22
مهر

کاخ سفید از ایالت خواست تا واکسیناسیون کودکان 5 تا 11 سال را آماده کندواشنگتن -مقامات کاخ سفید این هفته از فرماندار کشور خواستند تا اوایل ماه آینده واکسیناسیون 5 ساله را تا اوایل ماه آینده آماده کند.

به گزارش ای بی سی نیوز ، مقامات روز سه شنبه به مقامات ایالتی گفتند که می توان به 28 میلیون کودک 5 تا 11 ساله که واجد شرایط خواهند بود ، در صورت تأیید واکسن COVID-19 فایزر در هفته های آتی ، دوز کافی نوزادان داده شود.

Pfizer و شرکای BioNTech درخواست تأیید کردند برای استفاده اضطراری واکسن خود برای نوجوانان در هفته گذشته. یک مقام وزارت بهداشت و خدمات انسانی گفت ، دولت بایدن 65 میلیون دوز واکسن Pfizer / BioNTech خریداری کرده است.

کمیته مشورتی FDA قرار است برای بحث در مورد برنامه در 26 اکتبر تشکیل جلسه دهد و زمینه را برای اظهار نظر در مورد ایمن و م childrenثر بودن کودکان خردسال فراهم کند. تا سن 12 سالگی ، چنین واکسنی وجود نداشت و بسیاری از والدین و پزشکان اطفال از ایمنی کودکان خردسال حمایت می کردند.

فایزر قبلاً ادعا کرده است که دوزهای پایین واکسن م studiesثر بوده و در مطالعات روی کودکان بی خطر بوده است. این شرکت می گوید کودکان 5 تا 11 ساله در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند که از نوجوانان قوی تر است و جوانان بعد از تیراندازی با قدرت زیاد می توانند واکسینه شوند.

اگر FDA چراغ سبز نشان دهد ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری پس از شنیدن مشاوران خارجی تصمیم نهایی را می گیرد.

پس از تصویب ، آگهی مربوط به کودکان به هزاران وب سایت ، از جمله پزشکان اطفال ، پزشکان خانواده ، بیمارستان ها ، کلینیک ها و داروخانه هایی که در آن قرار دارند ، ارسال می شود. در یک برنامه فدرال که تضمین می کند تیراندازان رایگان هستند ، ABC News گزارش می دهد. بر اساس این گزارش ، کاخ سفید اعلام کرد که در روزهای آینده با مقامات بهداشت محلی همکاری خواهد کرد تا مشخص شود کدام دوزها اولین دوز را دریافت خواهند کرد.

طبق آکادمی اطفال آمریکا ، هنگامی که کودکان در معرض خطر بیماری شدید یا مرگ به دلیل کهولت سن هستند ، گاهی اوقات کودکان را می کشد – حداقل 520 نفر در ایالات متحده ، تا کنون در ایالات متحده.

گسترش دسترسی به واکسن برای بسیاری از کودکان آمریکایی به عنوان گامی دیگر در مبارزه با این ویروس تلقی می شود و در زمانی اتفاق می افتد که این بیماری به دلیل دلتا بسیار خطرناک در بین جوانان بدتر می شود.

این امر همچنین صنعت واکسن ایالات متحده را در زمانی که بسیاری از کشورهای فقیر فاقد واکسن هستند بسیار جلوتر از بسیاری از جهان قرار می دهد.

Moderna برای استفاده از واکسن برای کودکان 12 تا 17 ساله از FDA درخواست مجوز کرده است و همچنین در حال یادگیری نحوه تزریق آنها به کودکان دبستانی است. هر دو Pfizer و Moderna حتی کودکان خردسال را تا 6 ماهگی آموزش می دهند. نتایج تا پایان سال پیش بینی می شود.

آسوشیتدپرس به این گزارش کمک کرد.