5
مهر

4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYNs و کارگران جنسی در مورد علل احتمالی کاهش میل جنسی برای زنان و راهکارهایی برای کمک به شما در احساس بهتر و تمایل مجدد به خواسته های جنسی صحبت می کنند.

گاهی اوقات ، حتی اگر پوشیدن آن مناسب به نظر برسد ، بدن شما ممکن است متوجه نشود که زمان مناسب برای برخی از انواع رابطه جنسی است. اگر این اتفاق اغلب برای شما می افتد ، تنها هستید. میل جنسی پایین در زنان شایع ترین است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان کم یا کاهش میل جنسی را گزارش کرده اند. البته ، سالهای سخت (و سپس برخی) که 2020 به میل جنسی اضافه نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند که نیاز آنها به میل جنسی کمتر است. سال 2020 در مقایسه با حالت عادی.

کاهش میل جنسی ، در مقایسه با آنچه ممکن است تجربه کنید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید داشته باشید ، می تواند به شما این احساس را بدهد که مشکلی در شما وجود دارد ، اما هرگز اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به جنبه های سلامتی شما مربوط می شود و شما کاملاً تحت کنترل نیستید و هیچ رابطه جنسی “مناسب” وجود ندارد. بیشتر بخوانید درباره شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود در مواقعی که احساس خوبی ندارید و روحیه ندارید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و میل جنسی اغلب تحت عنوان میل جنسی یا میل جنسی مخلوط می شوند ، اما تفاوت های عمده ای وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، اما برانگیختگی نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. دکتر لورن واکر ، روانشناس بالینی ، در مقاله ای در مجله 2020 که در شخصیتبه

میل جنسی در طیف وسیعی قرار دارد. لورن دامیت ، LMFT و یک متخصص معتاد به رابطه جنسی در تمرینات خاص در لس آنجلس توضیح می دهد: “جنسیت خود به خود در طول سالها تغییر می کند و طبیعی است که علایق یک فرد گاهی با علایق شریک زندگی خود مطابقت نداشته باشد.”

تغییرات در درک میزان میل جنسی طبیعی می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات عمده زندگی یا تغییرات هورمونی از جمله بارداری ، قاعدگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا پایان رابطه می تواند شما را درگیر نیازهای جنسی خود کند. Dummit می گوید: “عوامل اضافی مانند موقعیت ، موقعیت ، ظاهر فیزیکی یا اعتماد به نفس می تواند تأثیر بیشتری بر نیازهای زن داشته باشد.”

“میل جنسی پایین لزوما یک مشکل سلامتی نیست. با این حال ، اگر این تمرین شخصی شما نیست ، بهتر است با پزشک خود در مورد تغییراتی که تجربه می کنید مشورت کنید. این بیشتر یک مشکل پزشکی است یا یک مشکل روانی – اجتماعی یا رابطه ای. با توجه به انجمن سلامت جنسی آمریکا. این ممکن است در حدود 10 درصد از زنان رخ دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با آنها صحبت کنید یا فکر می کنید ممکن است علائم HSDD داشته باشید ، از جمله عدم تمایل جنسی و اختلالات احتمالی احساسی در نتیجه ، یا متوجه می شوید که میل جنسی کمتری دارید دوباره ، مهم است که در مورد برخی از علل کاهش میل جنسی و داروهای احتمالی بیشتر بدانید.

دو زن روی تخت می خندند

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. نگرانی ها و مشکلات مربوط به سلامتی

دمیت می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی و چه مسائل بهداشتی باشد ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایجاد کند.” “ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات انرژی یا انگیزه در دنیای شلوغ امروز با این همه خواسته متضاد مشاهده نمی شود.” کاهش میل جنسی ممکن است نشانه مشکلات روانی جدی تری از جمله اضطراب و افسردگی مکرر باشد. کلیولند می گوید از آنجا که افسردگی به سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی حسی در مغز مانند دوپامین و سروتونین نیاز دارد ، می تواند بر احساس لذت ، میل به رابطه جنسی و عزت نفس شما تأثیر بگذارد.

چگونه می توانید از خود مراقبت کنید؟

اگر هوس های شما شایع تر و مرتبط با عوامل استرس زای معمولی در زندگی است ، ممکن است به انجام فعالیت های آرامش بخش قبل از مقاربت مانند حمام یا وان آب گرم ، مدیتیشن هدایت شده یا فعالیت بدنی برای رهایی تنش کمک کند. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به عشق (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea & & Jane را بارگیری کنید) می تواند به شما در داشتن نگرش مثبت نیز کمک کند.

از سوی دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از هر گونه دیگری با یک همکار ، با یک پزشک یا کارگر جنسی و با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید. دکتر توصیه می کند که به تنهایی دارو مصرف کنید. پدروسو

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی در 40 سالگی شروع می شود ، اما برای برخی از زنان زودتر شروع می شود. چه به طور معمول یائسگی را شروع کنید ، چه با جراحی و چه در نتیجه شیمی درمانی ، این می تواند نشانه کاهش میل جنسی باشد. یک مطالعه توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه اغلب میل جنسی را تجربه می کنند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در طول زمان باشد ، که می تواند منجر به کاهش میل و خشکی واژن شود ، که اغلب رابطه جنسی را دشوار می کند.

چگونه می توانید از خود مراقبت کنید؟

استروژن درمانی (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) درمانی است که می تواند به بهبود علائم قاعدگی از جمله کاهش میل جنسی ، خشکی واژن و تعریق در شب و حتی احساسات کم کمک کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید آیا این برای شما مناسب است یا خیر. اگر بدنبال راه حلی طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، Dummit همچنین شما را تشویق می کند که با آزمایش سایر سایت های جنسی ، به خصوص اگر رابطه جنسی دردناک است ، یا با ویبراتور سعی کنید با جنسیت خود ارتباط برقرار کنید. وی افزود: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و احساس مقاربت را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و سایر داروها

دکترها می گویند: “داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون بالا و داروهای ضد تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” پدروسو برخی تحقیقات نشان داده است که قرص های ضد بارداری که با سطح استروژن پایین متولد می شوند باعث خشکی واژن می شود و افرادی که از قرص های ضد بارداری خوراکی استفاده می کنند (نسخه های استروژن و پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) ممکن است میل جنسی کمتری نسبت به افرادی که به طور کامل تحت کنترل هورمونی نیستند تجربه کنند. به

و اگرچه مشکلات سلامتی مانند افسردگی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود ، اما داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها از نظر شیمیایی برای تثبیت قلب شما عمل می کنند و این می تواند بر نحوه واکنش شما به رابطه جنسی تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات نامطلوبی بر میل جنسی گزارش کرده اند.

چگونه می توانید از خود مراقبت کنید؟

در مورد دلایل پزشکی که ممکن است میل جنسی پایین مانند عوارض جانبی (یا عود) درمان را کاهش دهد ، در صورت وجود راه حل های احتمالی یا تغییر در دوز دارو یا نسخه ، بهتر است آن را به پزشک خود ببرید. اگر همکار دارید ، ممکن است مفید باشد که با آنها در مورد احساس خود در اثر مصرف دارو صحبت کنید. اگر میل جنسی پایین شما به رابطه یا مشکلات مربوط به رابطه شما مربوط باشد ، ممکن است پزشک تغییر دارو ، در برخی موارد یا مشاوره را پیشنهاد کند.

4. بارداری یا پس از زایمان

مشابه اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و بعد از زایمان و همچنین تغییرات در سلامت روانی شما در این دوره ها می تواند منجر به کاهش جنسیت شود. جنسیت پایین ، و این کاملا طبیعی است ، دکتر پدروسو در حالی که در برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری ممکن است منجر به افزایش میل جنسی شود ، در زنان دیگر علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییر بدن می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. به

افت های بعد از زایمان ، استروژن و هورمون ها می تواند نامنظم باشد ، بنابراین این می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، درد واژن هنگام بازگشت بدن به حالت عادی ، استرس داشتن شخص دیگری برای مراقبت را با هم ترکیب کنید. شما این ایده را دریافت می کنید. تغییر عادی است.

چگونه می توانید از خود مراقبت کنید؟

دمیت گفت ، برای قرار گذاشتن وقت بگذارید. او پیشنهاد می کند که در طراحی به نوبه خود ، ابتکار و خلاقیت و همچنین سرگرمی غیر منتظره را ارائه دهید. عنصر شگفتی می تواند به شما در نگرش شما کمک کند. و به یاد داشته باشید که نیازی نیست به رابطه جنسی بپردازید-این کار را در سایر انواع جنسی مانند خودارضایی ، بستن چشم ها و تغذیه شریک زندگی ، حمام کردن شریک زندگی یا سایر روابط صمیمی انجام دهید.