، که باعث می شود ماهیچه های فک او بیشتر از قبل دچار آتروفی شود. او گفت که دهان ما به دلیل غذاهای نرمتر کوچکتر می شود و به همین دلیل ما باید دندان های هوشمند را برداریم ، و همچنین دلیل کوچک شدن دهان سفت ما ، که باعث مشکلات تنفسی مانند آپنه خواب می شود.

من آن مشکل را ندارم. دندانپزشک می گوید من می توانم تمام دندان های هوشمند خود را حفظ کنم و بدن مرده ای ندارم. با این حال ، من به تغییرات ما بر اساس رژیم غذایی جدیدمان علاقه دارم.

این باعث شد به آنچه مردم می خوردند فکر کنم ، و شاید بهتر باشد که زندگی غذاها را به غذاهای اجداد ما تغییر دهد (مانند رژیم غذایی سرخپوشان). اما باز هم ، آیا این تغییر زیادی نمی کند؟ به عنوان مثال ، غذاهای مدیترانه ای قدیمی مانند غذاهای اسکاندیناوی نیست.

من علاقه مند بودم به میراث خودم برگردم و ببینم آنها چه خورده اند. به عنوان مثال ، اگر من از منطقه خاصی از آسیا هستم یا بومی آمریکایی هستم ، آیا می توانم غذای آنها را تشخیص دهم؟

من مقاله ای خواندم که در آن مردی یخ زده در سیبری پیدا کردند و آنقدر خوب نگهداری شده بودند که دریافتند او گوشت ماهی می خورد و انگل هم دارد.

من نه تنها من ، بلکه سایر مناطق را نیز دوست دارم و تأثیر آنها بر تغییر رژیم غذایی غذاهای فرآوری شده و مقرون به صرفه را دوست دارم.

آیا شخص دیگری علاقه مند است یا اطلاعاتی در مورد آن به اشتراک گذاشته شده است؟