14
شهریور

تذکر سوپرفود: بادام زمینی پیلی چیست؟


الکس ، شنونده Diva در مورد غذا ، نوشت:

“آیا می توانید سهمی از بادام زمینی تهیه کنید؟ من قبلاً آن را ندیده و نشنیده بودم ، اما ناگهان در شبکه اجتماعی ظاهر شدم. در واقع ، بسیار مغذی است ، اما احساس می کنم قبلاً به این شکل سقوط نکرده ام معامله واقعی چیست؟ ”

آیا در این عصر دنیا شگفت انگیز نیست که همه چیز را در جایی که هنوز غذاهای زیادی وجود دارد که هرگز نشنیده اید داشته باشید؟ و الکس درست می گوید ، صورت حساب زمان کوتاهی دارد. در یک فضای شلوغ ، فروشندگان بادام زمینی سعی می کنند لانه ای برای این بادام زمینی محبوب بسازند. بنابراین ، البته ، فقط یک موضوع زمان بود تا نام تجاری “superfood” نامیده شود.


جستجوی اینترنتی “مزایای بادام زمینی برای سلامتی” لیستی از ادعاها را نشان می دهد:

  • با التهاب مبارزه می کند
  • کلسترول را کاهش می دهد
  • پراکندگی رادیکال های آزاد
  • استخوان ها را تقویت می کند
  • به خواب شما کمک می کند
  • عملکرد شناختی را بهبود می بخشد

اولین چیزی که باید بدانید این است که هیچ یک از این جملات بر اساس تحقیقات انسانی که به طور خاص بر بادام زمینی استوار است ، بنا نشده است. تا آنجایی که من می دانم ، هیچ تحقیقی وجود ندارد که بادام زمینی را با اثرات خاص سلامتی در انسان مرتبط کند-به جز یک مطالعه تنها که واکنش های قابل تحمل را گزارش کرده است. در حقیقت ، تنها 6 مقاله در مورد کره بادام زمینی در کل آرشیو Pubmed وجود دارد و یکی از آنها از سال 2017 منتشر شده است!

اگر روی بادام زمینی الکل دارید ، مراقب بادام زمینی باشید.

همه نیازهای بهداشتی که برای بادام زمینی وجود دارد ، اگر بر اساس همه چیز باشد ، بر اساس کبد مغذی است. به عنوان مثال ، کلسیم باعث تقویت استخوان ها می شود و آجیل حاوی کلسیم است. بنابراین ، آجیل مروارید برای تقویت استخوان ها ضروری است. (اگرچه شایان ذکر است که کره بادام زمینی تنها 4 درصد از نیاز روزانه شما به کلسیم را تأمین می کند.)

اگر چنین است ، اگر کبد به تنهایی اساس این الزامات سلامتی است ، چگونه کره بادام زمینی در رژیم غذایی با سایر آجیل ها مقایسه می شود؟ آیا آنها از نظر مواد مغذی خاص بیشتر یا کمتر هستند؟

آیا بادام زمینی سالم است؟

بیشتر آجیل ها دارای چربی زیادی هستند ، به این معنی که کالری زیادی را در یک بسته کوچک تأمین می کنند. اما چربی (و کالری) بادام زمینی بیشتر از سایر آجیل ها است ، به جز آجیل ماکادامیا. برخلاف آجیل ماکادامیا ، که بیشتر چربی های بدون مخمر هستند ، بادام حاوی نیمی از چربی و نیمی از چربی های غیر اشباع است. اگرچه ممکن است متوجه شوید برخلاف اینترنت ، قرص ها منبع چربی های امگا 3 نیستند.

آجیل پیلی حاوی پروتئین کمتری نسبت به بیشتر آجیل های معمولی است – حدود سه گرم در هر وعده.

اکثر آجیل ها کربوهیدرات بسیار کمی دارند ، اما بادام زمینی به هیچ وجه کربوهیدرات ندارند ، که باعث محبوبیت آنها در مصرف کتوژنیک می شود. با این حال ، این بدان معناست که آنها نسبت به سایر آجیل ها نیز پایین تر هستند.

آجیل پیلی حاوی پروتئین کمتری نسبت به بیشتر آجیل های معمولی است – حدود 3 گرم در هر وعده.

آجیل پیلی سرشار از ویتامین E است و ویتامین E آن حدود 40 درصد بیشتر از آمیگدال است. آنها همچنین دارای منیزیم بیشتری نسبت به سایر آجیل ها هستند و این از نظر فنی صحیح است ، اما به ندرت. آجیل بادام زمینی 98 درصد به اندازه بادام زمینی منیزیم دارد. همچنین بادام منیزیم نسبتاً بالایی دارد.

برای مشاهده مقایسه محتوای مغذی بادام زمینی با سایر آجیل ها اینجا را کلیک کنید.

دلیل دیگری که شما عاشق بادام زمینی هستید

یکی دیگر از دلایلی که شما بادام زمینی را دوست دارید این است که تأثیر کمی بر محیط دارد. در حال حاضر ، تولید چوب جهانی عمدتا از فیلیپین می آید ، جایی که می توان جنگل ها را از زیستگاه های طبیعی آنها استخراج کرد. همه آجیل درختان به آب زیادی احتیاج دارند. به جای نیاز به آبیاری ، آجیل مروارید فقط به بارندگی طبیعی تکیه می کند. و برخلاف بادام زمینی های تجاری ، کود و سموم دفع آفات وجود ندارد.

با این حال تا کنون. در صورت دستیابی به صورتحساب ، ممکن است مزارع تجاری بیشتری به تقاضای روزافزون پاسخ دهند و این معادله را تغییر دهد. اما در عین حال ، به نظر می رسد کره بادام زمینی گزینه دوستانه تری برای دوستداران بادام زمینی ارائه می دهد.

آیا رشد بادام آب زیادی مصرف می کند؟

طعم پیلی چگونه است؟

کبد چرب بسیار غلیظ است و خمیر غلیظی مشابه آجیل ماکادامیا به دست می دهد. می توانید آنها را خام بخورید اما پختن آنها طعم و ظاهر خراب را به شما می دهد که به عنوان “فوی گرا های گیاهی” توصیف شده است. همچنین یک قرص طبیعی و حداقل انتخاب شیر گیاهی وجود دارد. اگر آنها را در فروشگاه خرده فروشی خود پیدا نکردید ، می توانید به راحتی محصولات کره بادام زمینی را بصورت آنلاین سفارش دهید.