21
مهر

پلیس کلمبیا که برای تیم تجاوز شده توسط DEA نامزد شده بود ، گناه خود را پذیرفتMIAMI (AP) -یک کاپیتان پلیس کلمبیایی که بر گروهی که از نزدیک با نهاد مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده همکاری می کرد ، نظارت می کرد ، به اتهام تلاش برای کلاهبرداری از سازمان مجرم شناخته شده است.

خوان پابلو مسجدرا چهارشنبه گذشته هنگامی که به دلیل دو ممانعت از محاکمه تحت محاکمه قرار گرفت ، درخواست تجدیدنظر خود را در دادگاه فدرال میامی تغییر داد.

دستگیری مسکره در سال 2018 و انتقال وی به ایالات متحده شرمساری دیگری برای اداره اجرایی ایالات متحده بود ، که ده ها سال با پلیس فاسد و خروج از دام نیروهای امنیتی خارجی که به آن عادت دارند و از آن حمایت می کنند ، ملاقات کرده است.

او به یک گروه ممیزی اختصاص داده شد ، و پس از آن “واحد تحقیق حساس” DEA یا SIU ، استاندارد طلایی برای همکاری خارجی ، توسط DEA دنبال می شود.

مسخره به اتهام تلاش برای فروش اطلاعاتی در مورد اتهامات قریب الوقوع مواد مخدر علیه آمریکایی که دهه ها پیش محاکمه شده بود ، متهم شده است.

به گفته وکیل سه صفحه ای با درخواست مسکره ، بستگان این افسر پلیس 37 ساله با خوان کارلوس داویلا بونیلا ، کلمبیایی که دو بار به دلیل توزیع کک در آلمان و ایتالیا محکوم شده بود ، تماس گرفتند.

این دو در سال 2018 در نزدیکی شهر کالی کلمبیا ملاقات کردند و مسخره یک پیام متنی به داویلا-بونیلا نشان داد و اطلاعاتی را در مورد تحقیقات DEA در مورد یک آمریکایی با او به اشتراک گذاشت ، که در ابتدا مشخص شد که او فقط اسناد دادگاه را نوشت که در آن دستور فرار صادر شده بود. از دوران بازداشت در آرکانزاس در دهه 1990.

وقتی DEA در پشت صحنه متوجه شد که Mosquera و Dávila-Bonilla در حال تلاش برای فروش اطلاعات در مورد تحقیقات هستند ، آنها به کالی رفتند تا با Mosquera ملاقات کنند و بی سر و صدا به او توصیه کردند که حکم دادگاه و حکم جبران خسارت برای PL وجود دارد. در میامی

افسر سابق پلیس گفت: “مدتی کوتاه پس از اطلاع از این اطلاعات ، مسکره به داویلا-بونیلا توصیه کرد که این منطقه داغ است.”

کمتر از یک هفته بعد ، داویلا-بونیلا در تماس تلفنی با شخصی که فکر می کرد قاچاقچی مواد مخدر در PL است ، اما در واقع منبع محرمانه DEA بود ، دستگیر شد. به او گفت که درخواست استرداد در میامی قریب الوقوع است و آمریکایی ها باید ترک کردن. کلمبیا

به گفته وکیل Mosquera ، PL در اتهامات مواد مخدر میامی نامگذاری نشده است ، اگرچه به نظر می رسد پرونده وی برای محاکمه با سابقه جنایی پاتریک لیلجبک (وی) سازگار باشد. مرد دیگری به نام کیلان پاتریک لیله بیک ماه ها پیش در ارتباط با ربوده شدن توسط گروه Mosquera با وزن 49 کیلوگرم کوکائین در یک قایق کلمبیایی دستگیر شده بود. مدت کوتاهی پس از دستگیری مسکره ، کیلان پاتریک لیلژبک به همراه دو نفر دیگر در میامی متهم شد. مکان فعلی وی مشخص نیست.

در تفاهم نامه ای که با داویلا-بونیلا امضا شده است ، به نظر می رسد که دادستان ها دو لیله بیک را با هم ادغام کرده اند-یک اشتباه آشکار که ممکن است در زمان محکومیت مسکره در ماه ژانویه ظاهر شود. مسکره ، وکیل خود که توسط دادستان امضا نشده است ، گفت که هیچ اطلاعاتی در مورد منابع محرمانه DEA ارائه نکرده است.

قبل از دستگیری ، مسکره به طور پیوسته در ردیف پلیس ملی کلمبیا قرار گرفت ، از مقامات برتر خود ستایش شد و رهبر تیمی در کالی شد که با پلیس همکاری کرد. امنیت آمریکا.

DEA از اظهارنظر در مورد این پرونده خودداری کرد.

برنامه DEA در مورد اجزای مورد بررسی برای کمک به انجام تحقیقات در کشورهای خارجی که داروها در آنها موجود است اما بازدیدکنندگان آمریکایی در دسترس هستند و با محدودیت های بیشتری روبرو هستند ، ایجاد شد. آنها برخی از بزرگترین مجسمه های جهان را انجام دادند و صدها نفر را بازداشت کردند. از زمان آغاز به کار در اواخر دهه 1990 ، این برنامه به بیش از 20 کشور از جمله تایلند و کنیا گسترش یافته است.

اما گزارش چند بازرس کل ایالات متحده در تابستان امسال رهبری DEA را در واشنگتن به دلیل عدم نظارت صحیح بر همکاران خود در اجرای قانون خارجی حتی پس از ناآرامی ها – حتی عموم مردم – به باد انتقاد گرفت.

اینها شامل پرونده یک مامور سابق DEA است که با گروهی از مظنونان در کلمبیا کار می کرد و 19 سال پیش در تلاش برای اختلاس میلیون ها دلار از حساب های DEA خود را مجرم دانست ، او درآمد حاصل از یک ماشین اسپرت گران قیمت و جواهرات تیفانی را خرج کرد. به بازرس کل همچنین دریافت که دو عضو SIU مامور DEA را در یک “جشن جنسی” با یک روسپی همراه کرده بودند-رسوایی ای که میشل لئونارت ، رئیس DEA را مجبور به استعفای 2015 کرد.

___

گودمن را در توییتر دنبال کنید:APJoshGoodman

با تیم تحقیقاتی AP در سراسر کشور در [email protected] یا https://www.ap.org/tips/ تماس بگیرید