22
مهر

متحدان سوریه نیز آمریکا را مقصر می دانند


دمشق ، سوریه (AP) – وزارت دفاع سوریه روز پنجشنبه اعلام کرد که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به برج مخابراتی در استان حمص ، یکی از سربازان این کشور کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

یک مقام نظامی گفت که برج و برخی از پستهای اطراف آن کمی قبل از نیمه شب در منطقه پالمیرا مورد اصابت قرار گرفت. افسر دیگر هدف را نمی دانست. پدافند هوایی سوریه در واکنش به موشکهای ورودی فعال بوده است ، که وزارت دفاع اعلام کرد از منطقه تنف در جنوب شرقی سوریه آمده است.

گروه های تحت حمایت ایران در سوریه در اقدامی نادر که پایگاه های آنها آسیب دیده است قول انتقام گرفته اند. این گروه ها گفتند که “پاسخ سختی” به حمله اسرائیل به پالمیرا خواهند داد.

این گروه ها همچنین ایالات متحده را مسئول این حمله دانستند که از تانف آغاز شد ، جایی که ایالات متحده اردوگاه های کوچکی در منطقه نزدیک بزرگراه بغداد به دمشق دارد.

این گروه ها گفتند که اعتصاب به خدمات و مراکز جوانان رسید و علل موجهی ، چه کشته و چه زخمی ، ایجاد کرد. گروهها جزئیاتی ارائه نکردند.

دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا که جنگ را رصد می کند ، گفت که حمله به حریم هوایی موسوم به T4 رسیده است و افزود که شبه نظامیان مورد حمایت هدف قرار گرفته اند. ایرانیان در آنجا زندگی می کنند.

اسرائیل در این سالها صدها حمله علیه اهداف نظامی وابسته به ایران در سوریه تحت کنترل دولت انجام داده است اما کمتر از این اقدامات استقبال می کند یا درباره آن صحبت می کند.

اخیراً ، چنین حملاتی شدت یافته و جمعه گذشته شش سرباز در یک منطقه حضور داشتند.

اسرائیل حضور ایرانیان در مرز شمالی را خط قرمز می داند و بارها به آنچه تحت عنوان زیرساخت های مرتبط با ایران و گروه های مسلح اختصاص داده شده به گروه شبه نظامی حزب الله در لبنان حمله می کند ، حمله کرده است.